ראשי > אקטואליה > "ציד המכשפות" מצד פעילי הקהילה הגאה

"ציד המכשפות" מצד פעילי הקהילה הגאה


כמה ממארגני עצרת המחאה, כנגד הרצח שבוצע בבר של קהילת הגאים בתל אביב במוצ"ש שעבר, לא היו מרוצים .פחות מידי אנשים באו לטעמם ולא כל האמנים שהייתה צפייה שיתייצבו על הבמה באמת הופיעו.

על פי הדיווחים בתקשורת לעצרת באו עשרות אלפים [כ – 20.000] ועל הבמה הופיעו שורה של אמנים, רובם מהשורה הראשונה בישראל. גם נשיא המדינה היה, גם כמה שרים, ח"כים ופוליטיקאים אחרים.

מעולם לא הופיע נשיא מדינה בעצרת/כנס של  קהילת הגאים, מעולם לא בא ראש ממשלה לבקר במרכז שלהם, להביע הזדהות עם זכותם לשוויון ולחיים בכבוד . נכון שכל זה קרה בגלל אותו מעשה רצח נפשע שהתרחש מספר ימים קודם לכן. אבל גם לגינוי והוקעה של רצח נפשע מחד  והזדהות ואמפטיה כלפי הקהילה הנפגעת מאידך, יש דרגות ומינונים. במקרה הזה המינון היה גבוה. בצדק.

הייתה הצדקה מלאה לקיומה של עצרת המחאה [במימון עיריית תל –אביב שהייתה שותפה להפקה]  כי באמת התבקשה מחאה ציבורית נגד הרצח והזדהות עם הקהילה והצעירים שנפגעו. יותר מכך : זכותם של ראשי הקהילה לנהל מסע הסברה נגד התבטאויות גסות ומרושעות בגנותם של ההומו לסבים , מצד אישי ציבור רובם מהמגזר החרדי , אפילו אם יתברר כי הטרגדיה הנוראה לא התרחשה על רקע ההסתה הזו.

אבל כל זה כאמור לא הספיק למארגנים ולפעילים שונים הרואים עצמם כמנהיגי הקהילה ההומו –לסבית. מדברים שונים שאמרו והתבטאויות שלהם בכלי התקשורת עולה כי הם קובלים על כך  שלא נראו בעצרת נציגים של ציבורים שונים בחברה הישראלית. לא היו חובשי כיפות, לא היו מהפריפריה, למרות ההסעות, וחלק מהאמנים שציפו שיגיעו לא באו.

זו גישה מתנשאת שאין לה מקום. לא כל מי שמתקומם נגד הרצח הנורא חייב להתייצב לעצרת המחאה . האירוע הטרגי אינו מחייב להזדהות עם אורח החיים של הגאים, אף שיש להבטיח את זכותם לנהל אותו כרצונם, בכבוד וולא הפרעה.

חמור מזה : אדון איתן פוקס פעיל "גאה" וממארגני העצרת בשיחה עם "הארץ" מגנה את האמן יהודה פוליקר שהיה אמור להופיע וביטל ומונה את יהודית רביץ וארנה בנאי בין האמנים שלא התגייסו התייצבו. לדבריו מצער ש"אמנים אלה אינם מכירים במה שמוטל עליהם כדמות ציבורית". כאילו הם חייבים משהו למישהו או לקהילה ההומו- לסבית. הפעיל "הגאה" הזה לא מזכיר את השמות הללו סתם כך. הוא מנצל את ההזדמנות לקרוא להם בדרך זו וברמז עבה ל"צאת מן הארון" . לי, מכל מקום, לא ברור אם הם שם ,זה לא מעניין אותי ולא צריך לעניין אף אחד. בניגוד לדעתו של הדובר, אין לאמנים האלה שום מחויבות ציבורית בקטע הזה בגלל שהם ידועים ומפורסמים.

אמירות כאלה הנשמעות ולא בפעם הראשונה, הן בבחינת "ציד מכשפות", מהסוג הגרוע. מן הראוי שלפחות אנשי הקהילה הגאה יניחו לדרך הזו

:קטגוריותאקטואליה
 1. עמיחי פרושוטו
  10 באוגוסט 2009 ב- 1:16

  גם הומו מסתבר יכול להיות פאשיסט דוחה.

 2. 10 באוגוסט 2009 ב- 1:43

  אני זוכרת עד היום שכשאבי מת, לפני 52 שנים, וברדיו של השכנים ניגנו מוסיקה עליזה –
  לא הבנתי איך העולם ממשיך כרגיל.

