ראשי > אקטואליה > האלוף (מיל) פרש ויחימוביץ שותקת

האלוף (מיל) פרש ויחימוביץ שותקת


אורי שגיא (אלוף במיל) בעל עבר בטחוני עשיר, שתרומתו לביטחון המדינה, ניסיונו,הבנתו וידענותו אינה מוטלת בספק, הודיע במפתיע, לפני כמה ימים, כי החליט שלא להתמודד על שיבוץ ברשימת מועמדי מפלגת העבודה לכנסת. הוא פורש מהמרוץ. כל זאת לאחר ששבועיים קודם לכן פורסם בהבלטה כי האלוף מצטרף למפלגה. מסיבת עיתונאים מיוחדת כונסה לצורך מסירת ההודעה. האלוף המצטרף הצטלם עם מנהיגת המפלגה שברכה על תוספת הכוח למפלגה הטוענת שהיא בדרך להפוך לאלטרנטיבה השלטונית לממשלה הקיימת.

על נסיבות הפרישה ידוע כי לפני מספר ימים נפגש שגיא עם יחימוביץ בארבע עיניים ולאחר פגישה זו פרסמה מפלגת העבודה כי האלוף (מיל) הודיע על רצונו לפרוש מהמרוץ בשל "נסיבות בריאותיות, אישיות ומשפחתיות" היו"ר מודיעה כי היא מכבדת את רצונו ומציינת את תרומתו לביטחון המדינה . נקודה.

אח"כ מתפרסם בתקשורת כי יחימוביץ קיבלה פנייה מאישה אחת שטענה כי לפני 39 שנים ביצע בה האלוף מעשה המהווה עבירה. התקיימו התייעצויות, בעקבותיהן נפגשו שגיא ויחימוביץ ואח"כ פורסמה הודעת הפרישה.

שגיא טוען כי כל מה שהוא יודע הוא כי מישהי התלוננה כנגדו על מעשה עבירה שהוא ביצע בה ,לכאורה, לפני 39 שנה. מי התלוננה ועל מה בדיוק הוא, לדבריו, אינו יודע דבר . ככל שהוא זוכר ויש לו זיכרון טוב – לא ביצע שום עבירה.

שגיא מוסיף כי מההיכרות הקצרה שלו עם האווירה הפוליטית בה נתקל, הוא הסיק לעצמו כי נכון יהיה בעבורו לפרוש ולא לסכן את בריאותו ובריאות משפחתו . עוד הוסיף במרירות/ציניות כי ה"צדקנות הקדושה" בה נתקל אינה מקובלת עליו. לא, הוא לא כועס על יו"ר העבודה אילו היה בליבו כעס עליה היה אומר לה זאת בשיחה שקיים אתה לפני הודעת הפרישה.

דברים קשים, כואבים .

שגיא אומר כי אין בליבו על העיתונאים/פרשנים שפרסמו ופרשו – אחד מהם טען כי העובדה שהחליט במהירות על הפרישה מעידה על כך שיש דברים בגו' כנגדו. פרשן שני העניק צל"ש מוסרי ערכי לשלי יחימוביץ' שהחליטה לגרום, לדברי הפרשן, לשגיא לפרוש. (לדברי שגיא בתגובה -שני אלה לא טרחו לבקש תגובה/התייחסות כלשהי ממנו לפני שפרסמו את קביעותיהם כנגדו.)

ושלי יחימוביץ' ? היא שותקת.

שגיא טוען שלא מקרי הוא שפתאום שולפים כנגדו סיפור על תלונה. הוא מודע לכך שיש אינטרסים בשטח. אנשים ממפלגות מתחרות מעוניינים "להוציא אותו מהמשחק" , כנ"ל גם עסקנים במפלגה החוששים כי מועמדותו תדחק אותם מהמפה. אין מקריות- לכן החליט שבמשחק מסוג זה הוא לא משתתף, אף שביקש לתרום ויש לו מה.

ושלי יחימוביץ? היא שותקת.

היא לא יכולה להמשיך כך.. מצופה, מתחייב, נדרש כי תמסור לציבור הסבר מה קרה כאן? מדוע, מבחינתה ומבחינת מפלגת העבודה מוטב היה ששגיא יפרוש. אי אפשר לסיים את הפרשה בצורה כזו. בשתיקתה נותנת יחימוביץ להבין כי יש בדברים בגו', בתלונה כנגד שגיא, ועל כן היא אינה מעוניינת בו ברשימת העבודה. היא אינה יכולה להשאיר בעלטה את העניין. שתואיל להסביר מדוע ולמה בחרה לנהוג כפי שנהגה ולהטיל כתם באישיותו של מי שרק מספר ימים קודם לכן שיבחה ואימצה בחום.

השתיקה מעיבה על התנהלותה של יו"ר המפלגה ועל המפלגה עצמה. מדובר כאן בעניינים של יושרה ושקיפות. לא מזמינים את כל העולם לצלם את המצטרף החדש עם ההנהגה ובונים סביבו תילים של שבחים על תכונותיו ויכולותיו, וכעבור כמה ימים נפטרים ממנו בזריזות וממשיכים הלאה כאילו לא קרה דבר.

עוד הערה: אין לי מושג מה עשה או לא עשה האלוף במיל שגיא לפני 39 שנה או מאוחר יותר, בהקשרים האלה. (בינתיים פרסמה אישה נוספת ששגיא ניסה לכפות עצמו עליה לפני 30 שנה, אבל היא לא סיפרה על כך עד עכשיו.) אני גם לא מתעניין בזה כל כך. אבל אני מבקש להבין כיצד מקבלת מנהיגת העבודה החלטות.

נכון, לא צריך לפרט ולהסביר כל עניין ודבר. אבל בנושא מסוג זה צריך גם צריך. אין מקום "לטאטא מתחת לשטיח" , אבל גם לא "לתלות בכיכר העיר" סתם כך, ללא הסבר ראוי.

עד כה לא ניתן הסבר כזה.

רשימת המשך ועדכון באותו עניין

 1. 9 בנובמבר 2012 ב- 13:08

  כל כך במיוחד לאור הפעלתנות הרבה והמתוקשרת שגילתה שלי יחימוביץ' בעניין קצב.

 2. 9 בנובמבר 2012 ב- 13:26

  שלי יחימוביץ לא חייבת כל הסבר. מי שצריך אם בכלל הוא הגנראל.
  במה חטאה שלי? האם טעתה שלא הייתה מוכנה לותר על הקוד האתי שלה? או אולי יש מי שכועס על שלא הייתה מוכנה לאמץ לחיק מפלגה את האיש עם כל הבאלגן?

  אורי שגיא הוא זה שצריך להסביר. איך זה, שאיש צבא כה בכיר נבהל מהרשרוש הראשון ובורח מהמערכה כאחרון ה"שפנים".

  מצופה מפוליטיקאי שיהיה מסוגל להתמודד בנחישות בדרך אל המטרה. טוב עשה האלוף כשפרש עוד לפני שעשה בושות.

  מי תולה בככר העיר? ואת מי?
  מי מטאטא אל מתחת לשטיח? ואת מה?

  בכלל יש ברוח הדברים שכאן פוטנציאל פוליטי מעניין. לשלוח למפלגה היריבה כל פעם מצטרף שלומיאל אחרי מצטרף שלימזל ובכך לגרום למנגנון המפלגה המאיימת להתעסק ב"הסברה" שולית במקום בהסברה המהותית. חשבת על זה?

 3. מנחם רבוי
  9 בנובמבר 2012 ב- 14:59

  דווקא שלי יחימוביץ חייבת בהסבר. היא שגייסה לפעילות את האלף (מיל) שגיא. היא שהזמינה את התקשורת לצלם אותה לוחצת את ידו ומשבחת את תרומתו למדינה ואת בטחונה שיתרום מהידע והניסיון שלו למפלגתה ולה. בהשראת דוברי העבודה הסבירו לציבור כי עכשיו התמלא "החסר הבטחוני" אצל יחימוביץ שאין לה ניסיון בתחום, אך כמועמדת להחליף את ביבי היא נזקקת לכך. עכשיו שגיא ייעץ, יתרום ואי אפשר יותר לטעון שלמנהיגת המפלגה אין רקע או ייעוץ מתאים בתחום.

  עכשיו במפתיע גורמת יחימוביץ לסילוקו של שגיא. מה קרה? לא בדקו קודם את הרקע של האיש? טעו? מי שגייס את שגיא לפעילות, מי שהסביר כמה הוא טוב ,צריך עכשיו לתת הסבר מה קרה. שגיא לא יכול להסביר כי הוא טוען שאינו יודע אפילו מי התלוננה נגדו.

  אני מוכן לתת קרדיט ליחימוביץ על פעילותה כל זמן שברור מה פעלה ולמה. אך לא על החלטות בלתי מוסברות העטופות במעטה חשאי.

  מי שמגייס אנשים שיפעלו למענו ואחרי יום יומיים מסלק אותם חייב לתת הסבר ולו רק כדי לשכנע שיש לו יכולת לקבל החלטות נכונות.

  היום (9.11.2032) ניסתה יחימוביץ להסביר, אך פרט לאמירות כלליות נכונות כשלעצמן , לא אמרה ישירות דבר, פרט לפיזור רמזים בלתי מחמיאים ליועצה הקרוב עד לפני ימים אחדים -שגיא.

  יחימוביץ היא כבר לא פרשן עיתונאי פובליציסטי. היא מנהיגת מפלגה. גיוסו של שגיא לפעילות היה מעשה פוליטי שלה. סילוקו גם הוא מעשה פוליטי. היא צריכה להסביר – לא ברמזים. בעובדות הידועות לה. הנזק לאלוף שגיא כבר נגרם.

 4. 9 בנובמבר 2012 ב- 16:23

  צר לי על שאני נאלץ לחזור ולחלוק על דבריך.
  שלי יחימוביץ היא ראש מפלגה אבל אין לה מפתח לצפונות לבם של אנשים. היא עמדה לדעתי במצופה מראש מפלגה. היא עשתה צעד שנועד לחזק את המפלגה וברגע שגילתה את ששמעה לא היססה לותר על המציאה. מה רע בכך?

  ממה שאני יודע מתוך דווחי התקשורת שבעניינו של אורי שגיא דווקא כן נעשתה בדיקה וכן נשאלו שאלות.
  רק אחרי שיצאה ההודעה על ה"הצטרפות" החליטה האישה האלמונית ליזום פגישה עם שלי יחימוביץ ולשתף אותה בסודה הנורא. האם זו אשמתה של שלי או אשמתו של מי שלא טרח לא לדווח וגם לא להלחם על חפותו?

  עם כל הכבוד, שלי אינה לא רשות חוקרת וגם לא סנגוריה ציבורית. הנזק שנגרם לאלוף שגיא הוא תוצאת מעשה פחדנותו – כנראה בעבר ובטוח בהווה.

  אני מצפה – בעצם ממש דורש – ממי שנכנס למגרש הפוליטי שידע קודם לכל את כללי המשחק ויקח על עצמו את העבודה הקשה מנשוא על מנת לא רק לשרוד אלא גם ובעיקר לשכנע אחרים לחקות אותו או לפחות לתמוך בו. אורי שגיא הראה בהתנהלותו שהוא לא קורץ מהחומר הראוי – עם כל הכבוד ומלוא הערכה להישגיו במדים – הוא אפילו לא ניסה.

 5. nachum
  9 בנובמבר 2012 ב- 18:33

  לא בדקו קודם את הרקע של האיש? after the case of yizchak mordechei it must be clear –if you behaved with woman/women in a ceriminal way –you dont have place in the knesset.

  • 9 בנובמבר 2012 ב- 19:42

   it is a shame Uri Sagie has forgoten. shame on him

 6. רובי
  10 בנובמבר 2012 ב- 5:06

  המילה הראשונה בפוסט היא טעות.
  לדעתי גם ההמשך.

 7. 29 בנובמבר 2012 ב- 20:04

  עוד לפני הודעת הפרישה של ולוולה טענה יו"ר מפלגת העבודה, שלי יחימוביץ', כי ולוולה בעצמו היה זה שהעלה בפניה את ההצעה לאחד את מחוז הקיבוצים עם מחוז המושבים, הצעה שעוררה זעם רב בקרב חברי מחוז הקיבוצים. "לפני חצי שנה ולוולה בא אליי עם מזכיר תנועת המושבים, מאיר צור, ושניהם העלו בפניי את הרעיון הזה, ובלבד שהמקום של המחוז המשותף יהיה ריאלי. הבקשה שלהם התממשה. המקום ה-17 הוא יותר ריאלי מהמקום ה-13 שבו היה המחוז בבחירות הקודמות. מלבד זה, הוקצב למחוז גם המקום ה-25 ברשימה, שגם הוא יכול להיות ריאלי בעבודה נכונה".

  • 1 בדצמבר 2012 ב- 8:32

   ולוולה נשמע שם קיבוצניקי. נכון?

   טוב תעשה שלי יחימוביץ אם תתפוס מרחק מכל מה שמריח מקיבוצניקיות. היו אלה הקיבוצניקים שבהתנהגותם השניאו את רעיונות השמאל על תושבי הפריפריה ועיירות הפיתוח.

 1. 10 בנובמבר 2012 ב- 13:16

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: