ראשי > תקשורת ופרסום > התנצלות והתפטרות [ב'] – עדכון

התנצלות והתפטרות [ב'] – עדכון


בפוסט קודם שפורסם כאן לפני מספר ימים תחת הכותרת התנצלות והתפטרות נאמר בקשר להתנצלות בפני שלדון אדלסון ששודרה בערוץ 10 ואשר בגינה התפטרו במחאה בכירי חברת החדשות של הערוץ כי :

 

" המתפטרים חייבים בהסבר לציבור הצופים שלהם וגם לחבריהם: האם הפרטים ששודרו ואשר עליהם התנצל הערוץ בצורה כל כך כנועה ומשפילה –הם נכונים, אם לאו. האם יש בידם לבסס את הטענות ששודרו או לא? אם אין להם ראיות היכולות לתמוך בנטען בכתבה, הרי היה מקום לתיקון והבהרה ואפילו התנצלות. במצב כזה, ההתנגדויות לשידור התנצלות מקבלות מימד של מאבק אגו.

אי אפשר להעלות האשמות כל כך קשות על התערבות ההון בחדשות ועל הכתבת תכנים למערכת החדשות, בלי שקודם לכן מבהירים באופן ברור שלדרישה להתנצל לא היה מקום מלכתחילה.

בודאי שהתערבות בעלי מניות בשידור בתכנים –פסולה , אבל המסך הוא לא רכושם של הכתבים והעורכים ואם טעו/חטאו בפרסום בלתי נכון הם חייבים להתנצל וגם לשאת לעיתים בתוצאות."

כלי התקשורת העניקו גיבוי רחב למתפטרים והרבו להוקיע את ההתערבות בתכנים של בעלי המניות שנטען כי הם אשר הכתיבו וכפו באיומים את ההתנצלות וניסוחה.

הפוסט שפורסם כאן הציג עמדה שונה ולפיה המתפטרים חייבים להסביר אם היה מקום להתנצל משום שהפרסום לקה בשגיאות או באי דיוקים שהצדיקו התנצלות, או שלא היה מקום לכך מפני שכל מה ששודר מגובה בעובדות וראיות.

אבל נוכח המדווח ברשימה בנושא של עורך "העין השביעית" עוזי בנזימן באתר, תחת הכותרת "הגביר בא לעיירה" , מתחייב תיקון ועדכון לנאמר בפוסט הקודם.

מסתבר כי אחד מתנאי ההסכם בדבר ההתנצלות שערוץ 10 קיבל על עצמו והתחייב להם, הוא איסור על עיתונאי הערוץ, שהתנגדו למהלך, להסביר פומבית את עמדתם ונימוקיהם.

נוכח הנאמר,בהנחה שהדברים נכונים ואין סיבה לפקפק בכך, קשה לבוא בטענות לעיתונאי הערוץ ולמתפטרים. אי אפשר לתבוע הסבר ממי שנאסר עליו בהסכם לעשות זאת.

יחד עם זאת הציבור חייב וזכאי לקבל את ההסברים.

על הרשות השנייה, שבסמכות פיקוחה על פי חוק מצויה התנהלותו של ערוץ 10 וחברת החדשות שלו, לכפות בתוקף החוק את מתן ההסבר, חרף ההסכם.

בלי קשר לכך גם שלדון אדלסון ונציגיו חייבים להתיר למתפטרים להסביר נימוקיהם באופן מלא בלי שיזדקקו לקריצות ורמזים. אם לא יעשו כן ערכה של ההתנצלות יעלם ושכרה יצא בהפסדה ובגדול. אנו רואים גם בימים אלה את ראשיתה של מגמה זו.

  1. עדיין אין תגובות.
  1. No trackbacks yet.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: