ראשי > אקטואליה > רשימה שוביניסטית

רשימה שוביניסטית


ת"כ רונית תירוש מצאה לה נושא לענות בו. בתקשורת פורסם כי פנתה בדרישה לנציב שירות המדינה  להעמיד לדין את ראש מערך ההסברה בלשכת ראש הממשלה ניר חפץ על שאמר לקצינה המשרתת בלשכת המזכיר הצבאי "תקפצי לי". הדברים נאמרו בתגובה לבקשת הקצינה כי חפץ יפנה את הכיסא עליו ישבה במהלך ישיבה של הקבינט ושאותו תפס לאחר שהקצינה יצאה לרגע או שניים מהחדר.

על פי הדיווח מפי הכתבת הצבאית של  "קול ישראל" חפץ סרב, השיב לקצינה "תקפצי לי" והוסיף כי "לא כל מי שמגישה  קפה יכולה להשתתף בישיבות אלה".

חפץ הכחיש כי התנסח כך והוסיף כי הדברים שיוחסו לו אינם תואמים את השקפותיו. בכל מקרה מצא לנכון להתנצל על דברים שאמר ב"עידנא דריתחא".

חברת הכנסת תירוש לא מסתפקת בכך. על פי המדווח היא דורשת, כאמור, להעמיד את חפץ לדין ומוסיפה כי לא ניתן להשלים עם ערכים העולים מההתבטאות מצד מי שאמור לשמש פה לראש הממשלה". בדיווח תקשורתי אחר נמסר כי תירוש וח"כ רחל אדטו [שתיהן מקדימה] אף דורשות לפטר את חפץ  בעקבות דבריו.

ברור שאם אמר חפץ את שיוחס לו היו אלה דברים בלתי ראויים. אין בכלל ספק בכך.

אבל, לאחר שהתנצל האם צריך להעמידו לדין? לפטרו על רקע הדברים? ספק אם יש לנהוג כך. בעיני לפחות. [טוב שלא דרשו מהיועץ המשפטי להורות על פתיחת חקירה פלילית.]

 מה שמשך את תשומת ליבי לאור הדיווח על דרישת ח"כ תירוש להעמיד לדין הוא זיכרון האירוע בו הייתה מעורבת החכי"ת הנכבדה בעצמה. ביולי 2008 בעת דיון בועדת החינוך של הכנסת מפסיקה רונית תירוש את מזכ"ל הסתדרות המורים באמצע דבריו וצועקת למיקרופון "אדוני היו"ר,אני לא מאמינה היא קראה לי חתיכת חרא" היא –הכוונה לשרת החינוך באותם הימים יולי תמיר. .לא כך אמרתי, התגוננה תמיר. אמרתי שאת הזבל והחרא שאתם [רונית תירוש בתפקידה הקודם כמנכ"לית משרד החינוך] השארתם אנחנו מנקים. אבל זה לא מספק את תירוש ושוב היא חוזרת בקולי קולות "אני לא מאמינה היא קראה לי חתיכת חרא". כך זה נמשך. הדיון נקטע ,היו"ר, הרב מלכיאור נראה נבוך, ורונית תירוש הצליחה במשך פחות משישים שניות לצעוק לפחות שלש פעמים למיקרופון היא קראה לי חתיכת ח…..

מובן שמצלמות הטלביזיה תיעדו במרץ. שרת החינוך הייתה במבוכה ובמגננה,  הפרשנים צחקקו ופירשנו ורונית תירוש הצליחה לככב במהדורות החדשות ולהיכנס גם ליוטיוב עם הביובית.

לא ברור מה בדיוק אמרה השרה דאז תמיר ומה שמעה, או חשבה ששמעה, רונית תירוש. עצם העובדה שלא היססה לחזור משך שניות ארוכות בפני מצלמות הטלביזיה ובפני קהל השומעים על הדברים כמתואר אינו מקנה לה נקודות זכות כמי ששומרת על שפה נקייה וישוב הדעת.

אין ספק כי אם אמר ניר חפץ אפילו משהו ממה שמיוחס לו בהקשר הזה היו אלה דברים בלתי ראויים. טוב שהתנצל. גם השרה לשעבר יולי תמיר אינה יוצאת טוב מהאירוע שהוזכר אפילו אם אמרה את הדברים כפי שהיא מתארת. אבל הלהיטות של רונית תירוש לקפוץ ולנסות לתפוס כותרות בהזדמנויות כאלה  אינו מהסוג המוסיף כבוד

.
במקרה האחרון נפגשו השוביניזם עם גסות הרוח או עם רדיפת הכותרות. תבחרו אתם.  אם יהיו כאלה שיחשבו שזו רשימה שוביניסטית אפנה אותם לכותרת הרשימה.

:קטגוריותאקטואליה
 1. שחר
  17 בנובמבר 2009 ב- 12:49

  ניר חפץ נשמע כמו אדם גס רוח או שובניסט, אבל מעשהו של חיים רמון חמור בהרבה. כולנו זוכרים איך היא יחד עם נסיכת ה'טוהר', ציפי לבני, התייצבו מאחורי חיים רמון.
  שמפלגת קדימה תפסיק להטיף לנו על מוסר לאחר שהורידה את הפולטיקה לשיא חדש של שחיתות וצביעות ביחד עם הרחבת הכיבוש בשטחים.

 2. ימני
  17 בנובמבר 2009 ב- 16:19

  הצביעות היחידה של קדימה היא ההתחנפות לשמאל שזנח את מרצ ומפלגת העובדה (בעצת פורום החובה שניבא זאת במדויק).

  אתה מוזמן לסקור את זמו הבמה בו נציגי מפלגה זו ישבו בהפגנות שעניינם ארץ ישראל השלמה

 3. נורית
  17 בנובמבר 2009 ב- 17:20

  שובניזם וגסות רוח הם בדיוק התוצאה לחנוך הלקוי, וחוסר הסובלנות, בה לוקים ילדינו והוריהם…כלומר – כולנו אשמים ! בדיוק קיבלתי מייל נוסף ממאמרו של בני ציפר על ילדי ישראל בעתון הארץ.בני מייצר על חוסר החינוך והצבת הגבולות לילדי ישראל "מרכז הבריאה" ומכיון שתהליך זה החל בדור ההורים היום אנחנו קוצרים את שזרענו. "ואהבת לרעך כמוך " לא יזיק….

 4. 18 בנובמבר 2009 ב- 4:51

  העובדה שתירוש היא גסת רוח לא אומרת שמותר להעליב עובדות על רקע מגדרי. גם העובדה שתירוש מחפשת לגרד בכוח איזו כותרת לא קשורה בכלל לנורמות היחס לעובדות במשרד ראש הממשלה.

  לדעתי האישית, ובלי קשר בכלל למעשיה של הגברת תירוש, אם הדברים נכונים אז מדובר ביצירת סביבת עבודה עויינת, והתנצלות לא מספיקה כאן. אותה קצינה צריכה להיות מוגנת באופן מוחלט ממעשי ודברי טמטום מהסוג הזה, שאין שום סיבה בעולם שהם ייאמרו.

 5. 18 בנובמבר 2009 ב- 7:09

  אתה צודק.אין מקום להתבטאויות פוגעות ועולבות בלי קשר למניעיו והתנהגותו של איש.זה דבר אחד. דבר שני הוא האם בכל מקרה יש להעמיד לדין,לפטר וכיוב' עונשין.ומה יש לעשות לאחר ההתנצלות?יש מדרג תגובות ולא בכל מקרה צריך להפעיל את "התותחים הכבדים".
  דבר שלישי הוא התערבות ובחישה של פוליטיקאים בנושא ועוד כאלה שעושיםזאת כדי לתפוס כותרת.

 1. No trackbacks yet.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: