ראשי > אקטואליה > הזונות הפוליטיות

הזונות הפוליטיות


עמיר פרץ וציפי לבניעמיר פרץ שינה את התכנית שלי לגבי רשימה זו. תכננתי להעלותה מחר (ו' 07.12.2012) ביום שלאחר סגירת הגשת הבקשות לאישור הרשימות והמתמודדים לועדת הבחירות המרכזית. אבל פרץ הפתיע והודיע על זינוק , לולייני משהו, מרשימתו "העבודה" לרשימת ציפי לבני וזה כבר מחייב התייחסות מוקדמת יותר.

טיוטת הרשומה שתכננתי להעלות לרשת מחר הייתה זו:

אתמול בלילה (ה' 06.12.2012) יסגרו שערי ועדת הבחירות המרכזית ועל נציגי הרשימות המבקשות להתמודד בבחירות הקרובות לכנסת להספיק ולהגיע לירושלים למשרדי הוועדה עם רשימות המועמדים וכל המסמכים הנלווים האחרים לצורך אישור ההתמודדות. לאחר המועד הקובע לא יתאפשרו יותר שינויים ופוליטיקאים מחפשי כסא ו"סידור עבודה" לא יוכלו יותר לקפוץ ממפלגה לרשימה ולהיפך.

לאחר שיתברר מיהם המועמדים ברשימות השונות, נוכל להצביע על אלה שמטעמי השליחות והיענות ל"לצו האומה" שינו מיקום, זנחו את רשימתם הנכחית וצצו במפלגה חדשה. כל זאת לאחר שהבטיחו מקום "בטוח" וגבוה ככל האפשר ברשימת המועמדים בביתם החדש, כל אחד על פי יכולתו לקבל את "סידור העבודה " האפשרי הנוח ביותר עבורו ועבור האגו שלו.

כבר עכשיו אפשר לומר כי הצורך באותו "סידור עבודה" לשנים הקרובות, ומאבקם של הח"כים להבטיח לעצמם תנאי שירות נוחים ככל האפשר, בלי בושה ובלי שמץ של מחשבה כי בסופו של דבר הם אמורים לשמש כשליחי ונבחרי ציבור ,  ויש איזה שהם כללים ונורמות של יושרה והגינות שהם אמורים לפעול על פיהם, לא הנחו את המתמודדים.

הפעם התעלו מחפשי הכיסא והשררה מעל לתרגילים הפוליטיים השגרתיים. הם ביצעו מהלכים של זנות פוליטית. כלומר לא חשובה הרשימה שמטעמה הם מכהנים כיום, מותר לקפוץ מרשימה אחת לשניה או לשלישית, לנהל מגעים עם כל מה שזז בתחום, על מנת להבטיח כיסא מרופד לעצמם בקדנציה הבאה.

מאיר שטריתקחו למשל את אדון מאיר שטרית. בעבר בליכוד כיום ח"כ בכיר ב"קדימה" שר אוצר בעבר.מפלגתו הנכחית מתפוררת. אז הוא מנהל מגעים ומתעתד לרוץ ברשימת הגימלאים. מה לו ולהם? שום דבר. אח"כ התברר שהוא יכול להתברג ברשימה של ציפי – כי בכך יגיע מספר הח"כים שינטשו את "קדימה" ל-7 פורשים , ומליוני השקלים של מימון המפלגות שלהם ילכו איתם לאן שיבחרו. מה הפלא שלבני הסכימה לצרף לרשימתה את שטרית? האחרון מרוצה- הוא השיג "סידור עבודה" (אמנם רק במקום החמישי כפי שדיווח) , לבני מבסוטה במיליוני השקלים שתקבל לרשימתה (אף שהיא "לא מתעסקת" בדברים כאלה ו"הדרך" חשובה יותר מהכסף) אז מה רע?

כמו שטרית יש עוד ששה חכ"ים של "קדימה" כולם ב"תנועה" של לבני- אולי גם הם יצליחו להתברג.

אלה לא לבד – גם על עגלת "העבודה" היו קופצים. אבל אלה לפחות התמודדו שם ב"פריימריז" ונבחרו.

עד כאן טיוטת הרשימה המתוכננת.  להלן התוספת:

עכשיו בא "המלך". עמיר פרץ. ימים ספורים לאחר שהתמודד וזכה במקום השני ב"פריימריז" במפלגתו, ניסה לגבש, בהצלחה חלקית, מחנה לעומתי ליו"ר המפלגה יחימוביץ'. עכגשיו הוא מודיע כי החליט לעזוב ולחבור לציפי לבני ורשימתה. בכך הביא את מעשה הזנות הפוליטית לשיא חדש. התאכזב, לא מצא את מקומו – ניחא. אבל להציג עצמו לבחירה , להתמודד במפלגה, להיבחר ,לגבש מחנה ואח"כ לנטוש? אומרת ציפי לבני – זה מעשה פוליטי. יש הבדל בין מי שנבחר בשירות מפלגה א' ולוקח את המנדט איתו למפלגה ב' – שזה לא מוסרי בעליל, לבין מי שעוד לא נבחר. יפה דרשה. ומה דינו של מי שהציג עצמו לבחירה, התמודד בבחירות הפנימיות זכה, ואז הוא פורש לפתע? זה מוסרי?

כל כמה שיתאמץ ,קשה לקבל דבריו של פרץ כי פרש על רקע  אידאולוגי. מה הוא יודע עכשיו שלא ידע לפני הבחירות הפנימיות במפלגתו. למה לא עזב אז? למה רימה את חבריו בצרפו אותם למחנה שהקים בעבודה? האם בעשותו לחבריו מה שברק עשה לחברי מפלגתו כשלפתע נטש יש משהו חוץ מהטעייה מפורשת?

עמרם מצנע לעומתו נהג ביושר. לא הציג עצמו לבחירה והחליט כי מקומו ברשימה אחרת. זכותו. הוא גם לא כיהן בכנסת האחרונה מטעם העבודה. אולי החלטתו להצטרף ללבני נגועה בתמימות ואולי יתאכזב, אבל לפחות לא הציג עצמו למכירה לכל המרבה במחיר.

עמיר פרץ הוא איש טוב ורב זכויות. אבל לא מגיעה לו מילה טובה. הוא "הרוויח" במעשהו האחרון רק מילים רעות.

 1. נפתלי גוטמן
  6 בדצמבר 2012 ב- 18:29

  כאמור זה קרה אבל אצל כאלו שנכשלו בפריימריז. אצל עמיר פרץ זכה במקום גבוה הצליח חלקית להכניס כמה אנשים שלו לרשימה אבל שהתברר לו שלמעשה הוא גנרל ללא גייסות ואף אחד לא יצטרף למחנה שלו ברח.
  צחוק הגורל שפרץ רצה לפרוש מהעבודה שברק היה יו"ר ההליכה שלו ללבני היא כמו הקמת עצמאות והפרישה של ברק.

 2. 7 בדצמבר 2012 ב- 9:39

  אם אלה הזונות אזי אנחנו המצביעים הסרסורים.
  כאשר קיבלה קדימה בראשותו של אריאל שרון את "אמון" הציבור הוכיח המצביע הישראלי את חוסר אמינותו ואת רדיפתו אחרי מקסמים מנצנצים. מי הייתה "קדימה" אם לא אוסף של גנבי קולות?
  אחרי כל אלה אנחנו פתאום מתממים!!! אנחנו ישרים ותמימים והם זנאים?! נו באמת

 3. שמעון
  7 בדצמבר 2012 ב- 10:18

  עזי ברעם, לשעבר שר וחבר כנסת, הגדיר אתמול בתכנית "לונדון וקירשנבאום", את מפלגת התנועה, כמפלגה של פליטים. לטעמי, הגדרה מצוינת. מה שמאפיין את המפלגה הזאת, שאין לה שום דבר מאפיין, להוציא אוסף של פוליטיקאים מאוכזבים ומאכזבים. מה שנותר להם זה לפנות לאו"מ ולקבל מעמד של פליטים. באשר לעמיר פרץ, למיטב זיכרוני, הוא , אף פעם, לא סבל מעודף נאמנות לבוחריו, והכל מתנהל לפי צרכיו האישיים. כשלא מתאים לו, הוא מפנה את הגב. טוב, אחרי הכל, למי מצביעים?

 1. No trackbacks yet.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: