ראשי > אקטואליה, תקשורת ופרסום > השמועות , המכתב ו"השר הבכיר"

השמועות , המכתב ו"השר הבכיר"


דורשים חקירהעל זה שעכשיו בליכוד יד איש ברעהו שמענו. לא הפנמנו עד כמה. הנה בשישי האחרון (8.9.2013) "נדלקה", סביב השעה 18.00, הרשת. באתר "גלבוס" פורסמה ידיעה שלפיה מכתב שכתבה צעירה בתפקיד די בכיר, המועסקת בלשכתו של שר בכיר , נשלח לראש הממשלה ומפציר בו שלא ימנה את "השר הבכיר" פעם נוספת כשר בממשלה.

זאת לדברי הכתוב, משום שאותו שר עשה מעשים בלתי הולמים. על כן אסור למנותו. עוד נאמר בפרסום כי אותו מכתב כבר מצוי בתפוצה רחבה בחוגים שונים והוא מעורר סערה בליכוד. העיתון מציין כי העתק המכתב המדובר נמצא ברשותו כבר מספר ימים, ובמערכת התלבטו אם לפרסמו. יתכן, נאמר כי מדובר בעלילה . אם כך האם אנו עומדים בפני "פרשת הרפז 2" ? ואם לא כך האם לא צריך לחקור ולבדוק? סתם העיתון ולא פרש.

מספר דקות אח"כ עלתה באתר "וואלה" אותה ידיעה מצוטטת מ"גלובס". כעבור כשעה התפרסמה ב"וואלה" כותרת נוספת ובה טוענת אותה צעירה, שלה מיוחסת כתיבת המכתב, כי כלל לא כתבה אותו והוא זיוף.

קישורים: הידיעה ב"גלובס"

http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000820805#fromelement=hp_morearticles

ידיעת ההכחשה ב"וואלה": http://news.walla.co.il/?w=/9/2615013

במקביל הופיע העתק הידיעה שפורסמה ב"גלובס" גם באתר "ניוז 1" אתר שהמו"ל והעורך שלו הוא יואב יצחק. המיוחד בידיעה זו היה שהאתר התיר הופעת תגובות בניגוד לפרסומים ב"גלובס" ובוואלה" שם אפשרות התגובה נחסמו.

בחלק מהתגובות האמורות הופיעה הפנייה לבלוג בשם "תיקון עולם" המופיע בארה"ב . עורך בלוג זה הוא ריצ'ארד סילברסטין שכבר פרסם בעבר ידיעות שונות, שלא הופיעו בארץ, על הנעשה בישראל .שם כבר מופיע סיפור מפורט, מוטה פוליטית , על נסיבות העניין, כולל שמה ותמונתה של כותבת המכתב, לכאורה. הבלוגר הזה, מספר כי הוא מודע לכך שבפרסום הוא פוגע בפרטיותה של כותבת המכתב לכאורה, אך טוען כי מצא לנכון לפרסם את המידע בשל דעותיו הפוליטיות, הבלתי ראויות לטעמו, של השר, וגם בשל העובדה כי המכתב המיוחס לכותבת נפוץ בעותקים רבים וממילא הפרטיות נפגעה.

בבלוג מופיע צילום של קטע מודפס מ"מעריב" , שבו מתייחס הכתב הפוליטי שלום ירושלמי לפרשה.

זה הקישור לידיעה בבלוג "תיקון עולם" שמקורו כאמור בארה"ב.

http://www.richardsilverstein.com/2013/02/08/the-strange-case-of-likud-superstar-education-minister-inveterate-womanizer-gideon-saar/

בעניין זה פרסם אתר התקשורת "העין השביעית" ביום שישי האחרון 8.2.2013) תזכורת/עדכון.

"מ.כ מלשכת שר החינוך"

"שני מכתבים הסעירו לאחרונה את לשכת ראש הממשלה. שניהם נוגעים לשר החינוך גדעון סער", כותב שלום ירושלמי בסיום טורו ב"מוספשבת" של "מעריב". לפי ירושלמי, אחד המכתבים נכתב על-ידי אשה שהזדהתה כ"מ.כ מלשכת שר החינוך". במכתבה הפצירה בראש הממשלה בנימין נתניהו שלא ימנה את סער לשר חינוך בממשלתו.

בבקשה שהגיש עו"ד אלעד מן לבית-המשפט המחוזי בתל-אביב למינוי חוקר לבחינת התנהלות "מעריב" בתקופת נוחי דנקנר, מזכיר עו"ד מן, בין היתר, כי הגיעו אליו עדויות על פסילת דיווח על "פרשה חמורה לכאורה הנוגעת לשר החינוך, מר גדעון סער (אשר חפץ הוא מקורבו)" (הכוונה לניר חפץ, עורך "מעריב" עד לאחרונה). לפי עו"ד מן, הסיפור על אודות סער "הביא עד כדי החלטה על פיטוריו של כתב בכיר וותיק בעיתון, מר שלום ירושלמי, על-ידי העורך חפץ. בסופו של דבר נמנעו פיטוריו של ירושלמי בשל כניסת העיתון להקפאת הליכים והתערבותו של הרב פינטו, אליו, ככל הידוע למבקש, מקורב ירושלמי".

תוספות ועדכונים:

בבלוג התקשורת ולוט אנדרגראונד שפורסם היום (9.2.2012) , מופיעה התייחסות לא ארוכה לנושא. מובאים הקישורים לידיעה בגלובס ולאתרו של יואב יצחק ניוז1 שם הופיעה היום (9.2.2013) ידיעת עדכון בנושא . כבר לא העתק הידיעה מ"גלובס". גם כאן מתפרסמות תגובות ויש גם ראשית נקיטת עמדה מצד הכותב בעניין זה.

לא מצאתי התייחסות לנושא באתרי החדשות המרכזיים, גם לא בחדשות הטלוויזיה. במקומות בהם הופיעו אזכורים לכך ש"מתבשלת" פרשיה – "גלובס" ו"וואלה" – נחסמה האפשרות לתגובות גולשים. הדיווחים לא נקבו בשם "השר הבכיר" . רק לאחר מכן כאשר כבר הופיע שמו באתר בחו"ל הוא "זלג" לכמה אתרים מקומיים. שם הצעירה, שלכאורה כתבה את המכתב, ותמונתה עדיין לא הופיעו בארץ..

כלי התקשורת המקומיים מתייחסים בזהירות לעניין. אולי בצדק. אולי אין פרטים לביסוס הנטען.

מה שברור שבמקרה זה נפרצו גדרות שפעם לא היו עוברים אותן, במאבקים הפוליטיים. היום לא בוחלים באמצעים. אבל, הדבר מחייב זהירות יתר.

איך שלא יהיה – לא מקובלת עלי הנמקתו של הבלוגר סילברסטין לפרסום הפוגעני שלו. אין לו אסמכתאות מובהקות שיתמכו בטענות שהוא נותן להן במה. אך הוא מנמק את צעדו – כולל הפגיעה בפרטיות הצעירה- בכך שעמדותיו הפוליטיות של השר אינן ראויות. נימוק מסוג זה אינו ראוי ואינו מוסרי. יש להוקיעו. ככל שראיתי אף לא אחד מהאתרים בארץ שפרסמו משהו בנושא, לא ציטטו עד כה מהבלוג של סילברסיין.

עדכון נוסף: מאז עלה פוסט זה , הופיעה ידדיעה  קצרה בנושא , באתר "הארץ". כותרת הידיעה:

מקורבי גדעון סער: יריביו מפיצים נגדו מכתב מזויף שנועד לפגוע במינויו לשר

מעניין יהיה לראות אם תופיע גם בעיתון המודפס. בכל מקרה  בפרסום הזה מוזכר לראשונה שם "השר הבכיר", אבל הניסוח זהיר ומסוייג.

זמן קצר לאחר מכן הופיעה ב"גלובס ידיעת המשך שכותרתה:

  1. עדיין אין תגובות.
  1. No trackbacks yet.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: