ראשי > אקטואליה - כלכלה, צרכנות, חברה > האזרחים הדפוקים צועקים, גם ברשת

האזרחים הדפוקים צועקים, גם ברשת


ההנהגה הנבחרת שנטשה את עקרונות המדיניות החברתית ומפעילה את גישת "השוק החופשי" ו"כל מה שזז להפרטה" , עושה בציבור בדרך כלל מה שבא לה. המחאות – השפעתן מוגבלת, אך הן מצטברות, ובנקודת זמן – מתפרצות בסערה. זוכרים את ביבי ומדיניות "השמן והרזה?"


מאז ראשית חודש נובמבר "מסתובבת" ברשת פנייה לציבור מטעם  "שדולת גמלאי חיפה" וזו לשונה:

שדולת גמלאים חיפה ע"ר

www.seniors-haifa.org

חברים יקרים,

בחוק ההסדרים, העומד בקרוב מאד לאישור בקריאה שנייה ושלישית, נכלל סעיף, המקצץ ב – 1.5% את העדכון המתוכנן בקצבאות הזקנה של כלל גמלאי ישראל. הקיצוץ יחול הן בשנת 2011 ובשנה שאחריה, 2012.

סכום הקיצוץ אולי לא משמעותי לרבים שקוראים מייל זה, אבל כן משמעותי לרבבות הגמלאים שאין להם הכנסות מלבד הקצבה, או הכנסות מועטות ביותר.

זכרו הקצבאות אינן חסד. לפני שהגענו לגיל פנסיה שלמנו הרבה כסף, חלקנו אפילו הרבה מאד כסף לבטוח לאומי.

אסור לתת לנוהג שאפשר לקצץ בזכויותנו ככל שעולה על דעתו של פקיד זה או אחר באוצר, וללא תגובה להמשך.

הנהלת שדולת גמלאים – חיפה  יזמה עצומה נגד הקיצוץ אשר – אחרי שתחתמו עליה – תשלח למקבלי ההחלטות בכנסת.

אם עוד לא קבלת את ההודעה ועוד לא חתמת, אנא הזדרז לעשות כן.

אנא לחץ על הקישור הבא:
http://www.atzuma.co.il/gimlaimisrael

 • את הפניה הזו קיבלתי במייל מספר פעמים . כל פעם ממשהו אחר, ששלח אותה גם לרשימת התפוצה שלו. מטרת הפנייה ברורה: לעורר את הציבור כולו ובראש וראשונה את ציבור הגמלאים מקבלי הקצבאות, לפעולת מחאה שתוצאתה תהייה ביטול גזירת הקיצוץ. לא מדובר בקריאה לצאת לרחובות, להפגין , לשבות רעב וכיוב'. פשוט מבקשים לחתום על עצומה בנושא המופצת ברשת. עד כה חתמו 62.000 איש. מרשים לא? עשרות אלפי  חתימות. אבל כנראה לא מספיק. מפני שההד הציבורי [מחוץ לרשת] לא היה חזק במיוחד. אייטם אחד או שניים בתכניות האקטואליה בבוקר ברדיו וזהו. עוברים הלאה. אמנם נמצא ח"כ אחד – חיים כץ יו"ר ועדת העבודה והרווחה בכנסת שהודיע כי הוא הוא מתנגד להצעת הקיצוץ של האוצר. הוא לא ייתן לאוצר להעביר את תכניתו. הקיצוץ הזה הוא לא  1.5%     הבהיר. הוא כפול, כי בשנת 2012 יהיה קיצוץ נוסף כזה.  "כבר הודעתי" הצהיר הח"כ הנמרץ "כי ההצעה תצא מוועדת העבודה אחרת ממה שנכנסה אליה".. [כלומר יהיה קיצוץ  מופחת] אבל גם הוא לא יכול היה להבטיח שהתכנית תבוטל. למה? ככה. האוצר החליט.
 • לפני מספר ימים החלה החתמה על עצומה אחרת ברשת. נגד ההעלאה התלולה שמתכנן האוצר במחיר הדלק. העלאה של כ-40 אגורות לליטר,באמצעות הגדלת המיסוי. המחיר יעבור את רף 7 ₪ לליטר. למה? ככה. בינתיים רק 300 איש חתמו.
 • שביתת הפרקליטים בשירות המדינה נמשכת. הם דורשים העלאת שכר. טוענים שהוא נשחק עד מאוד. שהם משתכרים פרוטות לעומת פרקליטים בשוק הפרטי. ששעות עבודתם מרובות ועוד. האוצר לא היה מוכן לנהל עימם מו"מ. נקט בטקטיקה של סחבת. נמאס להם. הכריזו על סכסוך עבודה בתמיכת ההסתדרות וכעבור 14 יום על פי החוק, פתחו בשביתה שנזקיה מחמירים מיום ליום. האוצר לא מוכן למו"מ כל זמן שהשביתה נמשכת. למה? ככה. האוצר מינה עצמו למחנך ומורה דרך לנורמות ציבוריות. האם השביתה אינה חוקית? אפוא היה האוצר  עד עכשיו? תשובה לא נקבל. רוה"מ פונה, הפרקליטים מגמישים נהלי שביתה , והאוצר ממשיך לתקוע מקלות. שר המשפטים  מהאו"ם. הוא שותק . האם נערי האוצר אשמים בכל הרעות הללו? לא . הם רק תורמים. הקברניטים אשמים. הם לא מבינים עצומות, טענות והפגנות שקטות. הם מגיבים ומהר כשהם רואים את "להט החרב התהפכת" באופק.

דוגמא ל"מצמוץ אוצרי": מחירי המים – ההנהגה הבחינה שהציבור לא ישלם את המחירים הרצחניים שהיא המציאה והטילה. לכן התקפלה. אבל רק לאחר מרד תשלומים מתרחב בישובים רבים ויותר מ 350  אלף חתימות על עצומה אחת בנושא,יש עוד עשרות כאלה.

עוד דוגמא [מצערת וחמורה] מחדל השריפה הגדולה  בכרמל. כאן לא היה צורך בעצומות. דמי החללים צעקו. קופת האוצר נפתחה הכסף התחיל לזרום. עכשיו כבר נעצר. הפוליטיקאים מנסים לבלום את ועדת החקירה הממלכתית. הם יודעים למה. לא בטוח שיצליחו.

סיכום: ההנהגה הנבחרת שנטשה את עקרונות המדיניות החברתית ומפעילה את גישת "השוק החופשי" ו"כל מה שזז להפרטה" , עושה בציבור בדרך כלל מה שבא לה. המחאות – השפעתן מוגבלת, אך הן מצטברות, ובנקודת זמן – מתפרצות בסערה. זוכרים את ביבי ומדיניות "השמן והרזה?" בספרי הכלכלה זה נשמע יפה. אבל הציבור זכר לו את מדיניותו האנטי חברתית הבוטה ומשהתייצב לבחירות בראש הליכוד לאחר ששרון חדל מלהיות ראש ממשלה, העניק הציבור לו ולמפלגתו מפלה ניצחת. נתנייהו אף הודה אח"כ שהתוצאה ביטאה את הזעם על מדיניותו הכלכלית.

כי בסוף זה נגמר לא טוב, כדבר האמרה : "זה הכל הכלכלה, טמבל".

פורסם גם באתר "עבודה שחורה"

 1. צביקה ארצי
  21 בדצמבר 2010 ב- 12:06

  פוסט מאוד חשוב.
  הוכחה ניצחת לכל המושכי כתפיים ביאוש: "מה תה רוצה? אן מלשות!!"
  אז זהו שיש.
  מנחם הפוסט הזה שלך עומד בהתאמה לשורה משיר חנוכה שאימצתי לי לאחרונה כמוטו: "כל אחד הוא אור קטן וכלנו אור איתן. סורה חושך מפני האור".

  תודה ויישר כוח

 1. 26 בדצמבר 2010 ב- 12:49
 2. 20 ביולי 2011 ב- 8:52

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: