המחקר של פרופסור למה –מימט {ב} פוסט אורח מאת עוזי

כיצד מתמודדים עם תופעת הירידה באיכות החושים [ראיה, שמיעה, ריח] אצל קבוצת פרטים הנוהגים להיפגש בקביעות שנים רבות? אפשר להמחיש זאת באמצעות הסיפור הבא שהוצג לפרופסור למה-מימט. הוא מצידו בחן את האפשרויות המעשיות הכרוכות באופן ההתמודדות המוצע והגיע למסקנה. אבל זה לא הכול. במהלך הבדיקות נחשפו האמצעים בהם השתמשו "אריות הים" של הצבא האמריקאי בחיסולו של בן לאדן. הפרטים והמסקנות הוצגו במפגש החבורה המתבססת על גרעין השומר הצעיר "סער" לציון 40 שנות פעילות אך בעצם מדובר בהרבה יותר.


כיצד מתמודדים עם תופעת הירידה באיכות החושים [ראיה, שמיעה, ריח] אצל קבוצת פרטים הנוהגים להיפגש בקביעות שנים רבות? אפשר להמחיש זאת באמצעות הסיפור הבא שהוצג לפרופסור למה-מימט. הוא מצידו בחן את האפשרויות המעשיות הכרוכות באופן ההתמודדות המוצע והגיע למסקנה. אבל זה לא הכול. במהלך הבדיקות נחשפו האמצעים בהם השתמשו "אריות הים" של הצבא האמריקאי בחיסולו של בן לאדן. הפרטים והמסקנות הוצגו במפגש החבורה המתבססת על גרעין השומר הצעיר "סער" לציון 40 שנות פעילות, אך בעצם מדובר בהרבה יותר. {רשימה שנייה.}

על כל אלה להלן:

כולנו זוכרים איך באחד מהמפגשים של הגרעין, לפני כעשרים שנה הוקראו מכתבי זיכרונות היסטוריים.

לכולם זכור המכתב שנשלח לי. ט. חברנו על ידי א.ו. שגם הוא נמנה על החבורה. נוסח המכתב היה בערך כזה: נודע לנו באמצעות חבריך כי אתה סובל מבעיית גזים חריפה. בעיה זו גורמת לך בודאי סבל רב ואי נוחות חברתית. אנו מציעים לף מוצר של חברתנו חברת "פופווקס" לפתרון הבעיה….

והמכתב ממשיך ומתאר את נפלאות "פופווקס" את מגווני הריחות העומדים לשחלף את ריח הנפיחות. בפרסומת של חברת "פופווקס" לא הוזכר איך התכשיר מתגבר על המאפיינים האקוסטיים של הנפיחה. אולם לי היה ברור כי חברת "פופווקס" נתנה פיתרון גם לנושא כאוב זה.

אני לא יודע למה, אבל נושא זה לא נותן לי מנוח. משנה לשנה גברה אצלי הסקרנות לשאלת ריסון ההפלצות. אני סבור שהנושא מעניין אותי לא מהבחינה האישית,חלילה, אלא למען החברה בארץ ובמיוחד למען כדור הארץ.{החור באוזון מגז המתאן; הפרות המשחררות גזים בערבות ארגנטינה.} מעניין שגם נ. זוגתי תומכת ברעיון ומאחלת לי , משום מה, הצלחה.

שכחתי להזכיר לכם כי אני גר בבית עם קירות דקים ולכן לא הופתעתי לשמוע שגם שכני תומכים במיזם ומייחלים להצלחתו. {יחסי שכנות, מטרדי רעש, סדקים בטיח וכיוב'.}

ניסיתי ליצור קשר עם חברת "פופווקס" אולם, לצערי החברה חוסלה ועקבותיה נעלמו מייד לאחר קריסת מגדלי התאומים. או אז התברר כי עצמת הפיצוץ והמופע הספקטקולארי של קריסת המגדלים הסיטו את תשומת הלב הציבורית מפליטות גזים מתועשים כאשר יצור מיליגרם אחד ממנו שקול כנגד התוצרת של 100.000 אוכלי פסוליה בערב אחד.

ובכן לצערי, חברת "פופווקס" חוסלה וחלק מעובדיה גויסו למלחמה בטרור וישבו לצידם של מומחי הציטוט האלקטרוני שעקבו אחר תשדורות אלקטרוניות מבן לאדן.

מהנדס של חברת "פופווקס" קיבל אפילו את פרס העובד המצטיין של הסי.אי.אי. מאת הנשיא אובמה – לאחר שניתח את צליל ספקטרום הצליל המיוחד של הנפיחות של אוסמה בין לאדן ואפשר את זיהויו הייחודי מכלל ששת מיליארד בני האדם האנוש על פני כדור הארץ.

אוסמה בן לאדן השבית את כל המכשירים האלקטרוניים במקום המחבוא שלו, אבל לא העלה על דעתו כי נפיחה בלתי זהירה שלו שבוצעה בשעת לילה מאוחרת בחצר ביתו בפקיסטן – נקלטה על ידי מטוס ללא טייס, פענחה במהירות, זוהתה בוודאות כי שוגרה לחלל מאחוריו של אוסמה בן לאדן.

לוחמי "אריות הים" של צבא ארה"ב חשו מייד למקום ההפלצה – התקינו כאמור מכשיר שפותח כאמור על ידי מהנדס חברת "פופווקס", מכשיר המנווט ישירות למקור הנפיחה.{בלועזית רקטום}. המכשיר הוצב על גבעה מרוחקת מביתו של בן לאדן, וחיילי "אריות הים" חיכו להזדמנות חייהם. אחרי מספר ימים בהם התייבשו בחום תחת רשתות ההסוואה התרחשה בבית תכונה מיוחדת .משאית גדולה נכנסה לבית ומתוכה החלו נפרקות חבילות חשודות.

משקפת אלקטרונית מיוחדת הופעלה על ידי "אריות הים" . המשקפת הצליחה להפעיל צפייה דרך אריזות הקרטון , ומה רבה הייתה הפתעתם של הלוחמים כשהצליחו לזהות בתוך האריזות סירים עמוקים מלאים בחומוס,קערות גדולות מלאות פול וכמויות אדירות של פסוליה, אפונה וכרובית.

רופא היחידה של "אריות הים" הכניס את כל הצוות לכוננות . "תהיו בכוננות שלש שעות אחרי הארוחה, אבל, תזהו היטב את הספקטרום הייחודי של נפיחות בן לאדן – ואל תשגרו את הטילים למפליצים חפים מפשע".

הרופא העריך שכמות המזון שהוכנסה תייצר בין 10 ל – 12 אירועי נפיחה. את האירוע הראשון והשני יש לנצל לבדיקת ספקטרום דקדקנית שתמשך כחצי שעה.לאחר שהבדיקה תאשר בוודאות את זהות יוצר הנפיחה – יתקבל אישור מהנשיא אובמה- או אז יכנס מנתב הטילים הגאוני לפעולה ימתין לנפיחה השלישית {שתגיע לדעת הרופא תוך 15-20 דקות לאחר הנפיחה השנייה} המכשיר ישלח קרן לייזר בלתי נראית לכיוון מוצא האירוע {רקטום} ושתי רקטות תישלחנה בהפרש של שנייה, זו אחר זו למטרה המסומנת. כך היה.

כל הסיפורים על לקיחת הגופה, על השלכתה בלב ים, היו סיפורי כיסוי. הפנטגון שומר בקנאות על אמצעי הזיהוי האולטימטיבי שפותחו על ידי מהנדסי "פופווקס", ומכחיש את קיומו.

יש הטוענים כי משלוחי החומוס והפול הנדיבים הנשלחים כתרומת ארצות הברית לארצות שונות אינם אלא מזימה של הסי.אי. אי. לזיהוי טרוריסטים בפוטנציה.

בקיצור – לאחר שחברת "פופווקס" נעלמה ומהנדסיה סרבו ליצור עימי קשר החלטתי להתחיל "סטרט –אפ" רציני לחידוש היצור ועדכונו מאז שנת 1962.

התחלתי לגבש מספר רעיונות:

  • שם למוצר החדש: השם בו בחרתי – "סער פופווקס". "פופווקס" – על שם החברה המייסדת שנעלמה ו"סער" -מקום היווצרות הרעיון. המילה "סער" נותנת למוצר גם קונוטציה התקפית – "סער" מסתערים על הנפיחות; "סער" רוח עזה- משב רוח מהיר האופייני לחלק מהנפיחות.
  • סריקה ואיתור חומר קיים: סרקתי את כל החומר הקיים והתברר להוותי כי כל המומחים מדברים על " איך למנוע היווצרות גזים בתוך הבטן". זאת על ידי כדורים או מאכלים מיוחדים, או על ידי תרגילי יוגה מסובכים המנתבים את גזי העיכול לכיוון הפה. {גרעפץ באידיש}

לא מצאתי שום כיוון או התחלת פיתוח המכוון לסוף הדרך – המקבל את הנפיחה בהבנה אולם מיועד להשקיט אותה, לשחלף את ריחה- בקיצור להפוך אותה לידידותית לאדם ולסביבה.

בשלב זה חשתי צורך לשלב מומחה בעלי שם עולמי ל"סטרט – אפ" ושוב נזקקתי לעצתו של פרופסור למה – מימט.

הפרופסור התייחס לנושא באהדה רבה ואפילו עודד אותי. ואז – שאל אותי: "תאמר לי, למה אתה צריך את זה בכלל"?

החיפאים של "סער" מספרים ומברכים; צילם דוד כהן

לא היססתי לרגע והשבתי לו שאני חבר מאוד מקובל בגרעין "סער" של השומר הצעיר. זאת חבורה מוזרה של אנשים הנפגשים שנים רבות, מאז היותם ילדים. על כן לא נעים לי להיכשל בתחום הרגיש בו אנו עוסקים ולהיות לחוכא ואטלולא בעיני חברי הקבוצה. בכלל, אני לא חושב רק על עצמי – אני חושב על טובת הכלל- אם כל חברי הקבוצה יצטיידו ב"סער פופווקס" – המפגשים בינינו יהיו הרבה יותר שקטים והאווירה – מה לומר נעימה יותר.

פרופסור למה- מימט חשב לרגע, עצם את עיניו הנבונות ושאל :

– "כמה כסף אתה מוכן להשקיע בסטרט –אפ הזה?"

– "עשרת אלפים דולר" – השבתי.

– "בני מה הם חבריך מגרעין ?"סער", שאל הפרופסור

– "בני 70-65 " עניתי.

פרופסור למה –מימט עצם את עיניו, חשב שלש דקות ואמר:

" קח את עשרת אלפים הדולר וסע עם רעייתך לטיול בחו"ל. חבריך לא צריכים "סער פופווקס"!

"מדוע"? שאלתי, "האם לאנשים בני 70-65 אין גזים בגילם המתקדם"?

"לא" ענה פרופסור למה – מימט. "יש להם גזים, יש ברוך השם בשפע – אבל בגיל הזה לא שומעים טוב וגם חוש הריח לא מי יודע מה. לכן אפשר להשתחרר בחופשיות. "

"חבל על הכסף…"

הערה: ראו נא בקישור זה את העתק המכתב המקורי מחברת "פופווקס" לחברנו י.ט. מכאן התחיל כל העניין. אותות הזמן שחלף הותירו סימנים במסמך, אך אין ספק כי מדובר במסמך המקורי.

מעוניינים לקבל הודעה אוטומטית על רשומה חדשה ולקבוע עצמאית את תדירות העדכון? ציינו את הדוא"ל שלכם בסעיף "לעדכונים על רשימות חדשות" למעלה מצד ימין והקליקו על "צרף אותי" .

תגובה אחת בנושא “המחקר של פרופסור למה –מימט {ב} פוסט אורח מאת עוזי”

  1. אכן מאמר ישראלי טיפוסי, ולשם שינוי לא בגלל הקטניות ולא בגלל הקנוניות אלא, בגלל ה"אתה בחרתנו" האולטימטיבי – אם אני איני מריח אז כולם חייבים אבל ממש חייבים לבחור באותה האפשרות.
    כל מי שבכל זאתת מעיז לחלוק על ישראלי צעיר ונבחר אזי מגיע לו – וכמו שאומרים במקומותינו "הוא יכול להריח לי".
    חכמים אומרים ש"על טעם ועל ריח אין להתווכח" ולכן רק זאת אומר העסק מסריח.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.

%d בלוגרים אהבו את זה: