ראשי > אקטואליה > המס שיפיל את ביבי

המס שיפיל את ביבי


מס המים הדרקוני הוא בדיוק מסוג הגזירות שפגיעתם רעה בפוליטיקאים. מידי חודש יזכירו החשבונות המנופחים לציבור הבוחרים  את מי שהטילו עליו את הגזירות  הללו. הם יקללו את הממשלה כשיקבלו את החשבונות , הם יקללו את השלטונות כשיתקלו בביורוקרטיה, כשירצו לבקש הנחות, הם יכעסו כשיתקלו בצעדי אכיפה, הם יזכרו בכל פעם כזו מי אחראי להטלת הגזירות. ביום הבחירות  החשבון יוגש לליכוד ולנתניהו.
 

בממשלה – במשרד רוה"מ, במשרד התשתיות, וברשות המים- עוסקים בימים אלה בתפירת חליפה "שתהיה עם ותרגיש בלי…". הכוונה למצגות השונות של מס המים החדש שהם מביאים לועדות הכנסת , ומבקשים לאשרן.
 
כל זאת במסווה של "היענות לרחשי לב  הציבור" נגד ההעלאה הדרסטית במחירי המים המתוכננת להיכנס לתוקף בקרוב. כדי להסיר ספק יאמר – הם לא באמת מתכוונים לכך. יבטלו את  "היטל הבצורת" ויקפיצו בתמורה את תעריפי המים באופן דרסטי. אם לא כך אז ימצאו "פטנט" אחר. גם הכספים מהגבייה  בנושא זה, לא יופנו כולם לשיפור משק המים, למרות ההבטחות. תסמכו על האוצר שימצא לכספים שימוש אחר…. [הרי כבר התלוננו באגף התקציבים, שביטול ההעלאות יצור בתקציב " חור" של מיליארד ₪ ויותר…]
 
כל כך הרבה נכתב ודובר בנושא זה שאין טעם לחזור.  מה שבולט בכל הפרשה היא עמדתו של ראש הממשלה. תחילה תמך, אח"כ, נוכח המחאה הציבורית המתרחבת, זיהה את פוטנציאל הנזק הפוליטי הגלום באישור החקיקה ונתן הוראה לסגת. לבטל. להקפיא. אבל בכך לא הסתיים העניין. הפקידות וגורמים בעלי עניין ניסו לעקר את החלטת ההקפאה/ביטול ממשמעותה. יצא ש"היטל הבצורת" לא יבוטל "רק" יוקפא. אבל תעריפי המים יוקפצו  [יותר ממה שתוכנן תחילה] ואח"כ נראה.
 
אמנם כאמור, תחילה נראה היה שהגזירה הוסרה, אבל עד מהרה מתברר שלא כך. נכון לעכשיו, אם רוה"מ לא יתערב לטובת ביטול ההיטל/מס/הקפצת תעריפים, המס חוזר בתחפושת אחרת. נתניהו שאולי שכנעו אותו שאפשר להעביר את ההעלאה במתכונת החדשה, ילמד עד מהרה שזה יהיה הנושא שיגבה ממנו מחיר קשה בעתיד. גם בקדנציה הקודמת שלו בממשלה ממנה "גורש", הגזירות הכלכליות שהטיל על הציבור , היו אלה שפגעו בו ו"בליכוד". התגובה הציבורית העוינת אז הייתה בניגוד לחוות דעת של מומחים ופרשנים כלכליים שטענו כי בכהונתו כשר אוצר הוא הציל למעשה את המשק מהידרדרות. נכון או לא , אין היום כבר ויכוח שמה שמנע מנתניהו לנצח בבחירות , ומה שהביא להתרסקות הליכוד, לא הייתה המחלוקת עם אריאל שרון  בנושאים המדיניים [גם ההתנתקות] ולא עמדת "מורדי הליכוד" . אלא הגזירות הכלכליות שהטיל נתניהו כשר אוצר. הוא עצמו הודה לאחר זמן כי הגזים בעומק הפגיעות שהטיל על הציבור..
 
מס המים הדרקוני הוא בדיוק מסוג הגזירות שפגיעתם רעה בפוליטיקאים. אי אפשר לומר כי בסוף  יתרגלו אליו וישכחו. הרי מידי חודש יזכירו החשבונות המנופחים לציבור הבוחרים  את מי שהטילו עליו את הגזירות  הללו [ופטרו מהן בעלי עניין שונים]. מדובר בכל משקי הבית בישראל. הם יקללו את הממשלה כשיקבלו את החשבונות , הם יקללו את השלטונות כשיתקלו בביורוקרטיה, כשירצו לבקש הנחות, הם יכעסו כשיתקלו בצעדי אכיפה, כמו עיקול חשבונות בנק וכו'. הם יזכרו בכל פעם כזו מי אחראי להטלת הגזירות. הזעם הציבורי  יופנה ביום יום לפקידים אבל  לא יהיה צריך להמתין הרבה כדי ללמוד אם מס המים יהיה זה שיניע את נפילתו שלו ושל הליכוד…
 
 

:קטגוריותאקטואליה
 1. אזרח.
  22 בנובמבר 2009 ב- 15:44

  לחשבון המים שקיבלתי היום.מתוכם 850 שקלים היטל "בצורת".קיללתי כשראיתי את הסכום לתשלום,קיללתי כאשר ניסיתי להשיג את מחלקת המים יותר משעה ולא הצלחתי,ואני עדיין מקלל גם כאשר אני כותב תגובה זו.
  בצורת,עלאק.פשוט עוד דרך למלא את החור שנפער באוצר המדינה בעקבות הורדת המיסים לעשירים ולחברות.

  http://www.haaretz.com/hasite/spages/961144.html

  ככה מייצאת ישראל מים לשווייץ.

  מציע לקרוא את הטורים של צור שיזף .

  http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/872/644.html

  יש לנו מים

  http://hasviva.co.il/?p=10282&cpage=1

  די להפחדה, די להתפלה

  http://shezaf.net/zope/home/he/3/1238089608/

 1. No trackbacks yet.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: