אתר "רשימות" הוותיק עבר למתכונת חדשה


רשימה זו לציון השינוי המתינה מספר חדשים לעלייתה לרשת בצפייה להשלמת תהליך המעבר של "רשימות" למתכונת חדשה. האם יצלח השינוי? אין סיבה שלא.. ניתן יהיה לבדוק זאת גם ע"י מעקב אחר ההפניות שיגיעו לרשימה זו מדף הבית החדש של "רשימות".


הרשימה הזו [בלי הפתיח ] נמצאת כבר זמן מה בהמתנה לעלייה לרשת, לציון סיום שלב המעבר מהפלטפורמה הותיקה, הזכורה לטוב, של פרויקט "רשימות", למתכונת חדשה. המסגרת הותיקה שוב לא תמשיך לאחסן את האתרים השונים שכותביהם משתתפים בפרויקט. כל אלה כבר העבירו אתריהם לפלטפורמות אחרות.

בכל זאת "רשימות" ממשיך להפנות את הקוראים מדף הבית החדש שלו , לכתובות החדשות של אתרי הכותבים המשתתפים בפרויקט. על פניו לא משתנה דבר. יחד עם זאת יש שינוי. למרות פיזור אתרי הבלוגים השונים שהיו מקובצים עד כה בפלטפורמה אחת, תחת תכנת ניהול אחת ,למסגרות הפעלה שונות שטכניקת הניהול שלהן אינה אחידה, יוכל הקורא להגיע לאתרים השונים דרך דף הבית החדש של "רשימות", שעלה בימים אלה לרשת. דף זה  יפתח בפניו ישירות את האתרשל הכותב , המשתתף בפרויקט, אליו הוא מבקש להגיע.

באופן זה יוכל הקורא להגיע לאתרים השונים  המשתתפים בפרויקט, שכותביהם צברו כבר ניסיון בכתיבה , אם ברשת ואם במסגרות אחרות. יש מגוון נושאים,יש דעות שונות.

זה ב"כללי".

האתר הזה החל דרכו ברשת וב"רשימות" ביולי 2007. מיד עם עלייתו לאוויר נרשמו בו צפיות/כניסות רבות ,יחסית, למה שהיו בגרסאות מוקדמות יותר,  שלו בפלטפורמות אחרות , שם כנראה, נבלע בין אלפי האתרים שנפתחו/עלו מידי כמה ימים.

במסגרת "רשימות" [לפני המעבר לפלטפורמת "וורדפרס" ] פורסמו באתר זה 143  רשימות בהם נרשמויותר מ – 100.000 צפיות /כניסות ומאות תגובות. קרוב לודאי שאם קצב פרסום הרשומות היה גבוה יותר היה סה"כ הצפיות גבוה יותר. [ הערה: בינתיים חלף זמן ומניין הרשימות והצפיות עלה בהתאם]

בדילמה שבין עדכון האתר בתכיפות רבה לבין העלאת רשומה,  בסוגיה  שלכותב יש עניין להביע דעתו לגביה – בחרתי באפשרות השנייה.  לא מוכרחים להתייחס לכל נושא ולכל עניין רק כדי לעדכן את האתר.

החדשים האחרונים – תקופת המעבר של "רשימות" למתכונת החדשה לא הייתה תקופה קלה לאתר [הבלוג ] הזה. [ההודעה הראשונה על השינוי פורסמה לפני כשנה…]  לאחר העלייה בכתובת חדשה ב"וורדפרס", החריף הצורך להשאיר קישור לרשומות החדשות ב"רשימות" [אחרת מי יכיר ומי יזהה אתר חדש בפלטפורמת ענק של אתרי בלוגים]. פעולה זו  סייעה אבל חלקית בלבד. לא כל מי שהגיע ל"רשומת הקישור" ב"רשימות" המשיך לאתר הבית החדש. יותר ויותר כניסות נרשמות מאגרגטורים אחרים כמו "שווה קריאה",  "הוט" או "גרייפס". באחרונה נרשמה התאוששות אבל עדיין מורגש העדרה של ההפניה הישירה.

בכל זאת המודל של "רשימות" הביא לשינוי חיובי של ממש בבלוגוספירה הישראלית וגם מכאן שלוחה  תודה גדולה לצוות המוביל ולכל מי שסייעו בידו. גם המעבר למתכונת החדשה שומר על עיקרי החידוש והייחוד.

צוות "רשימות" הבטיח מפעם לפעם שהשלב הסופי של תהליך המעבר למתכונת החדשה יהיה "בשבוע הקרוב". בינתיים חלפו כבר מספר שבועות, אפשר לומר חדשים רבים. מה לעשות, התעוררו קשיים בלתי צפויים. רשימה זו נכתבה בעקבות אחת ההודעות שבישרה על השלמת תהליך המעבר ב"קרוב". אבל התהליך התמשך והרשומה המשיכה להמתין למועד עלייתה לרשת בצפייה ל"סגירת המעגל".

האם יצלח השינוי? אין סיבה שלא.. ניתן יהיה לבדוק זאת גם ע"י מעקב אחר ההפניות שיגיעו לרשימה זו מדף הבית החדש של "רשימות".

 

 

"רשימות" - דף הבית הקודם

 

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.