ראשי > אקטואליה > האם כבר הוכרע הסיבוב השני בבחירות במבשרת ציון?

האם כבר הוכרע הסיבוב השני בבחירות במבשרת ציון?


הערה ותוספת מאוחרת:  פוסט זה עלה לרשת ביום ב' 4.11.2013 , יום לפני מועד הסיבוב השני בבחירות לראשות המועצה המקומית במבשרת ציון. ביום הפרסום וביום שלאחריו, שהיה כבר יום הבחירות, מספר הצפיות ברשימה לא היה גבוה, אפילו נמוך מהמספר הממוצע של צפיות בכל פוסט חדש העולה באתר זה. דבר מובן. הרשימה עוסקת בנושא שאולי יש בו עניין לתושבי מבשרת ציון. לגולשים שאינם מתגוררים בישוב, והם רוב הקוראים את המתפרסם באתר זה,  יש בו פחות עניין.

אבל, וזה מעניין , ביום שלאחר הבחירות , לאחר שההתמודדות הוכרעה ונבחר ראש מועצה חדש, החל מספר הצפיות בפוסט לזנק, ומספר הכניסות כבר עבר את הממוצע הרגיל.

מסקנה שלי: רוב התושבים בישוב לא התעניינו במיוחד בנושא. גם אם ראו את הקישור לרשומה לפני הבחירות, באחד ממנועי החיפוש ברשת, לא מצאו טעם לקרוא את הפוסט. בשונה מכך, ביום שלמחרת, רבים התעניינו בתוצאה, ומכיוון שבתקשורת לא פורסמו יותר מידי פרטים בנושא, חיפשו מידע נוסף ברשת ומשראו את כותרת הקישור "פתחו" אותו. האם הגיעו מאוחר מידי מכדי שלנאמר תהייה השפעה כלשהי על עמדתם?  זה כבר עניין  לכל אחד להחליט בו.

=-=-=-=-=-=-=-=-

בישוב שלנו – מבשרת ציון- מתקיים מחר (ג' 5.11.2013) סיבוב שני בבחירות לראשות המועצה המקומית. תוצאות הסיבוב הראשון הביאו למהפך. התושבים הדיחו את ראש המועצה המכהן, אבל אף אחד משפע המועמדים שהתחרו בו לא הצליח לעבור את מחסום 40% מכלל הבוחרים. על כן הסיבוב השני המתקיים, במצב כזה עפ"י החוק , יהיה בין השניים שזכו במספר הקולות הקרוב ביותר לאחוז המכריע ,ובסיבוב השני מי שיקבל יותר קולות יהיה הנבחר.

המתמודדים על ראשות המועצה בסיבוב השני הם : יורם שמעון (36% מהקולות בסיבוב הראשון) ורו"ח בועז כהן (22% בסיבוב הראשון).

תעמולת הבחירות המתנהלת בימים האחרונים לקראת הסיבוב השני מורגשת בישוב הרבה פחות מאשר בסבב הראשון. זה טבעי. פחות מתמודדים , פחות רשימות,פחות שלטי חוצות,פחות טלפונים. הגיוני לא?

אבל, המתח אצל שני המתמודדים גדול . הם ותומכיהם עושים כל מאמץ לגייס תמיכה בקרב התושבים. אבל בהצלחה חלקית, לדעתי. לא כולם מתעניינים, לא כולם זוכרים, ורבים, רבים מאוד נואשו "מהפוליטיקה המלוכלכת" . יש בזה משהו.

אצלנו בבית למשל לא התעניינו במיוחד במה שקורה. אנחנו לא תמיד יודעים אפילו מיהו מי. ולפעמים מתעצבנים כשממלאים לנו את תיבות הדואר בפליירים הצבעוניים המודפסים על נייר כרום מבריק ואיכותי (כדי מה? על מנת להעיד בכך על המועמד האיכותי?) הכולל הבטחות ואמירות הממלאות עם הפלייר את עגלת איסוף הנייר המוצבת בסמוך לתיבות הדואר.

אז למה אני כותב את כל הדברים הללו ? כי היום ראיתי העתק של כרזה המופצת בישוב מטעם רב מטעם ש"ס, כנראה ידוע בישוב, המיועדת לרבני מבשרת ציון ולראשי הקהילות בה. הרב המכובד קורא לציבור לצאת ולהצביע וזה מאוד לגיטימי. אבל הוא גם נותן הנחיות למי להצביע – למועמד יורם שמעון. או בלשונו "המועמד שלנו".

מתעוררת השאלה האם נקשר כאן דיל כלשהו בין ש"ס למתמודד? הרי אין "ארוחות חינם"? מה התמורה שהובטחה ע"י המתמודד יורם שמעון לרב הנכבד ולסיעתו תמורת התמיכה? ובבקשה אל תגידו שלא הובטח דבר . גם בבחירות בירושלים טען מטה ניר ברקת שלא הובטח דבר למתמודד החרדי שרץ לבחירות מול ברקת ומשה ליאון, פיצל את קולות המחנה החרדי ותרם לניצחונו של ברקת. אולי לא הובטח דבר, אבל לאחר התוצאות המועמד החרדי הזה כבר דרש בתוקף מינוי כסגן בשכר וקיבל. ואצלנו?

בחירות מקומיות במבשרת

למועמד המתחרה רו"ח בועז כהן לא נותר הרבה מה לעשות פרט לזעקה וצלצול בפעמונים.

אבל זה כבר לא פוליטיקה .זה מה שיתרחש סביב הבית. אל תגידו שזה לא ישפיע. יש הבדל מהותי בין אורח החיים החילוני לבין החרדי. וההסכמים האלה הם עם המפלגות החרדיות . ואני כבר חרד וחושש.

אז אם לפני שראיתי את החוזר לא ידעתי למי להצביע ואם בכלל להצביע, עכשיו כבר ברור לי . אני מתכוון להתייצב בקלפי, ולא אצביע למועמד שפועל להבטחת נצחונו ע"י עיסקה מוקדמת עם רבנים המזוהים עם מפלגות חרדיות .

הערה: לא יודע כמה אנשים יקראו רשומה זו. אולי נכתבה מאוחר מידי. אבל מי שיקרא אותה והוא במקרה גם בעל זכות בחירה במבשרת יכול להשפיע על התוצאה. זה מה שחשוב.

  1. עדיין אין תגובות.
  1. No trackbacks yet.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: