ראשי > אקטואליה > לאן הוא רץ, נעם שליט

לאן הוא רץ, נעם שליט


דומה כי המאבק הציבורי שנעם ורעייתו ניהלו למען בנם, המגע ההתחככות, לעיתים הוויכוח והמריבה עם המערכות הציבוריות והפוליטיות, שחרר לפחות בנעם אנרגיות שהוא כבר אינו מסוגל להתנתק מהן.

הרבה תגובות היו ועוד תהיינה להודעתו של נעם שליט, (אביו של..) כי יתמודד על מקום ברשימה לכנסת שתגבש מפלגת העבודה לקראת הבחירות הבאות.( הקרובות?). חלק ניכר מהתגובות נעו בין "כתף קרה" להסתייגות וביקורת על ההחלטה וההודעה.

נעם שליט הוא איש נעים, סימפטי ומעורר אהדה. מאבקו הנחוש והבלתי מתפשר משך חמש שנים (יחד עם רעייתו אביבה) על מנת להביא את הממשלה לקבל את תנאי החמאס ולהביא לשחרורו של הבן, החייל החטוף גלעד, עורר גל של הזדהות ואהדה, גם אם היו לא מעט שחלקו על הדרך שהשניים דרשו ללכת בה על מנת לגרום לשחרור.

רק שלשה חדשים חלפו מאז שוחרר גלעד, ואביו כבר מודיע שהוא מצטרף למערכת הפוליטית. ההודעה זוכה לחשיפה תקשורתית רבה, שידורי הרדיו מביאים בשידור חי את מסיבת העיתונאים שערכו הוא ויו"ר מפלגת העבודה יחימוביץ על מנת להודיע על הכוונה להתמודד . חגיגה מפלגתית, חשיפה תקשורתית.

ההמולה התקשורתית היא שורש הביקורת. לא כל מתמודד פוטנציאלי זוכה לפרסום, להבלטה ולחשיפה כזו, עוד בטרם נבחר. האם מר שליט היה זוכה לכך אלמלא המאבק הציבורי –תקשורתי שניהל למען שחרור בנו? האם היה זוכה בכך אם למשל היה מודיע על כוונתו בעוד שנה? סמיכות הזינוק לזירה הפוליטית, לשחרור המבורך של גלעד מהשבי, הוא המקנה דחף למועמד ועל כן הוא זוכה לחשיפה כל כך גדולה.

תגובת מתנדבי המטה למען שחרור גלעד שליט, להודעתו הפוליטית של נעם הייתה די צוננת. הייתה שם תחושה של ניסיון לנצל את המאבק לצרכים אחרים. כנ"ל גם מגיבים אחרים.

כל האמור אינו בא להפחית מזכותו של שליט האב להתמודד בזירה הפוליטית. האמת שהוא הרבה יותר סימפטי , נעים ולא פחות ראוי מאחרים. הוא עצמו ער לבעייתיות שבהחלטתו ואומר – "החלטתי לרוץ, והבוחרים הם יחליטו אם ברצונם לבחור בי".

יש מקום להעלאת שאלות הקשורות לסמיכות ההודעה על כניסה לחיים הפוליטיים, לסיום המאבק לשחרור גלעד. אבל לא מוצדק לשלוף על רקע זה כבר עכשיו את "הסכינים הפוליטיות", כנגד המועמד הטרי. הוא יודע וגם אנחנו יודעים שזה עוד יגיע, אם יתברר שבאמת יש לו סיכוי להיבחר.

דומה כי המאבק הציבורי שנעם ורעייתו ניהלו למען בנם, המגע ההתחככות, לעיתים הוויכוח והמריבה עם המערכות הציבוריות והפוליטיות, שחרר לפחות בנעם אנרגיות שהוא אינו מסוגל להתנתק מהן. בצעדו האחרון המחיש כי הוא כבר אינו מסוגל לחזור לחיי שגרה רגילים כפי שניהל, לפני כל האירועים שפקדו אותו את בנו ומשפחתו.

"החיידק" כבר דבק בו. לא בטוח שמלכתחילה היה בוחר בכך. עכשיו כבר אין לו ברירה.

  1. צביקה ארצי
    10 בינואר 2012 ב- 17:28

    תודה על הפוסט. הסוגיה מאוד מעניינת ביחוד לאור הכוונה לחוקק חוק צינון לחסימת דרכו של איש זה או אחר (הפעם היה החוק מיועד כנגד יאיר לפיד).
    החסימה באמצעות חוק הכנסת היא לא חוקית בעליל. חברי הכנסת הם נבחרי העם. הם אמורים לייצג נאמנה את רצון שולחיהם/בוחריהם. אם חוסמים הרי מונעים מהעם להביע את דעתו. הנבחרים מתנהגים לא כחלק מהעם אלא כאיבר זר. כאילו יש ליד זכות לחסום את פיו של בעליה.
    בעניין נועם שליט הרי מי כמוהו נחשף לכל ה"לכלוך" הפוליטי. כמה פעמים שמע "אנחנו עושים הכל" עד שהפנים ויצא לבדו. הוא ומשפחתו יצאו להקים מתוך העם מחנה, שיסייע לו להשגת המטרה המובטחת חזור והפר. אם כל הצער שבדבר נועם שליט הוכיח שהוא יכול להגיע אל המטרה בדרך "נקיה". מי יתן ויתרום לניקוי המערכת מ"הלכלוך".

  1. No trackbacks yet.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: