ראשי > אקטואליה > "נערכים לחידוש הירי לשכונת גילה"

"נערכים לחידוש הירי לשכונת גילה"


זו הייתה כותרת הידיעה שרצה כמעט כל שעות הבוקר בחדשות קול ישראל (ביום שישי 14/3/08) * למי שידור הידיעה היה טוב* למי שידורה היה רע * איזה תועלת היא הביאה ולמי *דוגמא לשימוש יחצני ב"חדשות מלחמה"*
 

למשטרת מחוז ירושלים היה כנראה צורך דחוף לחדש נוכחות בתודעת הציבור, כזו שתקרין יוזמה. זאת לאחר הביקורת שנמתחה על תפקוד שוטרי המחוז בעקבות הפיגוע הרצחני בישיבת "מרכז הרב". לקול ישראל היה צורך ב"סקופ" וכך כנראה נולדה ידיעה חשובה ששודרה כמעט ללא הרף במהדורת חדשות "קול ישראל" ביום שישי(14/3/08) משעות הבוקר ועד לצהרי היום.
 
להלן הידיעה שגם הופיעה באתר האינטרנט של רשת ב':
 "משטרת ירושלים נערכת לאפשרות של חידוש הירי מבית ג'אלה אל שכונת גילה
משטרת ירושלים נערכת לאפשרות של חידוש הירי מבית ג'אלה אל שכונת  גילה בשל חיסול פעילי הג'יהאד האסלאמי שלשם בבית לחם. קצינים בכירים סיירו אמש בגילה והחליטו לרענן את ההנחיות בעניין ההתמודדות עם ירי אל השכונה. גם ארגוני ההצלה הגבירו את רמת הכוננות בדרום ירושלים ותגברו את כוחותיהם. הירי אל גילה פסק לפני כשש שנים אך ברחובות הסמוכים לבית ג'אלה עדיין מוצבות חומות בטון. (7:26 14.03.2008) "
 
ידיעה זו שודרה בכותרות חדשות השעה 07.00 ובגוף המהדורה עצמה. היא חזרה גם בחדשות השעה 08.00 , בחדשות 09.00 ובמהדורת 10.00. בחדשות השעה 11.00 פרשה הידיעה למנוחה בת שעה וחזרה לככב כאחת הכתבות הפותחות את יומן חדשות הצהרים "בחצי היום". אין ספק, הכתב לענייני משטרה של קול ישראל עשה עבודה.
 
בעקבות שידור הידיעה מתעוררות לפחות שלש שאלות: למי שידורה היה טוב, למי שידורה היה רע ואיזו תועלת ולמי הביא שידורה.
 
שידור הידיעה היה שידור טוב  לארגוני הטרור, החמאס, הג'יהאד, גדודי חללי שאהיד זה או שאהיד אחר. בלי שהצטרכו לעשות דבר הושגה מטרתם לעורר חששות ופחדים. לא רק בשדרות אשקלון ואיזור הדרום יפלו קסאמים ופגזי מרגמה. זה יכול להיות גם בירושלים, בשכונת גילה (ויש עוד שכונות בעיר) ולא חשוב אם זה טיל, פגז, או ירי מכלי נשק אחר.מבחינתם זה אפילו רעיון לא רע, אם עדיין לא חשבו עליו. עובדה  -אפילו משטרת ירושלים מודיעה על האפשרות ועל החשש.
 
שידור הידיעה היה רע – לתושבי שכונת גילה ולירושלמים בכלל. הרי להם אין שליטה על התפתחויות מסוג זה. למי שי עניין לעורר בהם פחדים? לתושבים לא חשוב בכלל שהמשטרה נערכת יחד עם מד"א (משום מה לא כללו את העירייה בדיווח). אבל חשוב להם שהמערכות תפעלנה במהירות , ביעילות, יושיטו סיוע אם יידרש, יפעלו במהירות להפסקת הירי אם יתחדש ויותר מזה, שיפעלו למניעתו. לא תמיד הכול אפשרי אבל זו הצפייה של התושבים. הם לא צריכים שיפחידו אותם .
 
איזה תועלת הביא שידור הידיעה ולמי  השידור היה לכאורה הישג עיתונאי של חדשות קול ישראל והכתב לענייני משטרה.פרט לכך משטרת מחוז ירושלים "הרוויחה" דיווח  חיובי שהציג אותה כארגון שנערך במועד, יוזם ומתכנן. בכתבה ששודרה ביומן הצהרים צוין גם כי בראש הסיור עמד מפקד המחוז והשתתף עמו גם מפקד הגזרה במשטרת המחוז. גם מנכ"ל מד"א ירושלים לא הפסיד. אפילו ראיינו אותו טלפונית ושמענו אותו אומר כי מיד כשמנהל מד"א (הארצי) הודיע למחוז להתכונן הם נערכו ובדקו את מצב האמבולנסים וגם יש אחד משוריין.
 
יכול להיות שיש בציבור אצלנו כאלה שנהנים מידיעות הפחדה מסוג זה: חשש מירי על שכונת גילה בירושלים בירת ישראל, הערכות אמבולנסים (יש גם אחד משוריין), המשטרה בכוננות וכיוב'. אבל אין שום צורך בידיעות ההפחדה הללו. המצב בשטח כבר מספק בשפע את החששות. המבחן של משטרת המחוז ושל מד"א אינו בכך שסיירו וסקרו את מצב קירות המגן שנבנו בשכונה לפני כשש שנים. תפקודם יבחן בזמן אמת. עד אז שיעשו ולא ידבר.

נ.ב. מאז צהרי יום שישי ירדה הידיעה מהשידור ופנתה את מקומה לידיעות על התערבות בנק ישראל בשוק מטבע החוץ. – נרגענו.

:קטגוריותאקטואליה
 1. אזרח.
  14 במרץ 2008 ב- 18:33

  השלטון הישראלי.
  באין חזון ודרך ,(הם הופרטו) נשארה ההפחדה כגורם המלכד את הנתינים.השלטון אומר: אין יותר אידאולוגיה.

  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3232552,00.html

  שטרית מתגאה: התנתקנו מכל האידיאולוגיות

  שר החינוך (חסר החינוך) הסביר בכנס קדימה כי זו הגדולה( הגדולה!!!.כך הגדיר זאת חסר החינוך.הגדולה!!!) של מפלגתו: "כבר אין לנו קיטבגים עם מורשת של זאב ז'בוטינסקי או ברל כצנלסון על הגב. אנחנו מסתכלים רק לעתיד.

  ומהו העתיד שעליו מדבר חסר החינוך לשעבר?

  חלק נכבד מהעתיד הזה היא ההפחדה.כל היום מפחידים את הנתינים.בכל הערוצים הכתובים והאלקטרונים.
  מה משיגה ההפחדה? ההפחדה מלכדת את אוסף הנתינים סביב השלטון.הנתינים המפוחדים נותנים
  את שארית החופש שלהם ,לזה אשר יתן להם ביטחון.זה שישלוט בהם שליטה מוחלטת.

  Ron Paul – Politics of Fear

  Keith Olbermann´s Special Comment – The Politics of Fear

  Playing Politics with Fear

  http://www.informationclearinghouse.info/article18458.htm

  Playing the fear card

  http://freedocumentaries.org/film.php?id=152

  THE TRAP: WHAT HAPPENED TO OUR DREAM OF FREEDOM? EPISODE 1

  http://freedocumentaries.org/film.php?id=153

  THE TRAP: WHAT HAPPENED TO OUR DREAM OF FREEDOM? EPISODE 2

  http://freedocumentaries.org/film.php?id=154

  THE TRAP: WHAT HAPPENED TO OUR DREAM OF FREEDOM? EPISODE 3

 2. נורית
  15 במרץ 2008 ב- 8:12

  למה מרשים לכתבים לשרת את האויב ולגרום הפחדה ואי שקט? גם במלחמת לבנון השניה צילמו הכתבים "הנלהבים" ודווחו בצורה חסרת אחריות, שהוותה סכנה לחיילים הנלחמים ,ולתושבי הארץ. האם סקופ עתונאי שווה את המחיר?

 3. 15 במרץ 2008 ב- 10:30

  הביא עצם המעשה של החיסול בבית לחם?

  ואזהרה שאני חייב לתת, מכיוון שנדמה לי שזאת פעם ראשונה שאני מגיב כאן: מיד אחרי עשוי להופיע 'חרצוף' המשתמש בכינויי זה או בכינוי דומה לו כדי להכפיש אותי בתגובות מופרכות שכביכול אני כתבתי.

 4. אהרון חבר
  15 במרץ 2008 ב- 22:10

  את מנכ"ל מד"א ירושלים צריך היה לפטר מיד. מילא שהוא טיפש מספיק כדי לומר את הדברים המושמים בפיו: "מיד כשמנכ"ל מד"א (הארצי) הודיע למחוז להתכונן הם נערכו ובדקו את מצב האמבולנסים וגם יש אחד משורין" ואני לתומי חשבתי כי האמבולנסים צריכים להיות ערוכים ובדוקים כל הזמן. שישמור עלינו אלוהים ממנהלים כאלה.

 1. No trackbacks yet.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: