באשמת המחאה החברתית

לציניות וכפל הלשון, בהן מדברים אלינו הפוליטיקאים, נוספה בשנה האחרונה עוד אמירה: "זה הכלל בגלל המחאה החברתית", אבל זו, המחאה, מתעוררת שוב, יחד עם כל פיצוליה וחיכוכיה. היא לא תיעלם.. היא תימשך.. היא תיגבה מחיר, גם מהציבור . העסקנים יודעים זאת היטב. יאלה שלמעלה מפריחים "ספינים", עושים מניפולציות ומשלמים מס שפתיים ..אלה שבדרג נמוך יותר מנסים למנוע בתרגילים שונים את עצם קיום הפגנות המחאה.וגם הערת עדכון לעידוד ושיפור מצב הרוח.


באשמת המחאה החברתית

לציניות וכפל הלשון, בהן מדברים אלינו הפוליטיקאים, שנבחרו ותמרנו עצמם לשלטון ,באמצעות קואליציות ומניפולציות פוליטיות – נוספה בשנה האחרונה עוד אמירה החוזרת וצצה בהזדמנויות שונות. "זה הכלל בגלל המחאה החברתית", הם טוענים, ומיד מוסיפים כי המחאה הייתה תופעה חשובה, ביטאה מצוקות של הציבור,צריך להתחשב בה וכיו"ב' אמירות כיאה לנבחרי ציבור הרגישים לציבור הבוחרים.

אבל, מיד ובאותה נשימה הם מסבירים כי אחת מתופעות הלוואי של המחאה היא יצירת אווירה נגד החברות הגדולות המנכ"לים שלהן, ובעלי המניות. הלחץ של הפגנות ההמונים, של חרם הצרכנים , הוביל לירידת מחירים, לפגיעה ברווחיות ,לפגיעה בענף הפרסום שהתכווץ ולסכנה של פיטורים..

כלומר, למי שלא הבין – תופעת המחאה החברתית היא חיובית, אבל… יש לה גם השלכות שליליות על המשק – כך הם טוענים. מיד אח"כ באה התוספת: הם, כלומר מקבלי ההחלטות, היושבים במוקדי השלטון ונהנים מהם, רגישים לרחשי לב הציבור, וכבר ממנים וועדה, מקבלים המלצותיה ומכריזים על מתן צ'ופרים למעמד הביניים. מעכשיו הכל יסתדר.

אבל פתאום קרה דבר מוזר.מצבה הכלכלי של המדינה שהיה כה יציב ואיתן עד לאחרונה ממש, הורע ..ממש הוחמר..עכשיו התברר לנו. צריך להדק את החגורה ולהטיל גזירות של מדינית אמיצה, ולקחת את כל מה שנתנו או יותר. את כל ההטבות וההקלות עליהן הכרזנו צריך לקחת חזרה ע"י מיסוי ועוד יותר מזה.. (אין ארוחות חינם).

כשהם נשאלים למה כל זה קורה יש להם הסבר.. ""אנחנו לא רוצים להיות כמו יוון או ספרד .ובנוסף, מאפוא ניקח את כל הכספים שאמרנו כי נזרים, בעקבות המחאה החברתית? אז ביקשתם הקלות קיבלתם את הגזירות.. הממשלה נתנה,הממשלה לקחה יהי שמה של הממשלה מבורך.

ומה עם סדר העדיפויות המעוות? לא מעוות משיבים השליטים. אסור לפגוע בבעלי המניות מקבלי משכורות העתק, הם "הסקטור העסקי" מאוד רגישים. רק נדרוש מהם להשתתף מעט יתר בנטל וכבר יברחו מכאן (לאן יברחו מ.ר. )ואז יהיו פיטורים והרעה נוספת. לכן מי שיישא עכשיו בנטל זה אתם, מעמד הביניים, גם אם חלק מכם יברח מכאן, לא יגרם אסון גדול. הרוב הרי לא יכול לעשות זאת נכון?

נכון..הרוב באמת לא יכול לברוח מכאן. אבל הוא גם לא רוצה לעשות זאת. הרוב רוצה שינוי. אז הוא מפגין, מוחה בינתיים באופן דמוקרטי. בכלל מה צריכים האנשים לחשוב מול הציניות הנושבת אליהם מפסגות השלטון. הם הרי לא לגמרי מטומטמים , והם יודעים כי הגזירות שמנחיתים עליהם עכשיו הן לא בגלל דרישות המחאה החברתית אלא בגלל התנהלת כושלת ובלתי אחראית של הממשלה.

לכן, המחאה מתעוררת שוב, יחד עם כל פיצוליה וחיכוכיה. אבל היא לא תיעלם.. היא תימשך.. היא תיגבה מחיר, גם מהציבור – אבל גם מהשלטון.

העסקנים יותר זאת היטב. הם מנסים להתגונן ככל יכולתם. אלה שלמעלה מפריחים "ספינים", עושים מניפולציות ומשלמים מס שפתיים ..

אלה למטה, סליחה, אלה שבדרג נמוך יותר מנסים למנוע בתרגילים שונים את עצם קיום הפגנות המחאה. לא יהיו הפגנות ,לא תהיה מחאה – הם סבורים. אלה ואלה טועים.

האם חידשתי משהו? כנראה שלא. אבל גם להבעת רתיעה מהספינולוגים המתיפייפים יש ערך מסוים.

מי שמתעניין יכול לצפות כאן בשידור האחרון של " החדשות מרחוב הירקון 70" (לא אלו של הערוץ הראשון הממשלתי, גם לא זו של המסחריים)  לצפייה במהדורת החדשות.

עדכון:  

מי שעוקב אתר הרשימות המתפרסמות כאן זוכר בודאי (או לא) את סיפור קורותיו של טיול מספר  RCLOP0211 של חברת "פגסוס לדרום אמריקה. טיול זה נחשב לאחד מ"טיולי הדגל" של החברה.

 הרשימה – חוויה דרום אמריקאית בחסות חברת "פגסוס" (ב') שפורסמה באתר זה בחודש מרץ 2012  סיפרה קורותיה של חבורת המטיילים שהצטרפה בפברואר 2012  למסע וחזרה בתחושות קשות על ניהול והכוונת הטיול עליו שולמו דמי השתתפות ניכרים. זה לא אומר שלא היו רשמים חיוביים. ועוד איך היו, כי מי יכול לקחת ולהעלים את חוויות הנופים והאתרים המרהיבים.

ביום שישי (3.8.2012) כחצי שנה לאחר סיום המסע, קיימה הקבוצה מפגש חברתי שאורגן ביזמה עצמית של החברים בביתם של יוסי ומרים. הוקרנו תמונות ומצגות שצולמו במהלך הטיול, היה נעים לפגוש בחבורה שהכירה בעצם רק במהלך הטיול ורק מכיוון שהשכילה לקשור קשרי ידידות וחברות בין כל המשתתפים ,הצליחה לעבור את המסלול ולצבור בכל זאת חוויות טיול מרגשות.

הכל הסכימו עם מה שאמר אחד החברים: "יגמר העניין עם חברת הטיולים כפי שיגמר . לא נמהר לחזור ולטייל איתה, אבל בכל זאת משהו טוב יצא מחברת "פגסוס". לא, זה לא הארגון, ההדרכה או הטיפול בפניותינו לאחר החזרה לארץ. הטוב הוא עצם החברות שנקשרה בין המשתתפים ונמשכת גם עכשיו חדשים לאחר סיום המסע.  

תגובה אחת בנושא “ באשמת המחאה החברתית”

 1. המחאה אינה איזו ישות חדשה ומנותקת מעם ישראל. לכן אין להתפלא שיש לה יותר מקול אחד –
  המוחים באים מכל הכוונים.
  מה שהשתנה לדעתי זה ההבנה שרק אם נביע את דעתנו באמת יתאפשר השינוי -.
  לא עוד יקנו אותנו בהבטחות.
  לח פגסוס הוא לדעתי השינוי המיוחל. "לא ניסע אתם יותר"
  .

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.