"משחקי הסיבובים": הם על שר האוצר,לפיד על הציבור

זה הופך להיות ריטואל קבוע. כששר האוצר, יאיר לפיד, נלחץ הוא רץ לדף הפייסבוק שלו ומשגר משם מסר : "עשו עלי סיבוב", "עשו עליכם סיבוב". אל תאמינו לזה. לא היה . לא יהיה. עכשיו זה קרה לו עם יו"ר ש"ס אריה דרעי. אז למי להאמין? אני יודע למי אני לא מאמין.


זה הופך להיות ריטואל קבוע. כששר האוצר, יאיר לפיד, נלחץ הוא רץ לדף הפייסבוק שלו ומשגר משם מסר : "עשו עלי סיבוב", "עשו עליכם סיבוב". אל תאמינו לזה. לא היה . לא יהיה.

כך קרה כשיו"ר התאחדות הסטודנטים פרסם כי האוצר מתכנן להעלות ,במסגרת גזירותיו, את שכר הלימוד לסטודנטים. כך קרה לאחר הסיכום אליו הגיע לפיד עם יו"ר ההסתדרות לפיו תוספות השכר לעובדי המגזר הציבורי שהיו מתוכננות לביצוע ,על פי הסכם השכר הקיבוצי, בשנת 2014 – תוקפאנה עד לשנת 2015 , לא כולל מה שיושג במו"מ שיהיה על הסכם שכר חדש. בתמורה לא יוטל מס על קרנות ההשתלמות, לא יוטלו גזירות נוספות על מגזר העובדים בסקטור הציבורי, ולא תהיינה החלטות חד צדדיות בנושא הרפורמה בנמלים ובחברת החשמל.. "עיני לא עשה עלי שום סיבוב", התגונן לפיד כלפי הטוענים נגדו כי ויתר על המאבק בוועדים החזקים ובמונופולים,ו נכנע לעיני ולאיום ההסתדרות בהשבתת המשק .

עכשיו זה קרה לו עם יו"ר ש"ס אריה דרעי. זה האחרון הודיע כי סיכם עם שר החינוך ועם/על דעת שר האוצר כי קיצוץ התקציבים לרשת החינוך של ש"ס " אל המעיין" יוקפא/לא יבוצע/יבוטל  בשלב זה. ההודעה הזו הביכה את לפיד. מה עכשיו יציגו גם אותו כמי שנכנע לחרדים ולסחטנות הכספית שלהם? אז מה גזירות בפועל עכשיו על העניים ועל האנשים העובדים (מעמד הביניים) ודיבורים על הצורך בתרומת יתר המגזרים לכיסוי הגירעון? (התנחלויות,חרדים,מונופולים, וועדים חזקים,טייקונים,חברות שלא משלמות כמעט מיסים, ריכוזיות… והרשימה ארוכה).

עכשיו, כבוד השר החליט שהוא לא יכול להמשיך ולדבר עם הציבור דרך הפייסבוק שלו. הוא יצא למסע הסברה. ראיון בקול ישראל, ראיון ב- YNET ובטח נזכה לחזות בו בערוצים נוספים.

"לא נכון שהקפאנו/ביטלנו את הקיצוץ בתקציבי "אל המעיין", דרעי שיקר,דרעי עשה עלי ,על לפיד  סיבוב, סיבוב גדול, יותר לא נדבר איתו בכלל" – כך לפיד הכועס.

אז מה, לא היה כלום? זה הכול המצאה של יו"ר ש"ס? לא בדיוק. היה גם היה! אפילו מתיאורי לפיד, למאמיניו בפייסבוק, עולה כי אכן הוא הסכים להקפיא את גזירות התקציב על רשת החינוך של ש"ס. לפיד טוען שזה רק לחצי שנה עד שהמדינה תקים רשת חינוך ממלכתית חרדים בה ילמדו לימודי ליבה ואז יבוצע הקיצוץ. עכשיו אין אפשרות כי אין אלטרנטיבה חרדית הוא מוסיף.

אז היה ~ הקיצוץ לא יבוצע עכשיו, הגזירה המיידית הוסרה. מה יהיה בעוד חצי שנה ? אלוהים גדול, כמו שאומרים. כל כך מהר מקימים רשת חינוך חדשה? אולי, לא יספיקו להקים את הרשת החרדית הממלכתית? אולי תהיינה סיבות נוספות. בינתיים אין קיצוץ ב"אל המעיין".

אז דרעי הודיע על סיכום ממשי. אולי הגזים בתיאור מעט, אולי לקח לעצמו מעט קרדיט, אבל הוא לא שיקר. לא סתם מסרב עכשיו שר החינוך ,שי פירון, להתייחס בפומבי למריבה אליה הכניס אותו "הבוס", לפיד – עם יו"ר ש"ס.

אז למי להאמין? אני יודע למי אני לא מאמין. אני לא מאמין ליאיר לפיד. כולם עושים עליו "סיבוב"? הוא מה? הוא לא עשה עלינו – על הציבור , את הסיבוב שלו כל זמן שרצה את הקולות שלנו בקלפי? לא "סיבוב" אחד עשה עלינו לפיד ולא שניים. ומה עכשיו? כולם נושאים בנטל הגזירות? סיפורי פייסבוק הוא מספר לנו השר לפיד. למה שנאמין להבטחתו שבעוד שנתיים יהיה כאן עדן? על סמך מה הוא מבטיח זאת? על סמך הידע שלו בניהול כלכלי? על סמך תחזיות מומחי האוצר? אלה, שלא צפו את היקף גביית המיסים הנכון, אלה שעצמו עיניים נוכח הגירעון התופח? אלה ששתקו נוכח ההשתבחות העצמית של שטייניץ ושל "שר העל לענייני כלכה" נתניהו?

לפיד בטוח, שאם ידבר ויכתוב יפה, שאם יגיד שהוא לא כועס על הציבור המתקומם נגד גזירותיו, שאם יגיד שאפילו הוא מבין אותו ושהוא במקום האנשים היה כועס ומפגין גם כן, הוא יוכל לשכך את הזעם נגדו, ולזכות שוב בפופולאריות שהייתה לו.

יכול להיות שהוא צודק. סביר יותר שהוא טועה. אם לא ישנה כיוון, יקרה לו מה שקרה לביבי אחר גזירותיו ב- 2003. נכון, הייתה לו אז, לביבי, תכנית כלכלית נכונה בעיקרה, אך הוא הגזים בגדול בהטלת עומס יתר על הציבור, ונגיעה שולית בלבד במגזרים האחרים. אח"כ אפילו הוא הודה בכך.

אם לפיד לא זוכר זאת, או לא מתייחס לכך ברצינות, אולי חברי סיעתו השותקים בציבור, יזכירו לו את זה בשיחות פנימיות. בינתיים הם כולם, כמעט, הפכו לאילמים ואם הם מוציאים מילה – כאילו קראו אותה ב"דף מסרים" שהוכתב להם. זוכרים את חברי הכנסת של מפלגת "צומת" בראשות רפאל איתן ז"ל (רפול) ? היום הח"כים והשרים של "יש עתיד" תפסו את מקומם..

7 תגובות על ״"משחקי הסיבובים": הם על שר האוצר,לפיד על הציבור״

 1. אז נמצאו האשמים: יאיר לפיד השקרן התמים וחבורת האילמים שלו: פקידי האוצר ושרי סיעתו.
  איני יודע למי להאמין אבל כשאני רואה את התנהלותו של ביבי אני מבין. אז ככה:
  ביבי אינו מלך לא מורם מעם ולא מוגן האל ואת יאיר לפיד עוד מוקדם להקריב למולך. אני אשפוט את ביצועי הנבחרים החדשים בעוד מספר חודשים. דבר אחד ברור:
  כשלונם אסוננו הצלחתם ישועתנו.

 2. מה הפלא לפיד הוא כמו ליברמן יש אצלו דיקטטורה הוא קובע מי יהיה ברשימה במצב זה לא ניתן לחלוק עליו.
  הבעיה של לפיד וחבריו שהם לא יודעים את החומר הוא ושר הרווחה אומרים הפתרון הוא שיצאו לעבוד אבל רבים מהעניים עובדים גם בקרב האברכים החרדים נשים רבות עובדות.
  דוחות של מכון המחקר בביטוח הלאומי הוכיחו שקיצוץ בקצבאות מגביר את העוני.
  בדיקה עולמית מגלה שאין קשר ממשי בין גירעון לדירוג האשראי ישנן ארצות שיש להן גירעון גדול יותר ודירוג האשראי שלהן גבוה משלנו.
  זו בהחלט הסיבה שנתניהו נתן את משרד האוצר ללפיד כדי לחסל אותו. רק שני שרי אוצר הגיעו לראשות ממשלה אשכול ולפיד. אשכול נפטר בקדנציה השנייה אחרי שתחת לחץ נאלץ לוותר על משרד הביטחון ודיין זכה בכל התהילה. אולמרט ידוע איך סיים.
  לנתניהו לקח הרבה זמן לשקם את עצמו לאחר כהונה כשר האוצר של שרון.
  במעבר על כל שרי האוצר רואים שהם נשכחו דשדשו או מדשדשים בפוליטיקה.

 3. אינני רוצה לשפוט את שר האוצר יאיר לפיד. עדיין מוקדם מדי. אני ממתין לפעולות ממשיות בניהול האוצר ואז אוכל – וכולנו נוכל – לשפוט אותו. אבל יש גם בינתיים. שר האוצר איבד את מלוא אמינותו.
  הוא השיג הישג אלקטורלי מרשים, כי מצביעים רבים מאד מאד הביעו בו אימון. מנחם, סקרת את מעידותיו של לפיד, שיש להן מכנה משותף – "הבטחתי, אבל לא הבטחתי לקיים".
  יאיר לפיד יכול לזכות מחדש באימון שלי ובאימון של הציבור – אבל זה מהלך קשה וממושך מאד. יאיר לפיד, אני נותן לך את האפשרות, אך בינתיים אני לא מאמין.

 4. ש"ס פעלה להעברת תקציבים למוסדות דתיים ברחבי הארץ ולתקצוב רשת החינוך שלה, וכן להגדלת ה קצבאות לשכבות החלשות, ובעיקר קצבאות הילדים. לצורך כך הייתה שותפה בכל קואליציה מיום הקמתה ועד שנת 2003 . התגברות כוחה, שהפכה אותה במספר כנסות ללשון מאזניים קואליציונית, הביאה לטענות מתנגדיה כי היא נוקטת ב"סחטנות פוליטית" של הקופה הציבורית. בהתנגדות לדרישות המפלגות החרדיות בכלל, וש"ס בפרט, בלטה מפלגת שינוי בראשות טומי לפיד , אשר התנתה את כניסתה לממשלה בכך שש"ס לא תהיה שותפה בקואליציה. ב כנסת ה-16 זכתה שינוי ב-15 מנדטים, ונכנסה לקואליציה בראשות אריאל שרון במקום ש"ס. בממשלה זו פעלה הממשלה ושר האוצר בנימין נתניהו להורדה דרסטית של הקצבאות. לאחר התפטרות אהוד אולמרט בשלהי הכנסת השבע עשרה , שבה ש"ס לדרוש את העלאת קצבאות הילדים ו ציפי לבני סרבה לדרישתה והעדיפה ללכת לבחירות.

 5. שר החינוך, שי פירון, ויו”ר ש”ס, ח”כ אריה דרעי, נועדו הערב (שני) ובהסכמת שר האוצר יאיר לפיד הוחלט להוריד מסדר היום את הקיצוץ המתוכנן ברשת החינוך התורני של ש”ס, “אל המעיין” ובמוסדות החינוך העצמאי.

 6. שר החינוך, שי פירון, ויו”ר ש”ס, ח”כ אריה דרעי, נועדו הערב (שני) ובהסכמת שר האוצר יאיר לפיד הוחלט להוריד מסדר היום את הקיצוץ המתוכנן ברשת החינוך התורני של ש”ס, “אל המעיין” ובמוסדות החינוך העצמאי.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.