ראשי > אקטואליה, תקשורת ופרסום > החוצפה/האטימות של שדר הרדיו

החוצפה/האטימות של שדר הרדיו


לא. הרשימה הזו אינה רשימת ביקורת רדיו או טלוויזיה. אולי אפילו יהיו מי שיחשבו שיש בה מידה של חטטנות/נקרנות/היטפלות – כי מה זה כל כך חשוב בימינו אלה. .

בכל זאת מוצגת כאן בהמשך ,שאלה שאין לה תשובה ברורה: איך קורה שכתב/פרשן לענייני מפלגות, המופיע כבקי ובעל ידע בכל המגעים המפלגתיים והפוליטיים ; בכל המגעים, המשברים, הספינים וההסכמים מעל ומתחת לשולחן; כזה היודע מי הרוויח ומי הפסיד, מי למעלה ומי למטה. כזה המופיע כמעט בכל שידור אקטואליה ברדיו הציבורי, כזה שמילותיו מעלה בקודש וגם מוריד. איך דווקא הוא, מאבד ברגע אחד את השכל הישר, את הטעם הטוב, פוגע במי שלא צריך. כל זאת תוך כדי שידור חי.

אני מתכוון לכתב/הפרשן לענייני מפלגות של קול ישראל. (יואב קרקובסקי). אתמול (ב׳ 18.3.2013) העבירו כל ערוצי השידור -רדיו וטלוויזיה – בשידור חי, את הישיבה החגיגית של הכנסת, בה נבחר יו״ר חדש לבית המחוקקים, הוצגה הממשלה החדשה, השרים החדשים נשבעו אמונים, נאום חגיגי של ראש הממשלה, וראשת האופוזיציה, בנוכחות נשיא המדינה. גם קול ישראל עשה כך. מוביל השידור מהכנסת ברשת ב' (למיטב הזכרון) היה הכתב לענייני מפלגות, קרקובסקי . לצידו גם כתבים ופרשנים נוספים.

את המשדר המיוחד פותח הכתב והשידור עובר מייד לדברי היו״ר הזמני של הכנסת, זקן החברים, ח״כ בנימין בן אליעזר. בדברי הפתיחה שלו ,לפני שהוא מתחיל בתהליך ההצבעה על בחירת יו״ר קבוע חדש לבית, הוא מבקש לומר כמה מילים לזכרה של חברת הכנסת בעבר מרינה סולודקין , שנפטרה באופן מעציב במפתיע בעת ששהתה בכינוס בחו״ל.

חברי הכנסת ניצבו לדקת דומיה לזכרה. במהלך הדברים של בן אליעזר, "עולה״ הכתב על דבריו, ומסביר למאזינים שעכשיו נאמרים דברים לזכרה של סולודקין ועוד מעט יתחיל תהליך בחירת היו״ר. מדוע ההסבר הזה? כדי לרמז שבעצם מה שנאמר עכשיו הוא לא חשוב כל כך? ואכן הכתב לא עוצר וממשיך ומספר על השעות האחרונות למו״מ הקואליציוני, על המתח של חברי הכנסת שביקשו להיות שרים, על כך שהסדרנים בכנסת פרקו את השולחן הגדול ששימש לישיבת 30השרים של הממשלה הקודמת לשולחן צר יותר, כי מספר השרים צומצם ועוד ועוד. וכל אותו זמן ממשיך בן אליעזר בדבריו לזכרה של סולודקין.

מה בער לו לכתב להפריע בקולו לדברי ההספד? האם הציניות שפיתח נוכח הטריקים והשטיקים של הפוליטיקאים, טשטשו את השכל הישר וחובת הכיבוד המינימאלית לזולת שנפטר? האם ״עלה״ בקולו על הדברים לזכר סולודקין, כדי ״למלא״ זמן שידור ״מת",לטעמו? מדוע המפיק האחראי לא הורה לו להפסיק לברבר ולהניח לדברים להיאמר ללא הפרעה. הרי בעצם כתבנו לא אמר שום דבר חדש. הכול כבר פורסם עד שנמאס, למה לחזור על הדברים ועוד בעיתוי כזה? חסר לו זמן שידור?

  1. נפתלי גוטמן
    19 במרץ 2013 ב- 11:09

    זה מחלה של כתבים בתקופתנו הם מקשיבים יותר לעצמם מאחרים הם מתארים לנו דברים בטלוויזיה כאילו הם משדרים מהרדיו. נתקלתי הרבה פעמים בכתב ששואל שאלה בלתי נחוצה כיוון שהתשובה כבר נאמר מראש בדברי המרואין. והשאלה מטומטמת למרואיין שחווה אירוע טראומתי איך הרגשת? ממש קשה לנחש מה התשובה

  2. 20 במרץ 2013 ב- 19:01

    אכן מנחם , סיטואציה מבישה ומיותרת ברגע של התייחדות עם זכרה של חברת הכנסת – מרינה סולודקין . יהי זכרה ברוך. ברברת מיותרת של כתב " אובר חוכם " ……..

  1. No trackbacks yet.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: