"שנה טובה " בנוסח אהוד ברק


לברק יש שיטה בחתירתו להדחת הרמטכ"ל. הוא פותח בדברי שבח, מבטיח שיתוף פעולה ואז מנחית, מעליב, משפיל, ועוקץ. אולי כבר הגיע הזמן להיפטר מאהוד ברק בתפקידיו הציבוריים.

"שלום רב לכם, אלופי צה"ל ומפקדיו, שנה טובה לכם. שלום רב לך , רב אלוף גבי אשכנזי, שנה טובה גם לך. אתה רמטכ"ל מצוין, הבה נרים כוסית ברכה לשנה החדשה" . – כך בערך פתח שר הביטחון ישיבה חגיגית של המטכ"ל שכונסה בהשתתפותו לצורך "הרמת כוסית" לקראת ראש השנה [תש"עא]..

המצלמות תקתקו, כוסות היין הורמו לחיים ולברכות ואז היכה השר.הוא  שלף את "השי לחג" שלו לאלופי המטכ"ל ולרמטכ"ל. מהכיס הפנימי של הז'קט הוא הוציא את נוסח הדברים בכתב  שניסח מלכתחילה ובמהלך מתוכנן כמיטב מסורת ההפתעה של  סיירת מטכ"ל – הנחית.

מה אמר, כבר פורסם בהרחבה בתקשורת, גם משום שהשר טרח והנחה את לשכתו לפרסם את דבריו. בקצרה: הוא האשים את המטה הכללי ואלופיו, לא פחות, מאשר בניסיון לחולל הפיכה [פוטש] צבאי בסדרי השלטון במדינה. כל זאת על רקע פרשיית המסמך שעיצובו הוכח בחקירת משטרה כמזויף, שלרמטכ"ל ואלופיו לא הייתה יד במה שנעשה  בו.   פרט לעובדה שכמה מהם ידעו על קיומו ושתקו, מתוך אמונה שתכנו אינו תלוש מהמציאות, ועל כן "שומר נפשו ירחק".

[ אכן, בחקירת המשטרה נמצא כי קצין אחד בדרגה די בכירה [אל"מ , המשמש עוזר הרמטכ"ל] הראה את המסמך, אותו כתב ועיצב קצין מילואים, לכמה קצינים ואף נתן העתק לכמה מהם שהיו במיל. אלה מסרו אותו לתקשורת, מבלי שלרמטכ"ל או לאלופיו הייתה ידיעה על כך.]

על בסיס ממצאי חקירת משטרה אלה החליט שר הביטחון כי הייתה מזימה של לפחות חלק מאלופי המטכ"ל  לבצע הפיכה בסדרי הממשל בישראל. כל כך משוכנע עד שהחליט שיטיח בפניהם אמונתו זו כברכת שנה טובה לחג..

ברשימה קודמת באתר זה כבר נאמר כי ללא קשר פרשת המסמך ולממצאי חקירת המשטרה ברק חותר בעקביות להדחת הרמטכ"ל המכהן. יש לו גם שיטה. הוא פותח בדברי שבח לגבי אשכנזי, מבטיח שיתוף פעולה בחדשים שנותרו לו עד סיום כהונתו ואז מנחית, מעליב, משפיל, ועוקץ. הוא לא יכול להפסיק את כהונת הרמטכ"ל שנקצבה בהחלטת ממשלה מפורשת. אז הוא מנסה להמאיס עליו את כהונתו בתפקיד בתקווה שיודיע שהוא פורש. גם אם זו תהייה פרישה בטריקת דלת, לברק זה לא משנה העיקר שכבר יעזוב.

יש לקוות שאשכנזי לא ייפול בפח הזה. נכון שהוא כשל בפרשת המסמך בשורה של טעויות. חטאו המרכזי היה שלא פעל מיד כשנודע לו על כך, ולא תבע חקירה. השתיקה הזו גרמה ,בחכמה לאחר מעשה, להעכרת האווירה בצבא ובציבור. אבל כל זה אינו מצדיק התייחסות משפילה מצד שר הביטחון ופעולה מצידו להדחת רמטכ"ל מכהן.

אם כבר מנהלים חקירה לבדיקת פרשת המסמך, כי ממצאי חקירת המשטרה אינם נותנים תשובות מספקות, צריך לבדוק את אמיתות תוכן הדברים המופיעים בו. כאן ברק הוא זה שיהיה צריך לתת הסברים. הרבה הסברים. כל כך הרבה עד שיתיש את השומע. [כך עשה בוועדת טירקל ,כך עשה לוועדה בראשה עמד מאיר שמגר לאחר הטבח שביצע ברוך גולדשטיין במערת המכפלה] .

עכשיו רוצה ברק לאשר את הרמטכ"ל הבא ולקבוע בהחלטה כי תקופת כהונתו תקוצר מארבע שנים לשלוש ויהיה אפשר להאריכה אם השר יחפוץ בכך.כל זאת על מנת להגביר תלותו בשר הביטחון [בברק].

האם הממשלה תיכנע לגחמתו זו של השר?

ואולי,  אולי כבר הגיע הזמן להיפטר מאהוד ברק בתפקידיו הציבוריים על רקע כישלונו להבטיח יחסי עבודה תקינים במטכ"ל, על רקע תרומתו לערעור יחסי העבודה עם הרמטכ"ל , על רקע אחריותו לליקויי הטיפול בפרשת "משט המרמרה" ועל רקע "הצלחתו" להביא את מפלגת העבודה לסף החידלון.

עדכון:

לאחר פרסום רשימה זו קיבלתי במייל תגובה זו

"מנחם שלום,

קראתי את דבריך על אהוד ברק ואני מסכים עם כל מלה ואף יותר מזה…

במקרה קבלתי היום (בפעם שניה או שלישית) את המצגת הזאת. היא מאד מוטה, אבל יש בה הרבה עובדות שאי אפשר להתעלם מהן.

אינני יודע איך להעביר את המצגת כתגובית לדברים שלך. ראה אם אתה יכול ואם אתה רוצה (תוכל להשתמש בשמי) לצרף אותה לפוסט על אהוד ברק.

יאיר דקל"

לצפייה במצגת [הקישור עולה לאט]

הערה: אני מסכים עם  דעתו של יאיר דקל שהמצגת מוטה וחד צדדית . אוסיף כי  ברור שהיא מופצת ברשת על יד גורמים שאינם חפצים ביקרו של אהוד ברק, בלשון המעטה. בכל זאת החלטתי להעלותה כצרופה בשולי הרשימה. יחליט כל אחד מהקוראים מה דעתו. אפשר גם להגיב.

4 תגובות על ״"שנה טובה " בנוסח אהוד ברק״

 1. למנחם שלום,
  להחליף?במי? האם ישנו x שהוא שיהיה פחות מסוכן?
  לפחות במקרה שברק הוא ה-x שיושב בתפקיד, מספר הטעויות של רוה"מ עלול לעשות בניהול המדינה יקטן וזה דבר חשוב לכשעצמו.נאחל לעצמנו שבשנה החדשה יצליח השר ברק להניע ולתמוך במהלכים מדיניים ושילטוניים,שיביאו את המדינה לחוף יותר בטוח מהמקום בו היא נמצאת עכשיו.

  1. לדן שגיא
   תודה על התגובה.לעצם העניין כלל לא בטוח שברק מונע טעויות של רוה"מ, יש דוגמאות? לדעתי ההיפך יותר מתאים. מכל מקום ראה נא המצגת שהוספה לרשומה. אמנם היא מגמתית, בכל זאת היא מזכירה מספר עובדות

 2. לאחר צפיה במצגת,בנוסף על כל הידוע לנו על "מר בטחון" ן -…….
  אפשר לראות באהוד ברק מעין אויב העם והורס המורל והבטחון הלאומי.
  יפה ונכון כתב עמית.
  עד מתי?
  נורית

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.