ראשי > אקטואליה - כלכלה, צרכנות, חברה > צדק חברתי – מה הוא אומר

צדק חברתי – מה הוא אומר


חלוקה צודקת ומאוזנת של הנטל

לא ברור מי כתב זאת, המסר זה מסתובב בימים האחרונים ברשת, וצובר תאוצה. הוא עובר דרך מיילים, צ'אטים ושאר הדרכים להעברת מסרים ברשת. לא כל כך חשוב מי כתב את המסר הזה, צריך לקרוא אותו כי הוא חשוב. הוא גם נכון.

  ============

צדק חברתי אומר:

ברגע שאנו חיים במדינה עליה חלמנו אלפיים שנות גלות, ולא בחרנו לגור בג'ונגל (לדוגמא!) יש בינינו לבין המדינה חוזה, כמו בכל מדינה מתוקנת.

החוזה פשוט מאוד, אבל מאוד חשוב.

אם הוא מופר בראש חוצות לאורך תקופה ארוכה – מישהו צריך לשלם על זה מחיר, או לחזור לכללים הבסיסיים של החוזה.

אנחנו מרגישים שהחוזה הופר בריש גלי! ואנחנו לא מוכנים לשתוק על כך יותר.

החוזה אומר כך:

המדינה לוקחת מהאזרח כסף, באמצעות מיסים ישירים כמו מס הכנסה, ביטוח לאומי, ומיסים עקיפים כמו מס ערך מוסף .

המדינה מצפה מהאזרח להיות שומר חוק, לשלם מיסים בזמן, להתגייס לצבא ובתמורה היא התחייבה לספק לאזרח חינוך ראוי, מערכת בריאות תומכת, הגנה מפני פשיעה, שהיא תחלק את משאבי הארץ ואת תקציביה לכולם באופן שווה ותשמור על האזרח שיוכל לחיות את חייו בכבוד.

צדק חברתי משמעו , שאין לאשפז אמהות וסבתות במסדרון, כאבן שאין לה הופכין, כי המדינה התחייבה לדאוג להן וגם לנו למערכת בריאות ראויה.

צדק חברתי משמעו שאיננו אמורים להוסיף אלפי שקלים בכל שנה לחינוך שהמדינה הבטיחה לנו שהוא יהיה חינם. יש לגבי זה אפילו חוק.

צדק חברתי אומר שמי שמרוויח יותר ישלם יותר מס מאלה שמרוויחים פחות .קוראים לזה מדרגות מס.

צדק חברתי אומר שאסור להקים ממשלה של 39 שרים בכנסת של מאה ועשרים מושבים. ואם לא די בכך, מכל 39 עזי המצח אין שר רווחה אחד במשרה מלאה.

צדק חברתי אומר שלא ייתכן שבין 39 שרים לא יהיה ! אפילו שר בריאות אחד. זהו פשע אזרחי מהמעלה הראשונה.

צדק חברתי אומר שאת משאבי המדינה מחלקים שווה בשווה בין כולם, ולא מעדיפים חלקי ארץ שנויים במחלוקת ובטח לא נותנים ל-300 אלף תושבים הרבה יותר מאשר לכל ה-6.3 מליון האחרים.

צדק חברתי אומר שלא ייתכן שנשים וגברים יעבדו עד גיל 67 ובה בעת מגזר שלם ייצא לפנסיה, שכל השאר יכולים רק לחלום עליה, מכספי המס של אלה שעובדים עוד 27 שנים אחריהם.

צדק חברתי אומר שמהכסף שאנו משלמים למיסוי למדינה , הרבה כסף שאנו משלמים לה, היא תדאג גם לדפוקים בחברה, לנשים המוכות, לניצולי השואה, לנוער בסיכון, לשכבות הדפוקות כל כך שאין להם שום ייצוג בשום מקום.

המדינה צריכה לדאוג להם!!! לא עמותות שאנו תורמים להם שוב כסף.

המדינה. זה התפקיד שלה.

כי כל החלקים האלה הם חלק מאיתנו, הם בשר מבשרנו והם הופכים אותנו לאומה חלשה יותר כשאף אחד לא מטפל בהם,

הם הזקנים שלנו, שרעבים ללחם וזקוקים לתרופות, זה הנוער שלנו, שמתדרדר לסמים וממלא את בתי הכלא שאנו מממנים, זה הנוער שלנו שאונס ורוצח כאילו אין פה חוק ואין סדר.

צדק חברתי אומר, יותר שיטור , יותר שוויון בפני החוק.

צדק חברתי אומר ששר ואו ראש ממשלה לא יעבור לגור פתאום במגדלים מפוארים, או בקיסריה ויקנו דירות במיליוני דולרים, כי הם לא אנשי עסקים, הם נבחרי ציבור.

צדק חברתי אומר ששר שנחקר כבר למעלה מעשור על זה שהוא קיבל מיליוני שקלים מחברות קש, לא ישתלח באלה המבקשים את הצדק ויגיד שהמסעדות מלאות ולא בטייקונים.

צדק חברתי אומר שלא יכול להיות שנתב בנמל ירוויח פי עשרה ממורה. כי בידי המורים אנו שמים את היקרים לנו מכל- את הילדים שלנו, כי המחנכים מטפלים באחד מהיסודות הכי חשובים לעתיד שלנו כעם ומדינה ..והנתב סך הכל מעביר סחורות ומי כמו היהודים כדי לדעת כמה השכלה, היא היא הנותנת.

צדק חברתי אומר שאין מקום לכך שחלק קטן מהעם יקבע לחלק גדול מהעם מי צריך לזכור את הנופלים, אלוהים או העם שלשם תקומתו בארץ מולדתו הם נפלו.

צדק חברתי אומר שהמדינה צריכה לשמור על האזרח מפני קרטלים, מפני הבנקים שמרוויחים מיליארדי דולרים כל שנה, מוותרים לבעלי חוב גדולים ואת האזרח הפשוט הם רודפים עד חרמה .

צדק חברתי משמעו שהמדינה צריכה למסות את רווחי הענק של החברות האלה כי הם מגיעים ישירות מהכיס של כל אחד ואחת מהאזרחים. הפשוטים.

הגיע הזמן שמקבלי ההחלטות יפסיקו לברבר ולהבטיח הבטחות שווא, ויתחילו בצעדים מעשיים לתיקון העיוותים.

צדק חברתי אומר שאתם לא תהפכו אותנו למדינה של אומרי הן ותשלטו לנו על המחשבות, את מי להחרים ואת מי לא.

אנחנו דמוקרטיה. זו הזכות שלנו וזו חובתנו האזרחית להתריע.

העבירו את זה הלאה בבקשה. עד שהמסר יינשא על כל לשון.

 1. שמעון
  29 ביולי 2012 ב- 11:05

  תשעה מתוך עשרה אנשים יסכימו לרוב הנאמר בכתבה. אבל זה לא חוכמה, צריך לתת פתרון. מתי יבינו כל מצביעי קדימה וימינה, שהם מנציחים את השיטה שגורמת להם עוול ? הדרך היחידה להחליף את השלטון.

 2. nachum
  29 ביולי 2012 ב- 11:53

  it is childish. the goverment can give just what it has in the pocket. the citizen can pay just what they earn. if you agree to this facts you will not find other way then to put the old woman in the coridor in the hospital.

 3. צביקה
  29 ביולי 2012 ב- 14:42

  Nachum even in English u r wrong

  הבעיה היא לא עם מצביעי קדימה וימינה. האמת שהבעיה אינה עם המצביעים כלל וכלל.
  הבעיה היא אלה המתיימרים להיות אוהבי זכויות אדם. בהתנהגותם הם ממאיסים על המצביעים מקרב אזרחי ישראל את השמאל האמיתי. ביום הבוחר הם גם מרגישים עצמם כל כך נעלים מעל העם שמרוב תיעוב הם מדירים רגליהם מהקלפיות ומותירים את גורלנו בידי הקצוות ההזויים יותר ויותר.

 1. No trackbacks yet.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: