ינון מגל משה איבגי ועוד…

תיק החקירה כנגד ינון מגל נסגר, לא פורסם מי היו שתי המתלוננות שטפלו על מגל תלונות [שווא] שנסגרו מחוסר אשמה.."משפטי השדה" [השיימינג] בכיכר העיר החברתית, צריכים להיפסק. פגיעתם קשה, לעיתים בחפים מפשע, אבל זה כמובן לא מעניין. במקרים רבים הפגיעה היא גם במתלוננות, צודקות או לא, אבל גם זה לא מעניין.


עכשיו השחקן משה איבגי במוקד "עמוד התלייה" בכיכר העיר. לפניו הובל לשם ח"כ [לשעבר] ינון מגל.

את ההאשמות בהטרדה מינית כנגד איבגי חוקרת עכשיו המשטרה, לאחר שסוף סוף אחת המתלוננות הגישה תלונה. את ההאשמות נגד ינון מגל חקרה המשטרה גם כן, וסגרה את תיק החקירה . שלש מתלוננות נגד מגל נחקרו /מסרו עדות במשטרה . זו חקרה וסגרה את התיק. שתי תלונות מתוך השלש נסגרו מחוסר אשמה . תלונה אחת נסגרה מחוסר ראיות מספיקות. לא פורסם מי היו שתי המתלוננות שטפלו על מגל תלונות [שווא] שנסגרו מחוסר אשמה.

העובדה שכך נסגר תיק החקירה – לא משנה. מגל הוקע במשפט הפייסבוק. נאלץ להתפטר מהכנסת לקטוע פעילותו הציבורית, פרנסתו נפגעה ומשפחתו הושפלה. הבולטת מבין המתלוננות נגדו כתבה כי בכלל לא התעניינה בפתיחת חקירה בנושא. היא חשבה כי בגלל התנהגותו מגל אינו ראוי להיות ח"כ ועל כן פרסמה את הדברים – כדי שכולם ידעו איזה מן אדם הוא.

עכשיו לאחר סיום חקירת המשטרה , מתברר כי ישנן כל מיני מתלוננות בסוגיה.

עוד לא ברור מה תעלה חקירת המשטרה ביחס לתלונות נגד איבגי. אבל כבר עכשיו פעילות פמיניסטיות מרכזיות קוראות לתיאטרונים להשעות אותו מעבודתו, להחרים את ההצגה בה הוא מופיע וכמס שפתיים הן מוסיפות "עד שתסתיים החקירה בעניינו".

ומה בינתיים? ומה אם החקירה תסתיים בלא כלום מה אז? ומה על חזקת החפות?

האשמה בגין הטרדה מינית ועוד יותר בגלל תקיפה מינית – הן האשמות חמורות ביותר. דווקא משום כך חובה להימנע מ"משפט שדה בכיכר העיר של הפייסבוק" . מחיאות הכפיים להן זכה איבגי בהופעתו האחרונה ובסיום הודעתו האישית בסיום ההצגה, מדברות יותר מכל. מאות אנשים אמרו בכך את דברם.

אם החקירה תעלה שמץ של עבירה מצד איבגי – יוגש כתב אישום. אם החקירה תסתיים מחוסר אשמה – תעלה השאלה האם מי שטפלו על השחקן תלונות שווא תשלמנה מחיר ציבורי. הפעילות הפמיניסטיות אינן מתייחסות לכך – אבל השאלה במקומה. ינון מגל שואל אותה בדרך זו או אחרת. איבגי ממתין – עדיין לא הגיעה השעה.

הלקח מסגירת תיק חקירה בנושא, בנימוק של חוסר ראיות מספיקות להוכחת התלונות, הוא שהמתלוננות צריכות לא להמתין, להתלונן כל עוד ניתן לחקור ולא ממרחק של שנים.

בכל מקרה "משפטי השדה" [השיימינג] בכיכר העיר החברתית, צריכים להיפסק. פגיעתם קשה, לעיתים בחפים מפשע, אבל זה כמובן לא מעניין במקרים רבים הפגיעה היא גם במתלוננות, צודקות או לא, אבל גם זה לא מעניין.

2 תגובות על ״ינון מגל משה איבגי ועוד…״

  1. לקרוא לנפגעות להתלונן שקולות לזיכויו של רוצח כי הנרצח לא הופיע.

    לגבי הזיכויים כפי שאתה מכנה אותם יש לי רק לומר שרק בית המשפט יכול לזכות.

    עד מתי גברים גברים לא יבינו את מה שעלולה לעבור מי שהתלוננה ועניינה הגיע למשפט. היעלה על הדעת לחזור ולקרוא לנרצח לפרט לפרטי פרטים איך נרצח? האם לא מורשעים רוצחים מבלי שהנרצחים הגישו תלונה.

    יש למצוא שיטה שתמנע את המתלוננות מלחזור ולהיאנס שוב ושוב על דוכן העדים.

    1. בפוסט לא דובר כלל על זיכויים. נאמר כי מתוך שלש תלונות כנגד ינון מגל על הטרדה מינית, שהמשטרה ניהלה בהן חקירה, נסגרו שתיים בנימוק של חוסר אשמה. תלונה אחת נסגרה בשל העדר ראיות מספיקות להגשת כתב אישום. סגירת תיק חקירה בנימוק של היעדר אשמה, פירושה שאין שמץ של ראיות כנגד החשוד, ולמעשה החקירה מלמדת שאין כל בסיס לחשד שהועלה נגדו. בנסיבות אלה, ראוי שהתיק ייסגר ולא יותיר כתם ברישומיו של החשוד, כדברי סעיף 62(ב) סיפא: "תיק שנסגר בשל חוסר אשמה, יימחק רישומו מרישומי המשטרה".

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.

%d בלוגרים אהבו את זה: