ראשי > אקטואליה > תכנית לסילוק הקרייניות משידורי החדשות ברדיו

תכנית לסילוק הקרייניות משידורי החדשות ברדיו


אחרי הרחקת החיילות מחברת החיילים בצבא, אחרי יצירת אזורים נפרדים לגברים ונשים ברחוב ובתחבורה הציבורית, אחרי סילוק הנשים משלטי החוצות – עכשיו התכנית לסילוק הקרייניות משידורי החדשות בקול ישראל וגל"צ..

אחרי שבצה"ל כבר מקפידים לא לשלב נשים במופעים בפני יחידות בהם משרתים חיילים דתיים, אחרי שחיילות מסולקות בפקודה מריקודי הקפות שמחת תורה למקום נפרד, כדי שלא יחוללו בסמוך [לא יחד] למעגלי ההקפות של החיילים, אחרי שחניכים בקורס מכי"ם עוזבים בהפגנתיות מופע בו השתתפו חיילות ואחרי שטירונים מניפים שלטי מחאה על השתתפות נשים בטכס צבאי, הקרקע בשלה להעלות הילוך ולהרחיק עוד יותר את הנשים, כדי שלא יחטיאו את הגברים.

התכנית מקבלת תנופה לאחר הצלחת ההפרדה בין נשים וגברים בקווי תחבורה ציבורית ואחרי ביסוס גדרות ההפרדה בין המינים ברחוב במאה שערים בירושלים. היוזמים שואבים עידוד גם מתגובתו של ניר ברקת, ראש העירייה החילוני של ירושלים שסילק והדיח את חברת מועצת העיר, רחל עזריה, מתפקידיה ומהקואליציה העירונית, על שהעזה למחות נגד התופעה שהיא מכנה אותה "התנכלות לנשים" ועוד עתרה לבג"צ שקיבל, בלית ברירה בסופו של דבר, את עמדתה..

אחרי שהנשים סולקו מקרבת גברים ביחידות צבאיות, במקומות ציבוריים ובחלקים של התחבורה הציבורית ואחרי שדמויותיהן הוסרו משלטי החוצות ומודעות רחוב [ביזמת מפרסמים פרטיים – לא להאשים את עיריית ירושלים נמסר בתגובה] – אחרי שגם לא רואים אותן צריך ל"סגור את המעגל".

אנו חושפים כאן את תכנית השלב הבא: סילוק הקרייניות מהגשת חדשות קול ישראל. וגם כמובן, מגלי צה"ל. לא כל הפרטים ידועים אבל העיקרון ברור: הנשים קוראות את החדשות בקול נשי ערב לאוזן [ הרי קריינות מבוססת על איכות קול לא?] מסיחות את דעתם של הגברים המאזינים וגורמות להם לחטוא בהרהורי חטא. יש כאן פגיעה ברגשות הציבור ועוד ע"י גורם ממלכתי.

אם בצה"ל כבר לא משלבים נשים במופעים בפני חיילים, אין שום סיבה ששידורי החדשות ברדיו הממלכתי ינהגו אחרת. גלי צה"ל על אחת וכמה. הם הרי תחנה צבאית!. כן עוד דבר – כיום כשעדיין לא התקבלה החלטה סופית את מי למנות כמפקד הבא של התחנה הצבאית, צריך להבטיח את שיתוף הפעולה שלו במהלך זה, ולתת לו תמיכה אם יתחייב לכך.

החלת המהלך על מגישות החדשות בטלוויזיה בעייתית יותר. יש להמתין איתה לשעת כושר מתאימה. סילקן של מגישות החדשות, עלמות צעירות ונאות מהמסך, עלול לעורר תגובות זעם חריפות מידי מצד הקהל החילוני . אפשר להתנחם בכך שקהל שומרי המצוות האמיתי אינו צופה בטלוויזיה. נכון, הצעירים צופים במדיום הזה דרך האינטרנט, אבל חכמי ישראל, הרבנים, כבר הוציאו הוראות מחמירות ומי שאינם מקפידים הם בבחינת "עשבים שוטים" [נכון גם בציבור החרדי שומר המצוות יש כאלה – הפטנט הה הוא לא רק של החילונים]…..

עכשיו ברצינות- התיאור עד כאן, למעט הפסקאות הראשונות ברשימה זו, הוא תיאור דמיוני, יש לקוות שהוא תיאור הזוי שאין לו שמץ של סיכוי להתגשם ואפילו לעלות לסדר היום הציבורי.

האם באמת זה כך? האם באמת הדברים האלה אינם יכולים להתממש, אפילו לא באופן חלקי? הרי הם כבר כאן בצורה זו או אחרת.

תחשבו על זה קצת.

 1. מיקי
  27 באוקטובר 2011 ב- 11:52

  הצחקת אותי

  אתה באמת חושב שאיזה דתי שומע את קול ישראל?

  נ.ב. שכחת לציין את השלב הבא אונס סידרתי של כל החילוניות בישראל

  • צביקה ארצי
   27 באוקטובר 2011 ב- 18:00

   איני יודע אם התגובה רצינית או סתם צינית.
   אין בעיה של אונס סדרתי של כל החילוניות שבישראל. ראשית כי הם לא חושקים בכל החילוניות ושנית כי חלק מהן עשויות גם להסכים מרצון. כי זאת לדעת אין החילוניים רואים בדתיים מוקצים מחמת המיאוס.
   אבל לא סתם עלתה סוגיית האינוס. הכן אזרחי ישראל החילוניים ואני רוצה לקוות שגם חלק מהדתיים חוויים מדי יום אונס על ידי מיעוט קיצוני המתיימר להיות דתי ויהודי.
   בעוד אנחנו מתקשקשים בעניין קול באישה ערווה והשלכותיה על מידת היכולת של גברים אנשי חיל לשרת את מדינתם מחשש קולה של אישה, קם מפקד בכיר בצה"ל ומדבר קבל עם ועדה בטקס חילופי תפקיד על הטרור היהודי שלא רק פוגע בפלסטינאים אלא לא מהסס לפגוע בחיילי צה"ל ובציודם.
   בעוד מנסים למכור לנו טבליות הרגעה מסוג "צו פיוס" אנחנו נכנעים למעשי אונס שנכפים עלינו על ידי מיעוט קיצוני הנתמך על ידי מנהיגות חסרת אחריות. זה הזמן לפקוח עיניים ולהסתכל סביב.

 2. מיקי
  27 באוקטובר 2011 ב- 18:20

  זה אכן רציני מאד

  בחורי הישיבה אכן ממתינים להוראת המנהיגים חסרי האחריות לצאת לרחובה של עיר ולאנוס כל חילונית מזדמנת.

  לגבי כל השאר – לא הבנתי את מי צריך לפייס.

  • צביקה ארצי
   27 באוקטובר 2011 ב- 18:43

   מיקי מה רציני?
   העובדה שבחורי הישיבה ממתינים להוראה?
   שלא ברור למה הכוונה ב"צו פיוס"?
   זה פגיעה בקוראים להאמין שמאן דבעי רציני יכתוב ויצפה שמשהו יאמין לדבריו בכתבו על:
   אותה הדריכות במחנה בחורי הישיבה או שאין הקוראים יודעים מהו אותו אקמול מהסוג של "צו פיוס".
   אין לי דבר נגד יהודים כאלה או אחרים. יש לי נגד המתיימרים בחסות התורה. יש לי הרבה נגד אנשים שעושים מעשי עוולה בחסות התורה. אין תורה שמטיפה להתעללות בגר. אין תורה שמטיפה למעשי רצח בכלל ושל ראש ממשלה בפרט. אין תורה שנתנה למיעוט את הזכות לשטות בעפ הנבחר.

 3. יוריק
  27 באוקטובר 2011 ב- 21:04

  אני מאמין בתיאוריית המטוטלת בנושאים חברתיים. אם אתה מושך יותר מדי לצד אחד, אחרי זמן נוצרת התנגדות חזקה והתוצאה – נטיה הפוכה.
  הגורמים הדתיים מושכים את החבל וגורמים להתנגדות גוברת והולכת. עדות לכך – הפוסט הזה והרבה פוסטים וטוקבקים.
  האם אפשרי שתהיה ממשלה בלי חרדים וכנסת שאינה מושפעת ממפלגות דתיות? כן.
  מעטים זוכרים שאריק שרון היה ראש ממשלה ללא חרדים, אבל עם שינוי וטומי לפיד. כלומר, האפשרות קיימת. ציפי לבני ניסתה להקים ממשלה לא חרדית, אבל בנימין נתניהו סגר עיסקה עם ש"ס והמפלגות החרדיות עוד לפני הבחירות. אחרי הבחירות הם קיימו את ההסכם המוקדם.

  • צביקה ארצי
   27 באוקטובר 2011 ב- 21:27

   יוריק אשריך וטוב לך. אתה מאמין בתיאוריית המטוטלת. פעם ימינה ופעם שמאלה. יפה. אבל הבעיה בכלל לא במשחק המטוטלת.
   הבעיה טמונה במיעוט קיצוני שלצערנו הולך וגדל וככל שהוא גדל הוא מגדיל את תנועת המטוטלת במקום להקטינה. עוד כמה תנודות וכל העמוד אליו קשורה המטוטלת יקרוס.
   כן נשים לא נשים. קול באשה ערווה כן או לא? לא זו השאלה. את השאלה הציף במלואה מפקד אוגדת איו"ש המתחלף כאשר חשף את ערוותנו באמרו שאין בין מעשי טרור ועושיהם לבין מבצעי תג מחיר ועושיהם כל הבדל. אלה גם אלה עוסקים בטרור.
   עד מתי נעסוק בתיאוריות כאשר מול עיננו יש מי שחותר תחת אושיות עצם קיומנו. מה עוד צריך לקרות בכדי שנתייחס לדבריו של קצין צה"ל כה בכיר בסיימו תפקיד כה רגיש.

 1. No trackbacks yet.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: