ראשי > אקטואליה > קצרים: התנצלות, מריחה והסתרה

קצרים: התנצלות, מריחה והסתרה


1. פרקליט המדינה מתנצל בפני הנאשם

מעבר לכישוריו המשפטיים התנהלותו של פרקליט המדינה משה לדור מתאפיינת במרכיבים נוספים שקשה להחליט מי מהם דומיננטי: "פתיל קצר" או שיקול דעת מוטעה.

הדברים נאמרים על רקע הסתבכויותיו ולא לטובה של הפרקליט הבכיר בשורה של אירועים. נמנה כמה מהם: התנגדות נחרצת למינוי גורם חיצוני שיבדוק תלונות על התנהלות הפרקליטות, השתלחות במבקר המדינה היוצא על חשיפת ליקויים חמורים בהתנהלות הפרקליטות במשפטו של חיים רמון, מתן ציונים אישיים לרמטכ"ל לשעבר ולרעייתו, אף שלא נמצאה על פי בדיקת הפרקליטות והמשטרה ראיה פלילית כנגדם בפרשת "הרפז". עכשיו הוא מתנצל בפני אהוד אולמרט כשהפרקליטות שהוא עומד בראשה תובעת אותו לדין באשמת קבלת שוחד, הפרת אמונים ועוד. פרשיות חמורות.

על מה יש ללדור להתנצל? בראיון שנתן ל"הארץ" האשים את אולמרט שלא החזיר הלוואה שקיבל בזמנו מאיש עסקים מסוים. מתברר שאולמרט דווקא החזיר הלוואה זו, אמנם באיחור רב, אבל החזיר. . אולמרט הגיש כנגד לדור תביעת לשון הרע. לדור והפרקליטות התפתלו, טענו שלדור נהנה מחסינות ועוד. בית המשפט דחה את הטענות. הפרקליטות ערערה, אבל כנראה הבינו שם כי הסיכויים של פרקליט המדינה לצאת נקי מהתביעה – נמוכים. הפרקליט נאלץ להתנצל. הוא עושה זאת בלשון מתפתלת ומגומגמת. אולמרט משך את תביעתו. לדור נותר בכלימתו. בשביל מה הוא היה צריך את זה?

הסדרתיות שבה מסתבך/נופל פרקליט המדינה מעלה את השאלה האם לא מן הראוי שיסיים כבר את כהונתו. התנצלותו האחרונה היא רק חוליה בשרשרת תקלות בתפקודו. הן מזיקות לפרקליטות ולמעמדה הציבורי. מצד שני למה שהפרקליט יסיק מסקנות ויחמיר עם עצמו. המושג "אחריות אישית" – כבר מזמן פשט את הרגל במקומותינו.

2. שירות לכולם – יהיה "טרכטנברג 2"

ההכנות להפגנת "הפראיירים" – התאגדות של כמה אנשי מילואים, שעברם הצבאי של העומדים בראשם לא כל כך ברור – שנערכה במוצ"ש הפכה בימים האחרונים למעין נקודת ציון וראשי המערכת הפוליטית מכוונים את המהלכים שלהם בנושא על פי תוצאותיה הצפויות . הם ממתינים לראות כמה יבואו להפגנה, ואיך היא תתנהל. בינתיים הם מתבצרים בעמדות לא ברורות. נתניהו בעד שירות לכל, איך לא? אבל בתנאים. איזה תנאים? נראה אחרי ההפגנה. מופז וקדימה בודאי בעד שירות לכל . איך לא? הרי הם העלו את הנושא לסדר היום עם הצטרפותם ל"ממשלת האחדות" הענקית של ביבי. באיזה תנאים קדימה רוצה להבטיח שירות לכל? כאן זה כבר קצת מעורפל. בקיצור גם הם ממתינים לראות כיצד תתנהל ההפגנה.

החרדים, כלומר ש"ס מקבלים את העיקרון של שירות לכל , אבל בתנאים. איזה תנאים? קודם כל נראה את תוצאות ההפגה, אח"כ התנאים.

הכתב הפרלמנטארי של ערוץ 10 בכנסת הביא השבוע מבאחד מדיווחיו על הנושא, ציטוט מפי גורם בלתי מזוהה בש"ס שאמר: "בסופו של דבר נהפוך את הסוגיה של גיוס לכל וחלוקה שווה של הנטל לדו"ח טרכטנברג 2." גם שם כולם דיברו בעד ומה יצא?

אותו גורם בש"ס שאפיין בעילום שם את הטיפול בסוגיה באזני הכתב צדק. הפגנה כן הפגנה לא, תוצאת הטיפול של הממשלה והכנסת בנושא בסיטואציה הנכחית של הרכב הכוחות הפוליטיים תהיה "טרכטנברג 2". חבל מאוד.

3.זכית בהגרלה– אל תספר לאחרים

בתיבת המייל שלי נחתה הודעה כשהשולח מוגדר כ"צוות גוגל לקידום ופרסים" (Google Promotion Award Team) שמקום מושבו בבריטניה. זכית מבשרת ההודעה.צוות גוגל בריטניה החליט להעניק לך פרס זכייה בסך 600.000 סטרלינג. לצורך הביצוע אנא העבר אלינו את הפרטים הבאים: – כאן התבקשתי לשלוח לכתובת מייל מסוימת פרטים אישיים (שם,כתובת,מדינה עיסוק וכיוב') על מנת לאפשר את העברת כספי הזכייה.

כבר קיבלתי בעבר מכתבי מייל כאלה המבשרים על זכייה/אפשרות לקבל סכומי כסף נכבדים בתנאי שאמסור פרטים אישיים, או אשלח מקדמה כספית על מנת "לשחרר" את הכספים המובטחים מהקפאה. כל אלה תרגילי עוקץ ידועים ואני מקווה שמקבלי מיילים כאלה אינם מתפתים להם.

אבל בהודעה האחרונה שקיבלתי ומתוארת כאן, היה סעיף שעוד לא נתקלתי בו במיילים דומים. נאמר בו מטעם חברת גוגל כי התברר שחלק מהזוכים בכספי ההגרלה מיהרו לדווח על האירוע המשמח לקרובים,ידידם ומכרים. חלק מאנשים אלה נצלו את המידע על מנת לפנות ולתבוע לעצמם את הזכיה. נוצר כאן מצב של תביעות כפולות לגבי אותה זכייה, נאמר. אשר על כן מודגש כי בחברת גוגל החליטו כי במקרה בו יתקבלו תביעות כפולות לגבי אותה זכייה לא יינתן הפרס בכלל. לא לזוכה ולא למי שהתחזה והגיש תביעה גם כן. כל זאת על מנת להתמודד עם בעיה התביעות הכפולות.

על כן הם מייעצים למקבל הודעת הזכייה כי לא יספר על זכייתו לאיש וכך ימנע מנוכלים להגיש תביעה לגבי זכייתו הוא.

ההודעה הזו מנוסחת באופן מכובד . אבל פירושה המעשי הוא – ספק את פרטיך האישיים ועל תספר על כך לאיש. אם לא יגיעו אליך כספי הפרס המובטח – שמור על שתיקה. אל תתלונן ואל תבקש לבדוק. אולי בסוף יצא לך משהו… אשרי המאמין.

=-=-=-=-=-

The Google Promotion Award Team has discovered a huge number of double claims due to winners informing close friends relatives and third parties about their winning and also sharing their pin numbers. As a result of this, these friends try to claim the lottery on behalf of the real winners. The Google Promotion Award Team has reached a decision from headquarters that any double claim discovered by the Lottery Board will result to the canceling of that particular winning, making a loss for both the double claimer and the real winner, as it is taken that the real winner was the informer to the double claimer about the lottery. So you are hereby strongly advised once more to keep your winnings strictly confidential until you claim your prize.

Congratulations from the Staffs & Members of the Google interactive Lotteries Board Commission

Sincerely,

Dr. Leslie Spears.

Google Corporations

©2012 Google Corporations

 1. נפתלי גוטמן
  8 ביולי 2012 ב- 8:34

  לגבי החלק השלישי כיוון שהם שולחים למאות אלפים מספיק להם שפרומיל אחד מאמין להם כדי שהם ירוויחו מהרמאות שלהם.
  אגב יש מחקר של מספר חוקרים מכובדים בארץ ובחו"ל שמצביע על כך שככל שגיל הגולש יורד כך פוחתת יכולת השיפוט שלו באמינות המידע ואנשים מעל גיל 40 הם אלו שמפקפקים יותר במידע שמופיע באינטרנט.

 2. צביקה ארצי
  8 ביולי 2012 ב- 20:56

  לטעמי כל השלושה מנצלים – או לפחות מנסים – את הכוונות הטובות של כלנו.
  בישראל לפחות מוכיחות הפגנות המחאה לסוגיהן שהציבור מתחיל להתנער – "אנחנו לא פראיירים"

 1. 12 ביולי 2012 ב- 17:29

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: