ראשי > אקטואליה, תקשורת > טכנאי ועיתונאי השידור הציבורי

טכנאי ועיתונאי השידור הציבורי


עכשיו טכנאי הרדיו בעיצומים, וחבריהם העיתונאים מקפידים לשדר כי בגלל עיצומיה/שיבושיה המכוונים של קבוצת עובדים זו אי אאפשר לשדר את מה שהיה צריך בשידורי האקטואליה. אז קבלו תכנית מקוצצת.

אתמול, או שלשום משבשי השירות היו העיתונאים, שכעסו על שההנהלה משבצת להגשת תכניות ברדיו , עובדים מערוץ 1. אז גם עקב שיבושי העיתונאים בוטלו תכניות. במקביל כל החברה האלה מדברים בזכות השידור הציבורי בניגוד לשידורים מסחריים הכפופים לאינטרס של בעלי עסקים. (רגע אחד – כמעט שכחנו להזכיר את אופן גביית כספי האגרה עבור השידור הציבורי שרשות השידור מפעילה ,גם ע"י שימוש אגרסיבי בשיטות בלתי חוקיות….)

עכשיו כל אלה זועקים כי הכנסת החליטה לשים סוף לפארסה ולסגור את מה שקרוי היום "שידור ציבורי" ,לפטר את כל העובדים ולהקים במקומו גוף שידור ציבורי שלא יזדקק למאות רבות של עובדים מיותרים ,שלא יהיה נתון לשליטת גחמותיהם של עובדים ושלא יהיה חשוף להשבתות ושיבושים חוזרים .

עכשיו השיבושים מכוונים ל"שמור על מקום העבודה", לביטול ההחלטה על הסגירה.

ומה על תמיכת הציבור? בקרב מנהלי "המאבק" ,אומרים כי כבר מזמן איבדה רשות השידור את תמיכת הציבור. הרי כל יום מצביע עם ישראל נגד השידור הציבורי. לטלוויזיה (בערוץ1) אין כמעט צופים, וגם רשתות הרדיו כבר איבדו את מעמד הבכורה שלהם לטובת גל"צ ותחנות הרדיו האזוריות.

נכון, יש לתכניות השידור הציבורי ,גם במצבן העלוב כיום, הזדמנויות, פה ושם, לצבור צפיות רבות. אחת מהן היא שידורי המונדיאל שזכויות השידור שלו נרכשו בסכומים גבוהים ע"י הנהלת רשות השידור. לכבוד השידורים הצפויים כבר נקבעה משלחת גדולה של שדרנים/טכנאים/אנשי מנהל/ ועוד שיסעו לברזיל,על חשבון משלמי האגרה – אלא מה? ויבצעו את השידורים.

אז עכשיו מדברים שם ,בין עובדי השידור הציבורי, יש הזדמנות. נשבש לציבור הישראלי את שידורי המונדיאל. למה? כדי ללחוץ על מקבלי ההחלטות לסגת מהחלטתם לסגור אותנו. מה אנחנו נשקיע שעות בשידורים רצופים באיכות טכנית מעולה כדי שבסוף יסגרו את רשות השידור? ממילא את אהדת הציבור כבר איבדנו, אז לפחות שירגישו מה זה לצאת נגדנו.

טכנאי ועיתונאי השידור הציבורי – אם אתם רוצים לזרז את סגירת רשות השידור על כל אגפיה וספחיה – תמשיכו בדרך הזו. השביתו את שידורי המונדיאל, שבשו את משדרי האקטואליה, הפסיקו את שידורי החדשות ועוד. לא יעזור לכם. אתם כבר לא מונופול. ברמת שידור כפי שאתם מגישים הציבור מצביע בשלט נגדכם. במצב הנכחי אין מנוס מביצוע החלטת הכנסת.

יש אמנם בהצעה לא מעט סעיפים שצריך לשנותם. אבל כרגע כבר אי אפשר ולא צריך לעצור את המהלך. כדאי שהעובדים יתעוררו למאבק אמיתי לשמירת זכויותיהם אבל לא בדרך של פגיעה בשירות שעדיין הם מספקים לציבור.

 1. 31 במאי 2014 ב- 13:39

  אבל מה רצית שהם יעשו?
  הרי מהפגנות כנראה אף אחד לא מתרשם. הם עשו הפגנה מול הבית של ארדן לא הזיז לו.
  יש להבדיל בין הטלוויזיה לבין הרדיו ברדיו יש פרסום ויש לו רייטינג לא רע מקום שני לאחר גל"צ.
  אפילו בדוח הוועדה המוזמן אפשר להבין שלממשלה יש חלק גדול בכישלון.
  אגב גם מצב BBC שעל בסיסו נבנתה רשות השידור אינו טוב.
  נשאלת השאלה מדוע הצילו פעמיים את ערוץ 10 ונתנו הקלות לערוץ 2 (שמעתי שערוץ 10 עתיד לבקש שוב הקלות).
  נראה שהרוח של השינויים היא פיטורי העובדים והעסקתם בחוזה אישי או כעובדי קבלן ולא בחוזה קיבוצי.
  יש לי ספק אם הצעד נועד רק לפתור את בעיית השידור הציבורי.

  • מנחם רבוי
   31 במאי 2014 ב- 14:06

   שיכנסו למו״מ ענייני על הבטחת זכויות העובדים. בשיטת ״נשרוף את המועדון״ לא ישיגו דבר. אולי ההיפך ממה שהם מקווים לו. בהתנהלותם הכוחנית והקפריזית רבות השנים של הוועדים, בהתנהגות לא תקינה ועבריינית לעיתים של ההנהלה ובעצימת עיניים של הרשות הממונה הגענו למצב שאי אפשר לתקן כבר את הארגון הקיים. לגבי ערוץ 10 ו-2 שם ניתנו הקלות,דחיית תשלומים וכד׳, ברשות השידור המימון כולו מהתקציב הציבורי. כל דבר חדש יהיה טוב יותר. מוטב לעובדים להפנים זאת ולפעול בהתאם.

 1. 26 ביולי 2014 ב- 14:12

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: