"ישראבלוף רפואי"


עכשיו, כשמערכת הבריאות צפויה לקרוס נוכח עזיבתם של רוב המתמחים המשרתים בבתי החולים במרכז הארץ את המחלקות, בעקבות התפטרותם, נזכרו באוצר וגם במשרד ראש הממשלה למצוא פתרון.,

הם כנראה באמת רוצים לספק את המתמחים,שתנאי עבודתם בלתי נסבלים,.אולי לא להיענות באופן מלא לתביעותיהם [כמקובל במקומותינו] , אבל להסכים למינימום תוספות כספיות שיביאו את המתמחים לסגת מההתפטרות.

זה לא קל מפני שעל אף האמור,האוצר מסרב לפתוח את ההסכם הקיבוצי שחתם לא מכבר עם ההסתדרות הרפואית ובו, ככל הנראה, לא היה מענה מספק לדרישות המתמחים. זאת מחשש כי אם יעשה זאת, יביא הדבר לערעור בכל מערכת יחסי העבודה במשק המתבססת בחלקה הגדול על הסכמים קיבוציים שאין "פותחים" ומשנים אותם באמצע תקופת ההסכם.

מה עושים?

מחפשים "נוסחת קסם" שתאפשר מתן תוספות כספיות למתמחים, מעל ומעבר להסכם הקיבוצי – אבל זאת מבלי לפתוח אותו. איך? אולי ע"י תוספות באמצעות נספחים להסכם ,או העברת כספים מסעיף לסעיף בהסכם עצמו. בקיצור מחפשים פתרון של "ישראבלוף רפואי", במסגרתו יעניקו תוספות שכר משמעותיות ויגידו ששמרו על מסגרת ההסכם ולא פתחו אותו. המתמחים מצידם אינם מוכנים להסכים לסידורים פתלתלים ומעורפלים, הם רוצים סיכומים ברורים שאינם ניתנים לפרשנות ממסמסת. זה לא כל כך הולך עם שיטת ה"ישראבלוף." וגם לא בעזרת צווים מבית הדין לעבודה.

בעיה .

אפילו ברוך מהגשש כבר הבין את זה. [אתה הבנת את זה ברוך?]

פורסם גם ב"עבודה שחורה"

  1. עדיין אין תגובות.
  1. 11 באוקטובר 2011 ב- 18:24

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: