ראשי > אקטואליה > אולמרט – ברק; פרידמן – חשין ו…גם זהבה גלאון

אולמרט – ברק; פרידמן – חשין ו…גם זהבה גלאון


הדברים שהטיח ראש הממשלה בישיבת הממשלה האחרונה כנגד שר הביטחון שלו אהוד ברק, נכונים{למרבה הצער}.* האם דניאל פרידמן ומישאל חשין הקימו להקה?*  "בתגובה אמרה חברת הכנסת זהבה גלאון…"*

 

כשמצבור כל כך גדול של חשדות פליליים שנמצאה בהם תשתית ראייתית כנגד ראש הממשלה (על פי המשטרה) מונח על שולחן הציבור, זה לא כל כך נוח לכתוב שאהוד אולמרט צודק. אבל הדברים שהטיח ראש הממשלה בשר הביטחון שלו אהוד ברק בישיבת הממשלה האחרונה היו נכונים.

הרקע למתקפה של אולמרט על שר הביטחון היה הדיון בממשלה על ההצעה לעגן בחקיקה את סמכות בג"צ לבטל חוקים של הכנסת מחד ומאידך לקבוע מסלול בו תוכל הכנסת להתגבר בחקיקה נוספת על פסילת חוק כזה על ידי הבג"צ. ברק הודיע כי  מפלגת העבודה מתנגדת לדיון בממשלה משני טעמים. האחד – ההצעה פוגעת בבית המשפט העליון ,והנימוק השני כי על פי ההסכם הקואליציוני אין להביא לדיון בממשלה נושא שאינו מוסכם על מפלגת העבודה. ישנן דעות שונות אם אכן יש בהצעה זו פגיעה בלתי מוצדקת בבית המשפט, אך לא זה נושא רשימה זו.

אולמרט בתגובתו הטיח בברק כי הוא ומפלגת העבודה שבהנהגתו הם האחרונים היכולים לטעון כנגד הפרת הסכמים קואליציוניים, משום שהם היו הראשונים להפר אותם. ברק פעל להדחת ראש הממשלה בעודו מכהן כשר בכיר בממשלתו, ברק התנגד להחלטות בנושאים ביטחוניים – הרגיעה למשל – ואח"כ טען כי ראש הממשלה הוא המעכב, מפלגת העבודה הודיעה כי תצביע נגד הממשלה בנושאי התקציב בכנסת(אך לא תפרוש) . היו לאולמרט עוד טענות כלפי ברק ונורמות ההתנהגות שלו: הדלפות מדיונים סודיים, ניסיון לנכס לעצמו החלטות שקיבלו אחרים (פעולת חיל האויר בסוריה) ועוד.

לגופו של עניין ברק צודק באמרו כי על פי ההסכם הקואליציוני העלאת נושאים לדיון בממשלה צריכה להיות על דעת מפלגת העבודה. אבל ניסיונו למצב את עצמו בראש מפלגת העבודה כשומרי האינטרס הציבורי , אבירי המינהל התקין וכיבוד הסכמים פתטי ונלעג. ברק התפתל בראש מפלגת העבודה לאחר פרסום מסקנות ועדת וינוגרד על מלחמת לבנון השניה. מחד הוא ניסה לשמור על כסאו כשר ביטחון בממשלה שכשלה ומאידך ניסה לרצות את הציבור שרצה לראות את אבות הכישלון משלמים את המחיר. לא איכפת היה לברק שהרמטכ"ל דן חלוץ יפרוש וששר הביטחון אמיר פרץ ישלם מחיר ציבורי ויפנה לו את כסאו. אבל שראש הממשלה יתפטר ויוביל לבחירות? זה לא . על כן המציא המוח האנליטי של ברק נוסחה מפותלת שהשאירה אותו בממשלה. שרי מפלגת העבודה , צריך לומר הצטרפו ברצון לדיבור הכפול הזה. העיקר שיישארו בכיסאותיהם המרופדים. רק איתן כבל ואופיר פינס לא רצו להשתתף במשחק ופרשו. אבל לא הם הקובעים שם.

כשפרצו החקירות נגד ראש הממשלה והתעוררה סערה ציבורית –שוב התפתל ברק. שוב המציא נוסחה על בחירות פנימיות בקדימה לבחירת מנהיג חילופי לאולמרט. העיקר שלא תהיינה. בחירות. גם כאן הצליח לו (בינתיים) . אבל הוא אינו מרוויח שום אהדה ציבורית בתרגילים האלה. תמיד מתפתל ותמיד יעשה הכול לשמור על כסאו ולא לעמוד לבחירה של הציבור.

ככל הידוע לא מתנהלת כנגד ברק שום חקירה משטרתית. אין גם כנגדו סיכומי משטרה "על גיבוש תשתית ראייתי לעבירות" כפי שנושא על גבו אהוד אולמרט. אבל ברק נושא עימו שובל של טענות על התנהגות בלתי ראויה במישור הציבורי. מאז חזר לזירה הציבורית נקט בעמדות של תכסיסנות פוליטית אך לא התרומם מנהיגותית ומפלגתו בהנהגתו מתרסקת בסקרים. לברק והמפלגה בהנהגתו אין שום קו  ושום עמדה פרט לרצון להיות בממשלה ובשררה בכל מחיר ובכל זמן. זה אינו כרטיס ביקור שיוביל אותה לזכייה בבחירות. לכן צודק אולמרט בטענותיו כנגד ברק. בימים רגילים אולי היה עושה חשבון פוליטי ולא משתלח כך , אבל היום אין לו כבר מה להפסיד. אז הוא אומר אמת…

להקת דניאל פרידמן ומישאל חשין

שר המשפטים דניאל פרידמן התראיין  ביום שני 8.9.08 בתכנית "מה בוער" בגלי צה"ל , הגן על הצעת החוק שהגיש לממשלה וזו אישרה אותה אמנם ברוב דחוק, לקבוע בחוק סמכות בג"צ לבטל חוקים של הכנסת ולתת סמכות לכנסת "להתגבר" בחקיקה נוספת על החלטת הפסילה של בג"צ. תוך כדי  הראיון הוא אומר שהתבטאותו של המשנה לשעבר של נשיא בית המשפט העליון מישאל חשין שיש אנשים כולל בממשלה, הזקוקים "לטיפול" (נוסח תכנית הטלוויזיה) אינה נאותה ואינה מוסיפה ליוקרת בית המשפט. מייד אחריו עולה לשידור השופט בדימוס מישאל חשין המבקש להגיב. הוא מבהיר שבאמירתו לא התכוון לפרופ' פרידמן. אבל התכוון בין היתר לשר או שרים בממשלה. מי הם אותם אנשים/שרים  הזקוקים לטיפול? מישאל חשין אינו מוכן לפרט. רק אומר שלא התכוון לשר המשפטים פרידמן.

עברה שעה.

התכנית "הכול דיבורים" של קול ישראל משודרת שעה לאחר תחילת התכנית "מה בוער" של גלי צה"ל.ומי מתראיין שם? שר המשפטים דניאל פרידמן. הוא חוזר על הדברים שאמר בגלי צה"ל כמעט מילה במילה, כולל על דבריו בהתייחס לאמירות של השופט בדימוס חשין. הסתיים הראיון עם שר המשפטים ומי עולה לשידור אחריו? השופט בדימוס מישאל חשין המבקש להגיב. גם הוא חוזר על הדברים שהשמיע בגלי צה"ל שעה קודם לכן.
עושה רושם שהצמד חשין ופרידמן החליטו לפתוח להקה ולהופיע כצמד . זה יפה שמפיקי תכניות המלל מבקשים לשבץ בתכניות דוברים בנושאים שבחדשות. אבל למה אותם אנשים. ומדוע המכובדים שמבקשים מהם לחזור ולהשתתף בתכנית אחר תכנית, באותו יום ובאותו נושא, מסכימים לכך. חזרה על הדברים אינה מוסיפה לתקפותם/נכונותם. ולא לייחודיות של הדובר. וגם לא תמיד חזרה כזו היא הפתרון המוצלח לעצלנות של מפיקי התכניות….

בתגובה אמרה חברת הכנסת זהבה גלאון…

חידה: מיהו חבר הכנסת שתמיד יש לו מה לומר. בכל עניין ובכל נושא. ותמיד הוא מוכן להגיב?:  תשובה: ח"כ זהבה גלאון יו"ר סיעת מר"צ בכנסת.. פרסום תגובה שומר את הח"כ בכותרות ושומעים וקוראים את הגיגיו בכל נושא. בלי פרסום תקשורתי הח"כ כאילו אינו קיים. אבל זה לא פשוט להחזיק בעמדה הזו. כדי להתמיד חשוב שהתגובה תמיד תהייה בוטה, מנוסחת בסגנון חריף ואם אפשר משתלח. זהבה גלאון ממלאת אחר התנאים הללו. היא זמינה תמיד. יש לה דעה בכל נושא. יש לה תגובה בכל עניין .ניסוחיה תמיד בוטים ומשתלחים. כתבים עורכים ומפיקים בכלי התקשורת יודעים זאת ועל כן תמיד פונים אליה.וזהבה תמיד מוכנה להגיב.

אבל תפסת מרובה… כשמהדורת החדשות מספרת על "תגובות סוערות במערכת הפוליטית" ומתחילה בציטוט של זהבה גלאון המאזין המצוי אומר לעצמו: "אה זאת …" ומאבד עניין.

אז כדאי גם לח"כ גלאון להקפיד יותר על מינון תגובותיה לאירועים שונים וראוי גם לעורכים כתבים ומפיקים, לחפש תגובות גם מגורמים נוספים . לא רק כאלה המתייצבים עם התגובה בפקס במייל ובאיתורית אחר כל אירוע. זה פשוט יהיה מעניין יותר.

:קטגוריותאקטואליה
  1. 14 בספטמבר 2008 ב- 19:53

    יצא לי לחשוב (וזה לא קורה הרבה)- אם בארה"ב יש סיכוי סביר שיהיה נשיא שחור… סליחה… אפרו-אמריקאי, האם אצלנו יכול להיות ששוב יעלה לו ראש ממשלה ממין נקבה ? האם הציבור הישראלי מוכן לדבר כזה ?
    אנגלה מרקל: בואנ'ה… את חמה על ליבני… להזכירך- גולדה לא נבחרה בבחירות לתפקידה כרוה"מ אלא לקדנציה השנייה שלה ( בראשונה היא החליפה את לוי אשכול שנפטר במהלך כהונתו והממשלה אישרה את קבלתה לתפקיד), זה היה אחרי מלחמת יום כיפור ואז היא ניצחה כשהביאה 52 מנדטים למפלגת עבודה… (http://www.lamalipolitica.com)

  1. No trackbacks yet.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: