ראשי > אקטואליה > מה הם רוצים מראש עיריית אשקלון

מה הם רוצים מראש עיריית אשקלון


ראש עיריית אשקלון ,איתמר שמעוני פתח, בימים האחרונים, שלא בטובתו את הדלת לצביעות, ול"גלגול עיניים מתחסד" של נבחרי ציבור רבים. הם הזדרזו לגנות אותו לאיים בצעדים משפטיים כנגד החלטותיו – ולהוקיעו כמיטב הרטוריקה.

נוצרה כאן ברית בלתי קדושה בין נתניהו ,בנט, לפיד,ליבני, מצנע, גלאון, התנועה הקיבוצית ועוד רבים אחרים ( אני מתנצל שלא הזכרתי אותם.)

הסערה התורנית התעוררה בעקבות סטטוס שפרסם ראש העירייה איתמר שמעוני בדף הפייסבוק שלו ביום רביעי שעבר (19.11.2014 שלשה ימים אתרי הפיגוע/הטבח הרצחני של מתפללים בבית כנסת בירושלים) כלהלן:

איתמר שמעוני

19 נובמבר

על אף שהאחריות להצבת מאבטחים הינה של המשרד לביטחון פנים, הנחיתי להציב החל ממחר בבוקר מאבטחים חמושים בכל אשכול גנים (כ-40 גני ילדים) הסמוכים לאתרי בנייה בהם מועסקים פועלים ערבים. כמו-כן, בגנים בהם מבוצעות עבודות להקמת ממ״דים על ידי פועלים ערבים, יפסקו העבודות עד להודעה חדשה. אני מודה למשטרת אשקלון על שיתוף הפעולה ההדוק בנושא ולתורם שהסכים לממן את עלות האבטחה בגנים.

 

ראש הממשלה נתניהו בתגובה: "אין מקום לאפליה נגד ערביי ישראל. אל לנו להכליל ציבור שלם בשל מיעוט קטן אלים ומתלהם. רובם המכריע של אזרחי ישראל הערבים הם שומרי חוק, ומי שמפר את החוק – אנו פועלים נגדו בנחישות ותקיפות.

שר הכלכלה בנט בתגובה: לא אתן יד לפגיעה באף עובד על רקע דת או גזע, דבר כזה לא יקרה במדינת ישראל.

שרת המשפטים לבני בתגובה: "מדובר בהוראה החותרת תחת עקרונות יסוד של שוויון ומניעת הפליה, ועומדת בניגוד לחוק שוויון זכויות בעבודה".

שר האוצר יאיר לפיד בתגובה: "הקריאות היום לא להעסיק ערבים במדינת ישראל זה גזענות. זו כניעה לטרור, מפני שאנחנו מפקירים את חיינו ואת היום יום שלנו בידי הגורמים הקיצוניים במקום לתמוך בדו קיום.

היו כאמור עוד תגובות מכל קצוות הקשת הפוליטית, ולא נביא אותן כאן. נציין רק כי כל אחד מהמגיבים התחרה באחר איך לגלגל את ראש העירייה "בזפת ונוצות " ולהצעידו בקלון, באופן וירטואלי כמובן, ברחובות ישראל.

איזו אחדות לאומית. ממש מקיר אל קיר.

אבל מסתבר שהציבור הישראלי היהודי אינו מקבל את עמדת נבחריו. על פי סקר שפירסמו חדשות עשר, כמעט 60% מהישראלים תומכים בהחלטתו של ראש עיריית אשקלון. בקרב תושבי אשקלון התמיכה בהחלטתו גבוהה יותר.

ובאמת מה רוצים הנבחרים מראש העירייה? הרי איש אינו יכול להתעלם כי תחושת הביטחון הפנימי בארצנו התדרדרה בעקבות הפיגועים הרצחניים. החששות והפחד גברו. הורים חושבים פעמיים לפני שהם שולחים את הילדים למוסדות החינוך. ומה עושות הרשויות שנבחרינו – אלה המגנים את ראש העירייה – עומדים בראשן? לא הרבה..

האמת שהם גם לא יודעים מה לעשות. גם הם מבינים שפתרון בעיות בכוח ועוד יותר בכוח לא יעזור. אבל לא עושים דבר בנדון , חוץ מכוח ועוד כוח הגוררים בעקבותיהם עוד ועוד אלימות.. במצב הנכחי אפשר בהחלט להבין את חששות ההורים. אבל מסתבר שהרשויות אינן מסוגלות/רוצות להציב מאבטחים בעלי הכשרה מתאימה בכל גן ובכל בית ספר. אומרים שיתגברו ,אבל בפועל התוצאות בשטח לא מספקות.

אז במקום להסתער על ראש העירייה נא למצוא פיתרון אבטחה הולם. אמנם ההחלטה של ראש העירייה משקפת פחד וחשש, אבל הוא אומר – אם אין בידי פתרון מלא לאותן גנים בהם מתקיימות בשעות הפעילות עבודות המבוצעות ע"י ערבים שההורים פוחדים מהם אין מנוס מלהרחיק את העובדים הללו מהמקום, ולהפסיק זמנית את העבודות – ושיקפצו הצבועים. קשה לחלוק עליו, במצב שחלק גדול מהמגנים את ההחלטה, עוסקים בד בבד בהסתה שתרומתה להגברת האלימות כבר הוכחה.

 1. 22 בנובמבר 2014 ב- 15:31

  הבעיה שלראש העיר יש בעיה עם פועלים ערבים. החוק דורש מכל גבר העובד עם ילדים ונוער לקבל אישור יושר מהמשטרה, ראש העיר מכניס פועלים לגנים כאשר הם פועלים. יש ערים שיש בהם מאבטחים בגן בלי קשר להאם מסתובבים פועלים באזור.
  מדוע ראש העיר פרסם את ההודעה הזאת. כדי לצבור קרדיט, עניתי לחששות ההורים דאגתי לאבטחה בגן והפסקתי עבודות של פועלים ערבים.
  ראשית פועלים לא צריכים לעבוד שהגן פועל זה מפגע בטיחותי וכאמור יש חשש לפגיעה בקטינים (לא בהכרח ממניע לאומני).
  ראש העיר מבצע עבודות באופן לא תקין בגן ןאח"כ בא לקחת קרדיט על כך שהוא מתקן את הבעיה שהוא יצר.
  עכשיו בוא נעשה תרגיל נחליף בכל מקום שמופיע בהודעה המילה ערבים ביהודים – נו איך ההודעה נראית עכשיו.

 2. 22 בנובמבר 2014 ב- 16:03

  אתה צודק. ההודעה של ראש העירייה לא נשמעת טוב. היא נשמעת רע. קרוב לודאי שפירסם אותה על מנת לצבור קרדיט אצל בוחריו -תושבי אשקלון. והוא הצליח בגדול. הוא לא הכניס ישירות את הפועלים לגנים. הקבלנים המבצעים עושים זאת. תעודות יושר מהמשטרה? בימים האחרונים נשמעה טענה של אגד כי המשטרה אינה מספקת תעודות יושר כמתבקשלנהגים הערביים. . האם לכל הפועלים הערביים ושאר העובדים מהמגזר, העובדים במקומות שונים בישראל, למשל בהדסה ירושלים, יש תעודות יושר כנדרש? לחלקם יש לרובם אין. את הטענות יש להפנות למעסיקים ולמשטרה שאינה אוכפת. האם זה יפתור את הבעייה? למפגעים שביצעו את הטבח בבית הכנסת יש תעודת זהות ישראלית ורכב עם מספר צהוב ואין שום מגבלה על תנועותיהם. ואיך תענה להורים שיאמרו כי הם מפחדים לשלוח ילדיהם לגן שבחדרים סמוכים אליו עובדים פועלים מהשטחים? תכריח אותם? אפשר להרחיב ולדון. אבל אין ספק שמצב החירום בו אנו שרויים אוכף בין אם נרצה או לא, צעדים שאינם מתיישבים עם נורמות מקובלות . הפוסט מתמקד בפוליטיקאים שגינו את ראש העיר, ובמקביל מסיתים ואינם מספקים פיתרון מעשי לחששות התושבים וההורים .
  עכשיו בוא נעשה תרגיל מה היית עושה אם היית עומד במקום בו עומדים הורים חוששים באשקלון, בירושלים ובכל מקום אחר, בימי פיגועים ובמצב שאין בגן או בבית הספר מאבטח בעל הכשרה מתאימה?

 3. 22 בנובמבר 2014 ב- 19:24

  הדברים לא עומדים במבחן ההיגיון. לזה שמתרשל כל השנה ומתעורר על רקע גזעני מגיע רק גינוי. {זה חוסר אחריות לבצע עבודות בינוי בחצר של גן פעיל}
  הצרה היא שאזרחי ישראל עברו שטיפת מוח מאוד רצינית. לא די לנו באויבים? שאנחנו חייבים לייצר עוד?

  "ירושלים שחוברה לה יחדיו" כפתה תעודות זהות ומספרים צהובים למי שלא רצו ב"ירושלים שחוברה לה יחדיו".
  אזרחי ישראל הערבים שלא מ"ירושלים שחוברה לה יחדיו" לא אשמים. האשמה היא בחולמים על "ארץ ישראל השלמה" וגם על "ירושלים שחוברה לה יחדיו".

  מי שמפחד צריך להיזהר ולא לפעול בפזיזות. רק בישראל הצליחו ביבי ותעמלניו וחינכו את האזרחים גם לפחד וגם להאמין בכוחו של צה"ל. לקינו במאניה דיפרסיה. אישפוז כפוי הוא הטיפול.

 4. 22 בנובמבר 2014 ב- 19:37

  מסכים לכל מה שאתה אומר. אבל העובדה היא שהגענו למה שהגענו עכשיו. ההורים באשקלון, בירושלים, וגם במקומות אחרים בחששות ובחרדות , אבל מה התשובה המעשית. לחששות אלה. יש לך הצעה מעשית מה צריכים לעשות עכשיו,בטווח המיידי?

 5. 22 בנובמבר 2014 ב- 19:56

  האם באמת הגענו למה שהגענו? האם יש בעיה אמתית עם פועלים ערבים באשקלון?
  בטווח המידי חובה להפסיק ליצור פאניקה. באשקלון לדוגמא לא הייתה סיבה למהומה שיצר ראש העיר.
  רבים מתושבי ישראל בחרדה כתוצאה מהתבטאויות של ראש הממשלה ושריו.
  בטווח המידי חייב ראש הממשלה להצהיר שוב ושוב שיש לגנות כל פגיעה במי מאזרחי ישראל בלי הבדל דת מין גזע וצבע. שוטר דרוזי הקריב עצמו על הגנת יהודים. ראש הממשלה חייב לעשות והרבה להקלת תחושות הקיפוח בקרב הדרוזים.
  ראש הממשלה חייב לחזור ולהצהיר שהוא מגנה כל פרובוקטור גם אם הוא חבר כנסת.
  בטווח המידי ראש הממשלה חייב להפסיק ולקרוא לאבו מאזן מסית. זה אותו אבו מאזן שבמבצע "שובו בנים" אפשר לצה"ל חופש פעולה מוחלט.
  בטווח המידי ראש הממשלה חייב להפסיק את הרטוריקה המתלהמת.

 6. 23 בנובמבר 2014 ב- 18:45

  מנחם הוא (או מי שאישר בעירייה) קבע שהקבלנים יעבדו בשעות אלו כדי שלא יצטרכו לעבוד מחוץ לשעות העבודה הרגילות ויעלה לעירייה יותר כסף. מה הוא חשב שהקבלנים יבואו עם רובוטים ברור שהם יבואו עם פועלים. אם הייתי במקום של ההורים לא הייתי רוצה שהילד שלי ישחק באתר בנייה ולא שבגן יסתובבו גברים שאינם חלק ממערכת החינוך.
  לא תמיד צריך לענות על חששות. לפעמים המענה לחששות נראה רע. לדוגמה חשש מפדופילים הועבר חוק שמי שעובד עם ילדים צריך אישור של המשטרה, אבל לא מי שעובדת עם ילדים. גננת או עוזרת גננת שהורשעה בהתעללות בילדים יכולה למצוא עבודה במקום שלא מכירים אותה. החוק המפלה הזה נובע מסטטיסטיקה שיותר גברים הורשעו בפגיעה בקטינים כבדיוק כמו הסטטיסטיקה על ערבים.

 1. No trackbacks yet.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: