פחד בחירות ((ד') : המתנצלים בע"מ

אולמרט כנרא לא ירוץ בבחירות הקרובות ולרשימה זו אין מסקנה , גם לא שורה תחתונה. מה שכן – העובדות מלמדות כי בכל הפרשייה הקרויה "משפט אולמרט" אין שחור ולבן. אמנם אולמרט נתפס בקלקלתו ויצא לפי שעה בעור שיניו, אבל מצד שני בכירי הפרקליטות אינם טלית שכולה תכלת. ניתן לקבוע שבבדל גלימתם דבק רבב.


לדור, קורב, אולמרט

יש סבירות בהערכות כי אהוד אולמרט, חרף הבקשות והתחינות המופנות אליו , יבחר שלא לנסות ולהתמודד בבחירות הקרובות לכנסת , למרות שהיה רוצה בכך.

אולמרט יודע היטב כי לא מספיק שמבחינת החוק היבש, אין מניעה להתמודדותו. סביר שהוא מעריך שיוכל להדוף, בעזרת פרקליטיו הממולחים, ניסיונות לחסום אותו בנתיב הזה. גם הליכי הערעור על גזר דינו בבית המשפט המחוזי , שפתח בפניו את הדרך, יקחו זמן, ועד אז אלוהים גדול- הכול יכול לקרות.

אז למה בכל זאת יעדיף, כנראה, להמתין ולא להתמודד?. האיש יודע היטב כי יש הבדל בין הצד הפורמאלי להיבט הציבורי. זה די ברור שבציבור הרחב אולמרט לא כל כך פופולרי, אבל בקרב הפוליטיקאים הוא פופולארי מאוד. אבל אלה האחרונים אינם קובעים ביום הבוחר. אולמרט יודע כי גם אם יצליח להיבחר ולגרוף איתו עוד כמה מנדטים לתפקיד ראש הממשלה הוא לא יגיע ולהיות "סתם" חבר כנסת למה לו.

חרף הנאמר, מעניין להעיף מבט על המתמודדים בזירת ערעור הפרקליטות, על הכרעת הדין וגזר הדין במשפט אולמרט , הצפוי להיות מוגש לבית המשפט העליון.

חשוב להבהיר תחילה, בהתייחס לדברים שיכתבו כאן בהמשך, כי אין בכוונת הכותב, לחלוק או לבקר את החלטת הפרקליטות להגיש ערר . נוכח הדברים שנאמרו בהכרעת הדין על הנאשם, גזר הדין המקל, יחסית, שהושת עליו, נסיבות הגשת כתב האישום, וההשלכות שהיו לכך על אולמרט עצמו ועל מערכת השלטון והממשל במדינה – לא היה מנוס מההחלטה להגיש ערעור. בכך לוקחת הפרקליטות סיכון לא מבוטל, משום שחרף הרטוריקה – סיכויי ההצלחה בערר אינם ברורים.

אם נסקור לרגע את המשתתפים ב"הצגה" הזו – נראה שכל אחד ממשתתפיה נושא על שכמו שק/שקיק של שרצים. עם זה יגיעו גם לפני שופטי העליון.

נתחיל בפרקליט המדינה – הדמות הבכירה ביותר בפרקליטות בתיקי אולמרט. על החלטתו המקצועית של משה לדור פרקליט המדינה לדרוש את הליך העדות המוקדמת של אותו משה טלנסקי – ובגינה נאלץ אולמרט לעזוב את כס ראש הממשלה – מתחו שופטי המחוזי ביקורת קשה, נוכח מה שהתברר במהלך עדות זו.

אותו לדור נאלץ להתנצל בפני הנאשם לאחר שהאחרון הגיש נגדו תביעה בשל הוצאת לשון הרע בעקבות דברים שאמר ויוחסו לאולמרט. לדור אמנם ניסה לנער את התביעה מעליו בטענה שאמר מה שאמר במסגרת תפקידו, ועל כן הוא זכאי לחסינות מפני תביעה. בית המשפט "זרק אותו מכל המדרגות" בעניין זה, וחייב אותו להשיב להאשמות. לאחר שראה כי הוא עומד להפסיד – אוי לאותה בושה – נאלץ לדור- בכיר פרקליטי המדינה להתנצל בפני אהוד אולמרט… זה האיש שהפרקליטות הפכה עניינו לדגל במאבק בשחיתות השלטונית. האחרון ,בנדיבות של מנצח, יעני, מחק את התביעה לאחר ההתנצלות.

זה – בכיר המערערים. נלך הלאה:

אורי קורב: התובע הבכיר בתיק ומי שניהל אותו בפועל. הוא גם מרצה באחת המכללות בחוג למשפט כעבודה נוספת. בגלל "תקלה" לא היה ברשותו באותה עת, היתר לעבודה נוספת. הוא מאפיין את שופטי ישראל בהרצאה בפני תלמידיו כ"חמורים", הם במהלך המשפט משחקים "טטריס". בתגובה אמר קורב כי זה היה הומור פרוע שלו. הוא כמובן התנצל על מנת להימנע מפיטורים כואבים … זה האיש האמור לספק את נימוקי המחץ לכתב הערעור שתגיש הפרקליטות לשופטי העליון "החמורים" כלשונו …בהומור. עכשיו הוא יזהר בדבריו כדי לא לגלות מה הוא באמת חושב עלהמערכת.

השלישי ב"להקה" הוא הנאשם עצמו. אולמרט. הוא כבר קיבל עליו את הדין הוא כבר התנצל . הפקתי "לקחים" , אמר. "אני מכבד את בית המשפט" הדגיש. בטח שהוא מכבד גזר דין שלא שלח אותו למאסר,לא הטיל עליו קלון, וזיכה אותו משני סעיפי אישום, מחמת הספק. אבל איך הוא יכול לומר כי נוכח גזר הדין הוא יוצא "בקומה זקופה" מבית המשפט?. איך זה מסתדר עם ההרשעה בניגוד עניינים והפרת אמונים? האם שוב הפעם עלה לנאשם שהורשע "האולמרט לראש"? כנראה שכן.

אין לרשימה זו מסקנה , גם לא שורה תחתונה. מה שכן – העובדות מלמדות כי בכל הפרשייה הזו הקרויה "משפט אולמרט" אין שחור ולבן. אמנם אולמרט נתפס בקלקלתו ויצא לפי שעה בעור שיניו, נראה מה יהיה בערעור, אבל מצד שני בכירי הפרקליטות אינם טלית שכולה תכלת. ניתן לקבוע שבבדל גלימתם דבק רבב.

3 תגובות על ״פחד בחירות ((ד') : המתנצלים בע"מ״

  1. מערכת הבחירות הולכת ומשנה כוון. מהזבנג וגמרנו של ביבי לא נשארו אלא השערות המשוכות יפה על מנת לכסות על האין.
    גם אולמרט לא ישחק את התפקיד שמייעדים לו.
    מערכת הבחירות הקרובה הולכת ומצטיירת כפרומו של הבחירות האמיתיות, אלה שיבואו זמן לא רב אחרי שיפורסמו תוצאות הבחירות של ינואר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.