ראשי > בחירות 2015 > כחלוניזם בבחירות 2015

כחלוניזם בבחירות 2015


הבחירות הקרובות הבאות עלינו לטובה, ואולי להיפך, מייצרות  מספר לא מבוטל של מפלגות נישה ואנשים עם רצון טוב ואגו גדול, המשוכנעים ביכולתם לשנות ולשפר.

הניסיון מלמד כי בדרך כלל יש פער גדול בין השאיפות ההצהרות והתוצאות בפועל. באופן מעשי מפלגות הנישה השונות, משיגות מעט מאד ובפועל גורמות לבזבוז קולות של מי שהצביעו עבורן. בכך הן תורמות – ולא באופן חיובי – ליציבות שלטונית מעורערת. מובן שאלה שנבחרו במפלגות הנישה מסרבים להודות בכישלון ומנסים לשוב ולהתמודד , חלקם מצליחים להיכנס שוב לכנסת במסגרת רשימה מקוצצת. (ראו דוגמא של יאיר לפיד ומאמציו להישאר על המפה הפוליטית).

בבחירות 2015 מפלגת הנישה היא זו של משה כחלון. האיש, בהיותו שר תקשורת ביצע מהפך במחירי הטלפונים הסלולאריים, והביא לירידת מחירים (מבורכת) לצרכן, וכנראה גם לתחרות פרועה בענף, לערעור היציבות הפיננסית של החברות ולפיטורי אלפי עובדים. בכל מקרה ההסכמה בציבור בגדול, היא שהיה זה צעד נכון .

כחל7ון , רכוב כל גל ההצלחה מבקש עכשיו להיבחר לכנסת בראש רשימה/מפלגה שהקים . בראיון לתכנית "פגוש את העיתונות" (17.1.2015) הגדיר את מטרותיו: להוריד משמעותית את מחירי הדיור, להוריד את יוקר המחייה בישראל ולצמצם את הפערים הכלכליים חברתיים במדינה.

משימות/ אתגרים אלה הן לא פשוטות להשגה. האם האיש באמת יכול לעמוד במשימה ולהצליח? ברשת רצה בימים אלה שקופית צנועה המסכמת את פעילותו של משה כחלון בעת שהיה ח"כ ושר בכנסת היוצאת. זאת ע"י אזכור הצבעותיו בנושאי הצעות חוק חברתיות.

כדאי לזכור, הצבעה על הצעת חוק היא מעשה. של ח"כ . זה לא דיבור או הצהרת כוונות.

מדוע הצביע כחלון כפי שהצביע- לא ברור, אבל כיוון הצבעותיו בכנסת בנושאי חקיקה חברתית, אינה עולה בקנה אחד עם מטרותיו המוצהרות שבשמן הוא מבקש את אמון הציבור.

חשוב שכחלון שהשקיפות חשובה בעיניו יתייחס לעובדות המוצגות להלן:

על כחלון

 1. 21 בינואר 2015 ב- 10:39

  פרסם את זה מחדש ב-מנחם רבוי – הבלוגוהגיב:

  בשל תקלה טכנית מתפרסמת רשימה זו שנית.

 2. 24 בינואר 2015 ב- 13:46

  הטענה שלו שעשה זאת בשל משמעת קואליציונית היא נכונה והרי לבסוף לא היה מרוצה מהמדיניות ופרש. אבל ידוע שלשר יש דרכים רבות להתחמק מהצבעה כמו פגישות דחופות, התעכבות לצורך דחוף , פגישה שהתארכה ואם הוא יודע מראש פשוט לסדר לעצמו ביקור בחו"ל.

 3. חיים המל
  25 בינואר 2015 ב- 8:35

  הצבעת משה כחלון? תקבל יצחק תשובה! אסור לזלזל בתיחכום הממזרי של הטייקונים. בודאי שאסור להתעלם מן הערמומיות של טייקון הגז והנדל״ן יצחק תשובה, שהצליח ממעמד של קבלן שיפוצים קטן, ועסקן פוליטי במועצת העיק נתניה להפוך לטייקון גז ונדל״ן. יצחק תשובה בערמומיות רבה, בנה עבור הציבור ״מלכודת דבש״ בדמותו של בן החסות שלו משה כחלון. המימון האדיר שהזרים יצחק תשובה ל״מרכז לחקר המנהיגות״ במכללת נתניה, היה מיועד מלכתחילה על מנת ליצור תשתית להקמת מפלגה שתהא חזקה מספיק על מנת לאפשר לו ביום פקודה, להפעיל אותה כמנוף לחץ על הממשלה. לא במקרה, מסרב משה כחלון לחשוף את מקורות המימון של המרכז במכללת נתניה, לא במקרה לא תשמעו ממנו מילה אחת בהקשר הטייקון הדורסני יצחק תשובה. הבחירות הקרובות הינן הרות גורל, ויש להיזהר מהשילוב שבין ״ד״ר משה כחלון״ ו״מר יצחק תשובה״. ז-ה-י-ר-ו-ת !!!

 1. No trackbacks yet.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: