ראשי > אקטואליה > שלי מכינה חביתה לביבי

שלי מכינה חביתה לביבי


הפרשנים הפוליטיים מצאו נושא למלא בו חלק מהטור שהם צריכים להגיש לעיתון סוף השבוע. פירוט ההוצאות על אחזקת דירותיו של ראש הממשלה המשולמות ע"י המדינה – העמיד לרשותם עניין לענות בו.

אבל, זה כבר לא היה נושא חדש. הדיון הציבורי בו כבר טחן את המספרים , את הביקורת ואת התגובות. צריך לחדש. אז כל פרשן חיפש משהו שלא פורסם בנושא, על מנת לתבל בו את הקטע שכתב. היתר כבר פחות חשוב ואפשר לחזור על מה שכבר נאמר. העיקר שיהיה איזהו סיפור שלא שמעו עליו.

ליוסי ורטר, הפרשן הפוליטי הוותיק של "הארץ" היה משהו כזה. בתגובה למתקפות התקשורתיות על ראש הממשלה ורעייתו בנושא, סיפרו אנשי הלשכה לפרשן סיפור המדגים עד כמה אין בזבוז ואין נהנתנות. הנה הקטע המתחיל במילים לפני כחודש…(הארץ 6.12.2013) :

יוסי ורטר על החביתה של ביבי הארץ 6.12.2013

שלי יחימוביץ', עד לאחרונה ראשת מפלגת העבודה , קראה והחליטה כי בסיפור יש חומר כדי למנף תגובה ו"לתפוס כותרת". היא נזקקה, לדעתה, לכותרת. המתחרה שלה, זה שהדיח אותה מהתפקיד ומהמעמד, בוז'י הרצוג נמצא בוושינגטון ב"פורום סבאן" היוקרתי, נפגש בבית הלבן עם היועצת לביטחון לאומי של הנשיא ומסביר את עמדתה החיובית של מפלגת העבודה בכל הקשור למו"מ המדיני . ומה עם שלי שנשארה בבית? . אז לא אלמן ישראל והסיפור שמביא וורטר יכול למנף כותרת.

מיהרה /שלי ובדף הפייסבוק שלה העלתה "סטטוס" מושחז ובו לימדה את ביבי איך להכין חביתה וצרפה עוד כמה אמירות בנושא ,שאפשר לנחש את תכנן בלי לקרוא. בכל זאת צרפתי:

שלי מלמדת את ביבי להכין חביתה

ל"סטטוס" הזה צרפה שלי צילום של חביתה על פי המתכון שלה.

החביתה שהכינה שלי

החביתה של שלי

לא מצאתי התייחסויות תקשורתיות ל"סטטוס" הזה של שלי. אולי הפוסט הזה יהיה תחליף. (די עלוב)

התגובה הזו של יחימוביץ' מדגימה מה שכבר נאמר עליה. חריפה,מושחזת, תוקפנית "לא לוקחת שבויים". תכונות חשובות למנהיג . אבל צריך גם מינון מתאים. יותר מידי מעורר דחיה. " לא נוח לי להיכנס לפרטי חשבון ההוצאות המשונות של בתיו של נתניהו. זה אפילו קצת מביך" כתבה שלי, ונכנסה במקום זאת לצלחת של ביבי.

שלא תהיה טעות לגופו של עניין צודקת יחימוביץ' וצודקים המבקרים האחרים. אבל האם ראשת העבודה עד לאחרונה לא מסוגלת למצוא דרך להתייחס לגופה לתופעת חשבון ההוצאות של ראש הממשלה? מוכרחים להפוך את הנושא לגימיק? בעבור מה? כותרת? .

הערה לסיום: לא ברור אם "החביתה של יחימוביץ'" הוכנה באמת או שהיא ממאגר התמונות שבגוגל.

כך או אחרת בפעם הבאה שתכין חביתה לראש הממשלה, רצוי שתגיש אותה בליווי מזלג (וגם סכין) כמו בתמונת החביתה הזו שמצאתי בגוגל. הרי אנחנו לא רוצים שביבי יאכל חביתה בידיים.

חביתה

החביתה של גוגל

 1. oren29
  9 בדצמבר 2013 ב- 21:25

  אני חולק עליך בנוגע לחלק השני של ניתוח התגובה של יחימוביץ'. יאמר מיד: לא הצבעתי למפלגת העבודה בעשרים השנים האחרונות למעט פעם אחת- ב 1999- שממנה למדתי היטב לא להצביע למפלגה הזאת גם אם היא תהיה המפלגה היחידה בישראל. גם הסימפתיה האישית שלי נתונה לשלי יחימוביץ' במשורה ולא באופן גורף- ראיתי כבר מנהיגי שמאל מוצלחים ממנה.

  ואחרי הגילוי הנאות צריך להגיד את זה: הסיפור הפתטי על נתניהו הרעב הוא מה שנקרא "הרמה להנחתה". במקרה הזה נתניהו הוא הכדור עצמו, שרק מחכה למחבט המתאים. ויחימוביץ' היא מחבט מצוין. אין בתגובה שלה שום בעיה של מינון או סגנון. שילוב של סרקאזם וטון של הסבר לילד קטן הוא בדיוק המינון המתאים. יש איתי בעבודה כמה אנשי ימין שנהנים לחבוט בי בוויכוחים פוליטיים. בנושא נתניהו לא היה לנו אף ויכוח- האיש מאוס גם על תומכיו.

  הסיפור של נתניהו הרעב הוא באמת מופת של ניתוק- גם של האיש וגם של לשכתו. מגיע אדם לביתו מאוחר בלילה, רעב כמו כלב, אחרי יום עבודה מתיש. אין לו כוח לבשל, או סתם להכין סנדביץ'. גם זה מקובל. מה כל כך קשה לפתוח את הארנק, לתת 50 ש"ח לנהג שלך, ולשלוח אותו ל"מפגש השייח" בתלפיות להביא איזה סמבוסק או שניים?

  אה, כן- נתניהו בטח לא יודע מה זה ואיפה זה "מפגש השייח", ומה זה ארנק.

  • 9 בדצמבר 2013 ב- 22:34

   את דעתי על סגנון התגובה של יחימוביץ כתבתי בפוסט ולא שיניתי אותה, אף שכאמור הביקורת לגופה צודקת.גם ה"סיפור" ששחררה לשכתו של ביבי אינו מעיד על חכמה יתרה. בכל מקרה גם אם אנחנו לא מסכימים תודה על תגובתך.
   בכל זאת לתשומת לבך לגבי הסיפא של תגובתך. תפקידו של הנהג הוא לנהוג ברכב, לא לערוך קניות עבור "הבוס", למרות שבמקרים רבים במקומותינו "הבוסים " מנצלים את הנהג לכלכ מיני שירותים אישיים. בסיפור שלפנינו היה צריך להזעיק אות הנהג מביתו למשימה.זה לא הפתרון. מתאים יותר היה אם ביבי היה מכין לעצמו, אבל זה לא תפקידה של שלי להכניס אותו למטבח. את ההוצאות המנופחות בבתיו של ביבי אפשר לבקר בסגנון אחר…

   • oren29
    9 בדצמבר 2013 ב- 23:20

    תודה על התגובה לתגובה. בעיקרון, אנחנו נסכים שלא להסכים, אבל בכל זאת עוד משהו קטן על התגובה של יחימוביץ': יש את האימרה המפורסמת "ענה לאוויל כאיוולתו". הסיפור של אנשי נתניהו כל כך מופרך ועלוב, ומעמיד באור כל כך מגוחך את הבוס שלהם (ראש ממשלת ישראל לא יכול למצוא פתרון לבטן מקרקרת בעשר בלילה? באמת? ולמה אני, כאזרח, צריך לדעת מזה?), עד שתגובה מרושעת כלשהי היתה צריכה להגיע. יכול להיות שיחימוביץ' מתנדבת לקחת על עצמה את תפקיד ה"רעה רעה רעה", ויתכן שהיא פשוט בנויה לזה באופן טבעי. מזכיר קצת את ההנאה שבה היא חבטה ביאיר לפיד במהלך השנה האחרונה, מאז לקח על עצמו את תפקיד שר האוצר. כך או כך- אני בטוח שנקבל עוד מנתניהו המנותק וחובב כספי הציבור במהלך הקדנציה הנוכחית שלו.

    ואגב, לגופו של בזבזן- היה עדיך אילו במקום לפרסם סטטוסים בפייסבוק, יחימוביץ' (ולא רק היא) היתה מחפשת דרך לחקירה רשמית כלשהי (מבקר המדינה?) שבסופה אולי נזכה לראות את נתניהו מכניס להכניס את היד לכיס, ולשלם עבור מה שהיה צריך לשלם עליו מלכתחילה. וכמובן- לבטל את הנוהל שקובע שהמדינה תממן את בתי ראש הממשלה, כל ראש ממשלה. ראש ממשלה הוא שכיר של המדינה, ומקבל ממנה משכורת וגם מעון רשמי. אם קשה לו להחזיק את ביתו הפרטי, יתכבד וישכיר אותו, כמו כולנו.

 2. שחר אילו
  17 בדצמבר 2013 ב- 11:15

  בעיני, אחד הלקחים החשובים של הסיפור הזה שבלשת ראש הממשלה יש מקור שלא מבין מהחיים שלו באיך עובדת תקשורת. בכל מקרה, גיליתי את הסיפור הזה רק אתמול וחיפשתי מקום שיסיביר לי את ההשתלשלות בצורה סדורה ואינטילגנטית. אז תודה

 1. No trackbacks yet.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: