ראשי > אקטואליה, אקטואליה - כלכלה, צרכנות, חברה > מחסלי הפרקליטים הפליליים – השאלות שלא קיבלו מענה

מחסלי הפרקליטים הפליליים – השאלות שלא קיבלו מענה


המטען רב העצמה שהתפוצץ ביום חמישי (7.11.2013) במכוניתו של פרקליט פלילי בכיר בפרקליטות ת"א, העוסק גם בליווי חקירות פליליות גלויות וסמויות שמנהלת המשטרה, גרם לזעזוע בצמרת המשטרה והפרקליטות. בכירי המערכת נזעקו למקום האירוע, בחניית בניין פרקליטות ת"א, הצהירו שכאן נחצה קו אדום ונשבעו שלא ינוחו עד שיחשפו את המבצעים ושולחיהם ויפעלו להענשתם בחומרה.

האירוע בא בסמיכות, שאולי היא לא מקרית, למאמץ מוגבר שעושה המשטרה בימים אלה במלחמה בכנופיות הפשע המשתוללות ברחובות ערי ישראל ומבצעת שם לאור היום וחשכת הלילה פיגועים בשרשרת, במסגרת "חיסולי חשבונות" וסכסוכים בין כנופיות.

מייד לאחר האירוע, כבר ידעו פרשנים ובכירים להצביע על כיוון החקירה שתוביל לפענוח הפיגוע הזה. זו תגובת ארגון פשיעה, שביקש לחסל את הפרקליט השותף בניהול חקירה נגדו ויכול להשפיע על חומרת כתב האישום שיוגש, ולהביא להרשעה, כשיופיע מצויד בכל המידע והידע כתובע במשפטם העתידי. חיסולו יכול לעכב את החקירה או אפילו לטרפד אותה. נשמע הגיוני.

בתוך כך נזכרתי ברצח נוסף של עו"ד פלילי. בשנת 2008 התפוצץ מטען רב עצמה ברכבו של יורם חכם, סניגור פלילי בולט והרג אותו. גם אז נזעקו בכירי המערכת. גם אז דיברו על "חציית הקו האדום". גם אז נשבעו שלא ינוחו עד שיחשפו את המרצחים. אבל התוצאה המצערת ,נכון להיום, שהרצח הזה לא פוענח ונותר תעלומה עד עצם היום הזה.

במלאת שנה לרצח של עו"ד חכם, ליד קברו קרא ידידו עו"ד אביגדור פלדמן סיפור דמיוני, לדבריו , שכתב ואשר יש לו קשר בצורה זו או אחרת למקרה .הסיפור שכתב פלדמן מעלה שאלות נוקבות וקשות סביב נסיבות וגורמי רצח של סניגור פלילי כלשהו . איש במשטרה לא הגיב, הרצח לא פוענח לא אז ולא עד עכשיו.

קרוב לודאי שאין שום קשר בין המקרים, לכאורה. מה שקרה עכשיו כוון נגד תובע ממשלתי (שלמרבה מזלו לא היה ברכב) ומה שקרה אז כוון כנגד סניגור פלילי של עבריינים (שלמרבה הצער היה ברכב שפוצץ). הדבר המשותף היחיד הוא שהמבצעים היו עבריינים ופושעים.

אשר לגורמים שהביאו לפעולות הללו – הסיפור של עו"ד פלדמן מעלה שאלות היוצרות בסיס להשתוללות פרועה של הדמיון. אבל, מה אני יודע בישראל (לא רק) הכל אפשרי.

ביוני 2009 פורסמה באתר זה רשימה בעקבות הדברים שכתב והשמיע עו"ד פלדמן שכותרתה "עו"ד פלדמן חייב תשובה" . התשובה שהתקבלה ממנו כתגובה לרשימה השאירה הרבה שאלות פתוחות.

להלן העתק הרשימה פעם נוספת. בשוליה גם העתק תגובתו של עו"ד פלדמן. לרשומת המקור ולתגובות בשוליה כאן.

עו"ד פלדמן חייב הסבר

עו"ד אביגדור פלדמן העלה ביום שישי [19.06.09] לאתר שלו רשימה בשם"חתונת הדמים" לזכר עו"ד יורם חכם ז"ל שנרצח בתל אביב, בפיגוע על רקע פלילי ופרשת הירצחו לא פוענחה עד היום. הרשימה פורסמה גם ב"מוסף הארץ". שם צוין כי מדובר  ב"סיפור בדיוני". כותרת הסיפור של עו"ד פלדמן ב"הארץ" היא "בוקר של פורענות".. [לא נמצא בינתיים ברשת] בהערת שוליים נאמר שם כי קטעים מן הסיפור הוקראו ע"י עו"ד פלדמן ביום השנה למותו של עו"ד חכם, מהסנגורים הפליליים הבכירים בארץ.

עו"ד אביגדור פלדמן ,מלבד היותו כותב ומשורר רהוט , הוא גם עו"ד פלילי מהבולטים בישראל. באחרונה התפרסם כאחד מסנגוריו של משה קצב.

לא הייתי נדרש לרשימתו/סיפורו הבדיוני  של עו"ד פלדמן בפורמט זה . אפשר הרי להסתפק בתגובה במקום המיועד לכך  ולגמור עניין. אבל הנאמר באותה רשימה או סיפור או כל מה שזה לא יהיה מחייבים, לדעתי, התייחסות שונה. זאת מפני שבדברים שנכתבו ישנה האשמה של המשטרה בתכנון רצח של עו"ד פלילי .

בסיפור  מצליח אותו עו"ד להביא לזיכוי של ראש ארגון פשיעה, תוך חשיפת סיפורי טיוח ושקר של החקירה המשטרתית. הרכב השופטים המיוחד לפשעים חמורים מזכה בסיפור את  הנאשם לא משום שהתברר כי הוא חף מפשע, אלא מפני שמסכת העדויות הבלתי אמינות, העלמת חמרי חקירה מהסנגוריה וטיוח עובדות על ידי צוות החקירה שחשף אותו עו"ד, לא אפשרו לשופטים להרשיע בסעיפי האישום החמורים, והם נאלצים לזכותו, ולהרשיעו בסעיף אישום מינורי יחסית.. פסק הדין מכניס  את חוקרי המשטרה הבכירים ללחץ, והם חוששים, כך על פי המסופר, כי מסכת כשלים נוספים וחמורים שלהם תיחשף במשפט העבריין הבא שאותו עו"ד הוא סנגורו. על כן הם מפעילים עבריין שיחסל אותו.

עו"ד פלדמן הוא לא עו"ד מתחיל השולח ידו גם בכתיבה של סיפורים בדיוניים. הוא נמנה על השורה הראשונה של המקצוע. יש לו ניסיון וידע בתחום המשפט הפלילי. הוא אינו יכול להסתתר מאחורי המונח "סיפור בדיוני" נוכח הדברים הקשים המתוארים ברשימתו/סיפורו .יום השנה למותו של אדם אינו המועד המתאים ביותר להקראת  יצירות הגות ספרות או שירה אלא אם הנאמר בהם קשור לזכרו של המנוח. עו"ד פלדמן  בחר לקרוא קטעים מסיפורו ביום השנה לציון הירצחו של עו"ד יורם חכם ז"ל. הוא גם טורח לציין זאת בפרסום כאומר יש קשר ועוד איך…

השאלה המתעוררת היא מה עו"ד פלדמן מבקש  לומר לציבור בפרשה זו ואין הוא יכול לומר אלא במסווה של "סיפור". ממה הוא חושש? מה הוא יודע? משמסר את דבריו לפרסום אין  הוא יכול נוכח הנאמר וגם בגלל האומר [הכותב] להשאיר את הדברים תלויים באוויר.

עו"ד אביגדור פלדמן חייב הסבר.

* הערת שוליים: למעוניינים בהרחבה מומלץ לקרוא בעיון את כל מה שכתב עו"ד פלדמן  כאן ולדברים שפרסם עו"ד  דרור ארד אייילון "החקירה האחרונה של עו"ד דיויד וינר", סגן הסנוגרית הציבורית הארצית, בעקבות מותו הטראגי, שהסעיר בזמנו את הקהילה המשפטית בישראל.

(פורסם  ביוני 2009)

אביגדור 93.172.196.234
פורסמה בתאריך 20/06/2009 בשעה 6:45

הסיפור (הבידיוני) משבץ קטעי מציאות, כך ההזמנה לקצין בכיר במשטרה בנסיון לסחוט חשדות כלפי לקוח בסדר גודל של ביטון הוא עובדה שיורם ז"ל סיפר לי עליה ימים מספר לפני רציחתו, ואני יכול לדבר על כך גם מידע אישי.מזכר חסוי לכאורה, שנכתב על ידי קצין בכיר במשטרה ששמו מתחיל באות ב שבו עורך דיןידוע מירושלים  מציע לכאורה להפליל לקוח שלו גם בסדר גודל של ביטון מסתובב בין אסירים בבית הסוהר ולקוח שלי הראה לי אותו מלווה באמירה אתה רואה איזה זבלים הם עורכי הדין.אז נכון שהחיבור בין שני אירועי אמת אלה הוא בדיוני\ אבל לא בהכרח בלתי אפשרי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: