ראשי > תקשורת ופרסום > נחום ברנע – על הטמבל ועל החמור

נחום ברנע – על הטמבל ועל החמור


נחום ברנע בכיר בעלי הטורים ב"ידיעות אחרונות" אינו מרוצה מניר ברקת ראש העירייה הנבחר של ירושלים. לא מרוצה זו לשון המעטה. ברנע כועס על ברקת.

כל כך כועס עד כי בטורו האחרון [14.11.08] הוא מכנה את ראש העירייה הנבחר טמבל ו…חמור.
 
כותרת הקטע של ברנע היא "מהנעשה בעירנו"

 בכיר עיתונאי ישראל כועס על ראש העירייה הנבחר על כי אמר לאחר בחירתו כי יבדוק את עלויות האחזקה של גשר המיתרים הענק שהוקם בכניסה לירושלים ואם יתברר כי הן  גבוהות ממה שקופת העירייה יכולה לשאת ישקול לפרקו. ברקת התבטא באופן דומה גם כלפי פרויקט הרכבת הקלה, שהעבודות עליה מייצרות כבר שנים מפגעים אין ספור לתושבי הבירה.  בשני הפרויקטים הושקעו כבר מאות מיליוני שקלים רובם מתקציב משרד התחבורה.
 
יכול להיות ששני הפרויקטים כבר עברו את נקודת האל חזור ולא ניתן להפסיקם/לפרקם. יכול להיות שברקת נחפז קצת בהצהרותיו, אם כי טרח לסייגן בכפוף לתוצאות בדיקות וחישובים כלכליים.  קרוב לודאי שסביב הנושא יתפתח דיון ציבורי שהרי סיום עבודות הרכבת הקלה נדחה מידי שנה לשנים נוספות והמפגעים מחריפים  והולכים. הפרשן הפוליטי של "מעריב" שלום ירושלמי, שהוא בעל ניסיון של שנים בסיקור נושאים שונים בירושלים, משבח בניגוד לברנע את ברקת על אומץ הלב שגילה בנכונות לבחון את כדאיות הפרויקטים הללו.
 
ברנע אינו מפרט מדוע הוא כועס עד כדי הענקת שמות גנאי לברקת . אולי מי שמעלה רעיון ש"מעריב" משבח , אפילו במקומון הירושלמי שלו, ראוי לגינוי חריף וכינויי גנאי ב"ידיעות אחרונות". לך תדע….
 
רעייתי שקראה את הקטע בו מדובר בטורו של ברנע כעסה על סגנון הכתיבה. זו אינה ביקורת, וזה גם לא הומור אמרה. היא צודקת.
 
ניר ברקת יבחן על פי מעשיו. למרות ועל אף כתיבתו של ברנע  הוא  אינו טמבל וגם לא חמור. צריך לשגר לו ברכות הצלחה.
 
וברנע מה הוא? ברנע הוא חתן פרס ישראל לעיתונות.

:קטגוריותתקשורת ופרסום
 1. חנוך
  16 בנובמבר 2008 ב- 10:36

  נכון מאוד, אני מקווה שברנע יתעשת ויתנצל.

 2. דודי
  16 בנובמבר 2008 ב- 12:21

  מובילה אנשים להמשיך בפרויקטים כושלים מתוך מחשבה, שחבל על כל מה שהושקע. זו שגיאה מחשבתית. במקרה של גשר המיתרים והרכבת הקלה, למשל, בהחלט מותר לבחון כמה יעלה להשלימם ולתחזקם, ומה ייצא מזה, ואם זה לא משתלם – לעצור ולפרק. ולא חשוב כמה כבר הושקע בעבר.

  כל עוד הבדיקה מקצועית ועניינית – היא מבורכת. לא כל פרויקט חייבים להשלים בכל מחיר גם כשמתברר שהעלויות חורגות בהרבה מהחזוי.

 3. 16 בנובמבר 2008 ב- 22:55

  אתה צודק הן לגבי המהות והן לגבי הסגנון.

 4. עיתונאי קטן
  17 בנובמבר 2008 ב- 14:46

  צר לי, אולי הוא מרוויח יותר ממני, אבל איני רואה עצמי זוטר ממנו, וכמוני כל רפורטר או פרשן או מבקר שעושה את עבודתו נאמנה ולא מתמכר לספינים, לקומוניקטים או לחברים כמו ברנע לאולמרט.
  כמו שגמל הוא סוס שתוכנן בידי ועדה, כך גם ברנע "בכיר" שתוכנן בידי הוועדה לפרס ישראל, חבורה של פקידים.
  אגב, למי ששכח, אולמרט היה ראש עיריית ירושלים כמעט עשר שנים, וחלק גדול מחוליי העיר הזאת הינם מורשתו. תארו לעצמכם שהיה נותר ראש ממשלה עשר שנים.
  אבל ברנע, כנראה, מאמין שגם בתפקיד הזה לא היה טוב ממנו, וכמובן מאמין שניר ברקת, שעם כל חסרונותיו עשה כסף ולא קיבל כסף והקדיש את שנותיו לעיר ולא לפוליטיקה קטנה, לא ראוי לשבת על כסאו הרם והנישא.

 5. לא גמל
  17 בנובמבר 2008 ב- 15:54

  האומר כי "גמל הוא סוס שתוכנן בידי ועדה", אולי מבין בוועדות, אבל לא בגמלים.

  גמל הוא פתרון מקורי וגאוני לבעיות של גמל!
  ועדה יכול לתכנן לכל היותר פרד (פשרה בין סוס לחמור).

  אבל גם הפתרון המקורי והגאוני הנקרא גמל משתגע לפעמים (בעיקר בעונת הייחום).

  אני חושש שהרכבת הקלה היא פרד צולע. אבל מה עושה מי שיש לו פרד צולע? אם איננו יכול לקנות סוס עבודה, הוא חורש בפרד צולע. אבל נכון שצריך לבדוק את הכדאיות.

  וגמל, סליחה, נחום ברנע, הכותב לעתים קרובות דברים של טעם, לעתים טועה וכותב שטויות. כמו במקרה זה.

 6. 17 בנובמבר 2008 ב- 16:37

  בפראפרזה על דברי ברנע: עיתנואי קטן, גם כשנותנים לו פרס ישראל, נשאר עיתונאי קטן. להערכתי יש עניין לא פתור שם ביחסי ברקת-ברנע, משהו אישי שברנע משתוקק לסגור עליו חשבון. לפני חודשיים הוא קרא לפרק את העירייה ולתת לממשלה לנהל את העיר, אחר כך קרא לחבריו בשמאל לא להצביע לברקת בגלל הקרבה לימין ועכשיו עניין הקללות.

 7. 17 בנובמבר 2008 ב- 18:30

  פרס ישראל אינו בעיני הוכחה לגדולה. בתחום התקשורת בוודאי לא כי הפרס מוענק לעיתים נדירות ויש לא מעט עיתונאים בעיתונות הכתובה בני דורו של ברנע או הדור הצעיר יותר שראויים לפרס לא פחות ממנו -חנה זמר ז"ל,זאב שיף ז"ל, שייקה בן-פורת ז"ל, לוי יצחק הירושלמי ז"ל וייבדלו לחיים ארוכים -יואל מרקוס, עוזי בנזימן, מרדכי גילת,דן מרגלית ועוד.
  סגנון ההתבטאות שלו המוזכר כאן בוודאי אינו מזכה אותו בפרס.

 8. 17 בנובמבר 2008 ב- 19:32

  נחום ברנע ללא ספק כשל בצורה מביכה. לא ייעשה ולא ייכתב כך, בוודאי לא במיקום ובמקום ממנו נהנה פובליציסט ברמתו.
  אני לא מכיר את ניר ברקת ולא ממש עקבתי אחר מסע הבחירות שלו, אבל כשצפיתי בו בטלוויזיה, נואם לראשונה לאחר שנבחר, חשתי שהאיש טרם למד לדבר לציבור, ונדמה לי שהאמירה על פירוק הגשר (שאני אגב, הייתי שמח לא לראות אותו עם היכנסי לבירה) הייתה נמהרת, פומבית מדי, בוטה מדי, וכנ"ל לגבי הרכבת הקלה. השאלה היא האם שני האישוס הללו היו חלק מהקמפיין שלו. אם כן, סחטין. אם לא, היה משהו לא נכון בתזמון ובבוטות. תיכנס לתפקיד, תלמד, תחליט (אף ששר בממשלה טען שהרכבת הקלה כלל לא בתחום סמכותו, לא הוא יחליט ויקבע). בקיצור,גם הסגנון של ברקת לא משהו.

 1. No trackbacks yet.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: