ראשי > אקטואליה > "חוויות קשות ומשפילות"

"חוויות קשות ומשפילות"


  הממונה על השכר מגלה מה עוברים אלה שדורשים ממנו לאשר תביעות שכר חריגות

 

הממונה על השכר באוצר מר אלי כהן העניק ראיון לפרשן הכלכלי הבכיר של ידיעות אחרונות סבר פלוצקר. הדברים שאמר התפרסמו ביום שישי ( 23/11/2007) בפתיחת המוסף הכלכל של העיתון. במה מרכזית ומראיין בכיר ובעל מוניטין.

הממונה , מספר בראיון על הקשיים בעבודתו ועל שביתת המורים ומייחד מילים גם למאבק  שלו עם בנק ישראל. בעניין המו"מ עם המורים השובתים הוא אומר שהוא אינו רוצה ל"נצח" את המורים. " אסור שהמורים יחזרו ללמד שבורים, רצוצים, מובסים. אסור לאוצר לשבור אותם. זה לא יהיה ניצחון שלנו , זה יהיה הפסד במערכה." הוא מדגיש ומפרט את הצעות האוצר לתוספות שכר ושיפור בתנאי העבודה של המורים. על פניו דברים נבונים ושקולים ואין צורך להרחיב בהם. 

אבל, כשהמראיין שואל אותו על סכסוך השכר עם בנק ישראל,שבו לא נתקבלה עמדתו וניטלה ממנו סמכות ההכרעה, הוא נזעק להדגיש שסמכותו לא נפגעה אף כי "הפסיד".. וכדי להמחיש ולהוכיח כי אכן על פיו יישק דבר,  מגלה  הממונה על השכר משהו על טכניקות המשא ומתן שהוא מפעיל במו"מ שהוא מנהל בנושאי שכר.. צריך לקרוא ולהפנים היטב את הדברים. זאת מפני שלאור הנאמר מתעורר  ספק גדול בדבר כנות דבריו לגבי הדיונים עם המורים השובתים.

בראיון,  מודה הממונה על השכר שאמנם הפסיד בהתמודדות מול נגיד בנק ישראל*.  אבל, הוא מוסיף, כי ההרתעה של הממונה על השכר לא נשחקה. הניצחון עלה לבנק ישראל ביוקר. בראיון מפרט אלי כהן כיצד הוא משיב למי שבאים אליו עם תביעות לאשר תוספות שכר שנראות חריגות בעיניו. לאלה הוא משיב  בשלילה ומוסיף ואומר: "אתם רוצים להיאבק – בבקשה. אבל תחליטו אם אתם רוצים לעבור את החוויות הקשות והמשפילות שעבר בנק ישראל בשנתיים האחרונות בגלל הסכסוך עם הממונה על השכר. תחשבו על הנושא ותחליטו".
 

לא להאמין .האם  זו הטכניקה שעליה גאוות  נציג הממשלה בניהול סכסוכי שכר ויחסי עבודה?. להעביר את הצד השני במשך תקופה ארוכה חוויות קשות ומשפילות, שיגבו מהעובדים ונציגיהם מחיר כזה שלא כדאי יהיה להם להתעקש על עמדותיהם. סוף סוף לא כל אחד הוא פרופ' סטנלי פישר בעל עמדה מעמד ומוניטין בין לאומי. אז נגיד בנק ישראל הנכחי מסוגל ל"קלף" מעליו את הממונה על השכר וכלפיו לא מעיזים  הממונה וסביבתו לומר שהוא לא מאוזן ולא מתאים ושהוא צריך ל"זוז" הצידה, כפי שהם מתבטאים כלפי יו"ר ארגון המורים. אם הטכניקה של ניהול מו"מ נוסח הממונה הנכחי על השכר באוצר, היא להעביר את הצד השני חוויות קשות ומשפילות אז אין לו מקום במערכת. מנציגי הממשלה מצופה שישמרו על האינטרס הציבורי , שלא ייכנעו לסחטנות ולתביעות מופרזות אבל שינהגו ביושר ובאמינות מול הצד השני, מבלי להעביר אותו "חוויות קשות ומשפילות", גם כשאין הסכמות.                                                                
*לאחר שהאוצר הקשיח עמדות.מול בנק ישראל במו"מ על השכר, נמאס הדבר על נגיד הבנק, שהבהיר לממונים על הממונה, שהוא לא מוכן יותר לשחק את המשחק. סמכויות ניהול המו"מ הופקעו מאלי כהן. הנושא הועבר בהסכמת הנגיד להכרעת בית הדין לעבודה.

:קטגוריותאקטואליה
 1. משיח
  25 בנובמבר 2007 ב- 11:25

  מישהו יכול, להסביר לי, כיצד מצא אולמרט פנאי – ערב ועידת אנופלס* – לפגוש את ג'רי סיינפלד, אך לא את יו"ר ארגון המורים, כדי לסיים את שביתתם, הנמשכת כבר למעלה מחודש ימים? נשגב מבינתי…

  *מדוע "אנופלס" שואלים אתם? מפני שתוצאותיה יהיו, חלילה, קדחת…

 2. פרוידיאנית
  26 בנובמבר 2007 ב- 12:00

  איפה אתה? מחכים לך.
  לא בא, וגם לא מצלצל.

 3. 26 בנובמבר 2007 ב- 16:07

  כשפרוידיאנית נוזפת במשיח אז אני לא בעסק

 1. No trackbacks yet.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: