ראשי > אקטואליה > המעורבות הפוליטית של מכללת ספיר

המעורבות הפוליטית של מכללת ספיר


יאיר לפיד המתמודד לכנסת הופיע בפני סטודנטים במכללת ספיר במסגרת מסע הבחירות שלו. בסיום הרצאתו שיגרה הדוברות הרשמית של המכללה לכלי התקשורת דיווח מפורט על ההרצאה והדברים שאמר המועמד. מה למכללת ספיר ולמעורבות פוליטית בה מתגייסת הדוברות הרשמית של המכללה לשירותו של מועמד פוליטי?

יאיר לפיד, עיתונאי בעבר, שהיה מגיש "יומן שישי" בערוץ 2 ופרש לפני מספר חדשים, ועד היום בעל טור שבועי ב"ידיעות אחרונות" העיתון השני כיום בתפוצתו במדינה, החליט להתמודד בבחירות הקרובות לכנסת.

הוא עסוק בימים אלה בהקמת רשימתו החדשה, בגיבוש מצעו ובהופעות בפני קהלים שונים.

במסגרת זו הופיע ביום חמישי האחרון (19.4.2012) מיודענו זה בפני סטודנטים במכללה האקדמית  ספיר שבדרום, ונשא דברים בפניהם. במסגרת זו "תקף לפיד לכל הכיוונים. על קדימה טען לפיד כי ציפי לבני לא התחשבה ברצון בוחריה ואילו על החרדים טען שקיבלו מביבי בעלות על תקציבי המדינה. "כיצד זה קורה שכל שקל מתקציבי הציבור עובר דרך הכיס של גפני?". עוד טען בנושא הזכאות לדיור הציבורי כי ההטבה הניתנת לבעלי "ותק בנשואין" היא קיפוח בוטה של הצעירים המשרתים בצבא לעומת אברכים שאינם משרתים ואינם" . עוד טען כי " "השרים יעלון ופלד הם הונאה של הציבור וביטוי לשחיתות של הממשלה הנוכחית".

עד כאן הכול טוב ויפה בתעמולת בחירות הכול הולך, ולפעמים נאמרים שם גם דברים נכונים..

כמה שעות אח"כ, אולי פחות שיגרה דוברות המכללה האקדמית ספיר הודעה לתקשורת ובה דיווח מפורט מדברי המועמד לפיד בפני הסטודנטים. לא, זו לא הייתה הרצאה אקדמית, ולא הרצאה ספרותית. האיש פשוט השתמש בבמה שניתנה לו להרצאה פוליטית, ועשיית נפשות לרשימתו החדשה ולעצמו כמובן. אגב, כל המובאות המובאות ברשימה זו מדברי לפיד ,מצוטטות כלשונן מהודעתה הרשמית של דוברות מכללת ספיר.

אין בדברים כדי להטיל דופי כלשהו בהופעתו של יאיר לפיד. זכותו לנהל מסע בחירות פוליטי, על מנת לגייס תומכים ומצביעים לרשימתו ולו עצמו. אין גם פסול בבימה שהעמידה לרשותו לצורך זה מכללת ספיר, בהנחה שגם יתר הרשימות ומועדיהן בבחירות זוכות לכך.

הבעיה היא – התגייסות הדוברות הרשמית של המכללה לשירותו הפוליטי של יאיר לפיד. מה למכללת ספיר ולמעורבות במערכת הבחירות? האם אין היא צריכה להתמקד ביעודה האקדמי – חינוכי לשמו הוקמה?

האם מעתה תגויס הדוברות של המכללה לשירות כל מפלגה וכל מועמד? האם אין לגורמים האלה מערכת דוברות ויחצנות משומנת מספיק? האם לא מן הראוי למכללה לשמור מרחק ממעורבות פוליטית? נכון בקומוניקט הרשמי של המכללה בנושא הוזכר שמה של המכללה כמקום ההרצאה. So what? . חסר למכללה איזכור ציבורי בתקשורת?

רבותי אנשי הדוברות – בדקו עצמכם.

שאלה נוספת: האם מישהו בהנהלת המכללה הורה לדובריה להתגייס למען לפיד. זו כבר שאלה אחרת החורגת מדיוננו זה ומחייבת התייחסות חמורה של גורמי החוק, המל"ג ואפילו ביקורת המדינה.

הערה –  בקשת תגובה לדוברות המכללה עדיין לא נענתה. כשתתקבל אפרסמה כמובן.

  1. צביקה ארצי
    22 באפריל 2012 ב- 18:32

    איני חושב שהאקדמיה צריכה להתנתק ולהסתגר במגדל השן שלה. אבל מצד שני לא יהיה זה נכון אם המכללה תעשה איפה ואיפה.

  1. No trackbacks yet.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: