ראשי > תקשורת ופרסום > קטטות השבוע (1): חשוד בפלילים ואיילה חסון נגד ציפי לבני

קטטות השבוע (1): חשוד בפלילים ואיילה חסון נגד ציפי לבני


"יומן" – תכנית הדגל של חדשות הערוץ הראשון שידרה ביום שישי (9.12.11) "תחקיר" שערכה מגישת היומן והכתבת המדינית -פוליטית של הערוץ הציבורי, איילה חסון, ובו האשים גזבר מפלגת "קדימה", יצחק חדד את צמרת מפלגתו, והיו"ר שלה – ציפי לבני, בעבירות פליליות חמורות נמשכות על החוק.( הכתוביות באדום בסוף הקטע לא נכללו בשידור המקורי אלא הוספו ע"י האתר "יאללה קדימה" המצדד בליכוד ואשר העלה את הכתבה לרשת)

על פי חדד, צמרת המפלגה הזמינה מעקבים על ראש הממשלה ויו"ר הליכוד על מנת לסבך אותו עם נשים. הוא לא הביא ראיות לדבריו ורק אמר כי סופר לו על כך וגם חתם על חשבונות שנועדו לתשלום עבור פעילות זו. הוא לא הביא ראיות גם לטענות אלה. אבל דבריו הבוטים נוכח המצלמה היו חמורים. עוד טען כי כספים שולמו בניגוד לחוק, לפעילים בתנועה על מנת שיתגייסו למען ציפי לבני. וגם שהדובר שלה מגיש חשבונות טלפון מנופחים.

באולפן התארח פרשן "הארץ" ארי שביט שאמר שאם אכן הדברים נכונים אז זה חמור מאוד וצריך לחקור ולבדוק וזה חמור מאוד מאד. (הוא אמר גם כי אין לו מושג אם הדברים נכונים אבל ..כמובן אם זה נכון..אז..ואז )

בשידור הוקראה תגובה של קדימה בה נאמר שהדברים אינם נכונים ובכלל המאשים חדד, חשוד בפלילים, נעצר בעקבות החשדות, הושם במעצר לתקופה מסוימת על פי החלטות בית המשפט, מתנהלת נגדו חקירת משטרה על גניבת כספים מקופת "קדימה". את התלונה נגדו הגישו קדימה וציפי לבני .

אכן בתחקיר נאמרו דברים חמורים ביותר. אף על פי כן אני שם את המונח הזה – תחקיר במירכאות, שמשמעותן שזה פרסום המתחזה לתחקיר.

מדוע?

לא ראיתי בפרסם ראיות חד משמעיות התומכות בהאשמות. אמנם הוצגו מסמכים שונים מהם נמחקו שורות שונות בשידור ולא ניתן היה להבין מהם במה מדובר. במסמכים יש גם תשובות לחדד שאם אכן יש לו ראיות לפלילים שיגיש תלונה במשטרה.(כרונולוגית לבני הגישה נגדו תלונה על גניבה ואז הוא נזכר…קורה…)

לבסס תחקיר – על הוצאות כספים בניגוד לחוק – על דברי החשוד בעצמו בפלילים ובגניבת כספים, ללא תימוכין מצד שלישי שאין לו אינטרס, נראה לפחות בעיני בלתי תקין. זאת במיוחד כשהפרסום משרת אינטרס פוליטי של הליכוד. אם נחבר לכך את העובדה שתחקירי וגילויי איילה חסון בשנים האחרונות משרתים בעיקר את גורמי השלטון, אי הנחת גוברת.

גם שיתופו של הפרשן ארי שביט נראה בלתי הולם. שביט, למי ששכח, כתב מאמר פרשנות בולט בעיתונו ערב הבחירות ובו קבע בין השאר, לדבריו על סמך שיחותיו עם מקורות שונים שלא נקב בשמם, כי לבני ציפי לבני חלולה, חסרה את הכלים הנפשיים ואת היכולות האנושיות של מנהיג ו"דגל שחור" מתנוסס על מועמדותה לראשות הממשלה. 

אין ספק שההאשמות הגזבר, המנסה כעת להימלט מכתב אישום פלילי, ראיות לבדיקה. מכאן ועד לשידור מהסוג ששודר בערוץ הראשון יש עוד דרך לעשות.

אה.. כן צריך לציין כי ב"ישראל היום" ובאתר המזוהה עם הליכוד "יאללה קדימה" צוטט "התחקיר" בהבלטה רבה.


 1. צביקה ארצי
  11 בדצמבר 2011 ב- 10:58

  אז הנה עוד תזכורת למה שכבר קרה בארצנו.
  שכחתם את המחאה?
  גם אחרי מלחמת יום כיפור ב 1973 זכתה גולדה מאיר בראשות מפלגת העבודה לנצחון סוחף חרף המחדל וחרף תנועת המחאה של מוטי אשכנזי. גם אז התנהלה מערכת הבחירות כאילו לא הייתה פאשלה וכאילו מוטי אשכנזי מוחה על דבר סתמי.
  גם עכשיו דואגים להשיג נצחון בקלפי על ידי הסטת תשומת לב הציבור לבעיות האמיתיות שעל הפרק אל המלחמות של האתמול בשיטות של השלשום.
  לכל המוחים – גם כל אלה שיצאו לככרות וגם לאלה שליבם יצא בתמיכה למוחים – אל תיפול רוחכם. ההסטוריה חוזרת וגם הפעם אחרי מפח הנפש יבוא המהפך.
  שבוע טוב

 1. No trackbacks yet.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: