פחד בחירות (ה') : מילה של כחלון

משה כחלון "החברתי האולטימטיבי" עומד להקים מפלגה חדשה במקביל להודעותיו כי יפעל למען הליכוד במערכת הבחירות הקרובה.אפילו גדולי הזגזגנים אצלנו לא עמדו על הבמה ובעודם מודיעים משהו אחד פעלו מחת לשולחן, בסתר באופן הפוך.האם אחרי מה שמתברר עכשיו יש למילה של כחלון ערך כלשהו?


אומרים על העיתונאים/פרשני הבחירות כי הם רואים לפעמים מהגיגי ליבם, מנפחים סתם נושאים, מעוותים דיווחים ואמינותם לא משהו. לא כולם כך, אבל רבים מהם.

לראייה מזכירים דוגמא אחרונה – הדיווחים והפרשנויות על ההתנגדות הגואה בליכוד כנגד הסכם הרשימה המשותפת בין הליכוד לישראל ביתנו בבחירות 2013 לכנסת. בוועידת הליכוד, אושר ההסכם ברוב מכריע /פה אחד ובמחיאות כפיים. אפוא המציאות ואפוא הפרשנים.

אבל אחרי שאמרנו את הדברים, צריך לציין כי לא כל הדיווחים תלושים מהמציאות. רובם מתבססים על מידע כלשהו, אולי חלקי, אולי אינטרסנטי, אבל מידע שיש בו יסוד עובדתי.

בימים האחרונים המידע שמספקי הפרשנים לציבור בנושא בחירות 2013 מבלבל ומתעתע. נראה שזה לא באשמתם. גם הם מבולבלים. מר משה כחלון, החברתי האולטימטיבי, זה שהפתיע בהודעה כי לא יתמודד לכנסת בבחירות הקרובות ,מפני שהוא נזקק מסיבות אישיות לפסק זמן, זה שהודיע קטגורית כי אותו פסק זמן אינו קשור לחילוקי דעות כלשהן, זה שהודיע כי הוא חבר ליכוד, תומך בו, ויפעל למענו בבחירות הקרובות – מפתיע עוד פעם.

כחלון עצמו , היה זה שהודיע מול המצלמות והמיקרופונים כי הוא מעריך את פועלו ועמדותיו של ראש הממשלה בתחומים הכלכליים – חברתיים ואלמלא הגיבוי והתמיכה שלו לא היה מצליח להעביר את "רפורמת הסלולר" שלו – הוא היה זה שישב ראש בועידת הליכוד שאישרה את הסכם הרשימה המשותפת של "הליכוד ביתנו " התחבק עם נתניהו על הבמה. כל זאת על מנת להמחיש קבל עם ועדה כי הוא לא נוטש את הליכוד מפלגתו בה צמח , ואין לפרש את "פסק הזמן" שלו כביקורת כלשהי על המדיניות החברתית של הממשלה ושל ראש הממשלה.

עכשיו מתברר כי בעודו אומר בקולו את הדברים הללו לחבריו ולציבור הוא בודק אפשרות להקים מפלגה חדשה שבראשה "ירוץ" לכנסת בבחירות הקרובות.

לא ברור מה עבר לו בראש לכחלון זה, אולי תוצאות סקרים שמבטיחים לו עולם ומלואו, ביקורת כבושה שיש לו, תסכול או סתם תקוות שווא.

לא משנה מה חשב. את עולמו הוא לא קנה, לפחות לטעמי, בתרגילים הללו. אפילו גדולי הזגזגנים אצלנו לא עמדו על הבמה ובעודם מודיעים משהו אחד פעלו מחת לשולחן, בסתר באופן הפוך.

משה כחלון זכה לאהדה רבה בציבור בזכות פעלו למען הצרכנים בתחום הסלולר. אבל פעולותיו בימים האחרונים אינן מדברות לזכותו.

עם כל הכבוד לפעלו בעבר – איך ניתן לבחור במי שמילתו אינה מילה? האם אחרי מה שמתברר עכשיו יש למילה של כחלון ערך כלשהו?

4 תגובות על ״פחד בחירות (ה') : מילה של כחלון״

 1. כחלון הוא דוגמא לכך שמה שחשובים הם המעשים ולא המילים.
  בהבדל מפוליטיקאים אחרים הוא יזם נלחם וקיים את שהבטיח.
  אני מעדיף אותו – את כחלון – על כל אלה שכבר יותר מפעם אחת הבטיחו וחזרו והוכיחו שהם לא מתכוונים לקיים דבר

 2. זו פוליטיקה.
  רק ראש המפלגה שלו ביצע בקדנציה הנוכחית מספר לא קטן של תמרונים שחלקם צלחו להגדיל את התמיכה בו.
  הפעלת לחץ וסחיטה היא שיטה לגיטימית בפוליטיקה. דוד לוי השיג בשיטה הזו מאהוד ברק את משרד החוץ ומבגין את סגן ראש הממשלה.
  ייתכן שזה נובע ממה שכחלון ראה שסילבן שלום שממנו נתניהו פוחד קיבל תפקיד זוטר. אולי הוא חושש שהפופולריות שלו תגרום לביבי לפחד ממנו ולנסות לקבור אותו בתפקיד זוטר.
  האמת שדווקא זה יכול לעזור לליכוד שאם הוא יאבד קולות הם ייעצרו אצל כחלון ולא ילכו לעבודה או ללפיד.
  לנתניהו זה יכול להוות בעיה כי אם הסקרים נכונים ייתכן שהליכוד ייאבד הרבה מנדטים ולנתניהו בניגוד לליברמן יש מתנגדים במפלגתו שכפופה לתהליכים דמוקרטים.

 3. כחלון אכן פעל בשירות האינטרס של צרכני הסלולר.גם מעט בתחום הטלוויזיה בכבלים ובלווין.זכה ובצדק להערכה ולפופולריות בציבור.להפעיל לחץ כדי להשיג קידום – זה חלק מהפוליטיקה ובכלל מהחיים, אבל במקרה שלנו הוא הלך רחוק מידי. להודיע שאין לו טענות ושהוא מתגייס לתמיכה במסע הבחירות ובראש הממשלה, לעמוד על הבמה ולנהל בועידה את מהלך אישור ההסכם עם ליברמן ובאותו זמן להכין תשתית לפרישה ולהקמת מפלגה חדשה – זה לטעמי זיגזג אחד רחוק מידי. לא יודע אם איבד עולמו בשעה אחת כשם שקנה אותו קודם בפעילותו כשר, אבל עכשיו ,אחרי הפרסומים האם הוא יכול לחזור לליכוד, לקבל קידום כאילו לא קרה דבר? נתניהו ישכח לו את זה?.הוזכר כאן דוד לוי – איפוא הוא עכשיו? לא הייתי רוצה לראות שם גם את כחלון. יש גם אכזריות בפוליטיקה. והסקרים – היום כאן ומחר שם.

 4. בימים האחרונים נשמעו דיווחים על כך שכחלון התבטא בצורה מאוד נוקבת וחריפה נגד נתניהו, והביע חשש שהליכוד לא ייבחר כמפלגה הראשונה בבחירות הקרובות. מתוך כך, גורמים במערכת הפוליטית הסיקו כי העזיבה של כחלון את הליכוד מבטאת אי אמון מופגן במדיניות החברתית-כלכלית שמוביל נתניהו. לפי שעה לא ברור האם כחלון אכן מתכוון להקים מפלגה, אך הסקרים שהוזמנו עבורו הן עובדה מוגמרת. בימים הקרובים הוא צפוי לקבל סקר נוסף.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.