 3. יובל
  10 באוגוסט 2009 ב- 2:05

  בקהילה יש זעם רב ומוצדק שלא כ"כ יודעים לאן להפנות אותו (בעיקר כאשר הרוצח עדיין חסר פנים) או מפנים לאן שקל להפנות אותו.

  בקרוב בוודאי יצאו בקמפיין "הומו אמיתי לא משתמט" ותעלה הצעת חוק שלא לממן הופעות של האמנים האלו ביום העצמאות…

 4. 10 באוגוסט 2009 ב- 8:45

  שהקהילה מחליטה להוציא בכח מהארון.גל אוחובסקי כתב על אחד המוזכרים בטור שלו וחלי הגיבה בכתבה שאני זוכר היטב כי אסור להוציא אנשים מהארון גם בזמנים כאלה כי זה אלימות

  http://www.notes.co.il/chelli/31524.asp

 5. ק
  10 באוגוסט 2009 ב- 11:10

  לא הבנתי איך עשית את הקשר בין צער פרטי לצער שאינו פרטי.
  זה לא אותו הדבר.

 6. נורית
  10 באוגוסט 2009 ב- 12:15

  רצח הוא רצח הוא רצח הוא רצח ליבי עם הנפגעים ובני מישפחותיהם.אבל לדעתי הגאים
  מושכים אליהם "אש" וחיצי ביקורות מצורת התנהלותם והופעת רבים מהם בצורה פרובוקטיבית במצעדים ובמצהלות. אפשר להיות שונה וזכותו של כל אחד, לחיות את חייו כראות עיניו , אבל דחילק!תכבדו את עצמכם ואת הסובבים אותכם.בקרב חברי ומכרי נמצאים הומואים ולסביות אנחנו רואים בהם שווים בין שווים הזוגות סולידיים , חיים את חייהם ולא מנפנפים בדגלים ובסיסמאות . מאחלת לכולם חיים של שלום ואחווה
  נורית

 7. 10 באוגוסט 2009 ב- 13:16

  ההפגנות של ההומולסבים הינן גסות, תוקפניות ולא נעימות.
  ההליכה שלהם דווקא לירושלים, שחלק ניכר מאד מתושביה חרדים, היא הפגנת טעם רע ופגיעה באחרים.
  דבריו של איתן פוקס הינם המשך להתנהגות לא סימפטית.
  חוץ מזה, מותר לכל אדם לנהוג בביתו כרצונו. זה שונה כאשר יוצאים לרשות הרבים.

 8. שירלי
  11 באוגוסט 2009 ב- 13:34

  "לא ברור לי אם הם שם, זה לא מעניין אותי ולא צריך לעניין אף אחד "

  הגישה שלך כפי שהיא מובנת מתוך הציטוט הנ"ל יוצאת מתוך הנחת מוצא שנטיתו המינית של אדם היא עניין פרטי ואם היא עניין פרטי , אין היא עניין פוליטי .

  אני מסכימה אתך לגבי ההנחה הראשונה, אך אתה טועה
  בנגזרת השניה שלה. אנשי הקהילה הגאה ,ואיתן פוקס בינהם , מכיר באקט של"יציאה מהארון" כאקט פוליטי
  כפי שהקריאות להשתיק את קולות הקהילה ולדחוק אותם
  מפני הזירה הציבורית , גם הן אקט פוליטי שמאפשר דמוניזציה ויצירת אי לגיטמציה של הציבור הזה , כמו גם של ציבורים אחרים שלא עולים בקנה אחד עם השקפות העולם שלהם . השקפות שמקורן בעידן אחר וחשוך. מן הסתם , כל התאגדות של פרטים כציבור בעל קול משותף מאיים מאוד על כל מי שרוצה לשלול מהם את הקול ואת הכח ולהמשיך לבודד אותם ולשמור אותם כפרטים שמתמודדים , כל אחד באופן אישי ופרטי עם המצוקות שנגרמות לו בשל בשל נטיתו המינית.
  לא רק שככל שיותר הומואים ,לסביות, טרנסג'נדרים וכו יצאו מהארון , כך תשמט הקרקע מתחת רגלי אלו המבקשים להציגם כסוטים,חולים ועוד שלל התבטאויות שהמסך אינו סובל , גם אנחנו , כדמוקרטים חילוניים שערכי השוויון וההומניזם משמעותיים עבורנו צריכים "לצאת מהארון" ,להפסיק לשתוק,לא להכנע לפחד ולא להתבייש . הגיע הזמן,מזמן,שנתחיל להגן על הערכים שאנחנו נהנים מהם על מנת שגם הילדים שלנו וגם הנכדים שלנו יוכלו להנות מהם בעתיד.

 1. No trackbacks yet.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: