ראשי > אקטואליה > מי צריך את עמי איילון בממשלה

מי צריך את עמי איילון בממשלה


 בערב ראש השנה יצאה מלשכת שר הביטחון ההודעה לעם היושב בציון: אחרי החג ימונה החבר עמי איילון לתפקיד שר בלי תיק בממשלה. פורטו גם התפקידים: בנוסף לשר בלי תיק יהיה איילון חבר בקבינט המדיני בטחוני וישמש גם כיו"ר ועדת השרים לענייני ביקורת ובמסגרת זו יהיה אחראי על ישום המלצות דוח וינוגרד. בהודעה נאמר גם כי ראש הממשלה נתן הסכמתו.
המהלך מתבצע לאחר מו"מ ארוך, במהלכו ניסה ברק למצוא לאיילון מקום סביב שולחן הממשלה. איילון שהתמודד מול ברק על ראשות מפלגת העבודה  יחד עם אמיר פרץ, אמנם הפסיד אך זמן קצר אחר כך הודיע שהוא מעוניין להיות חבר בממשלה. ביטחון הוא לא יכול לקבל- זה של ברק, גם לא סגן (פואד התנגד) אז הוא רצה להיות שר חינוך. ביצוע המהלך היה מוביל בהכרח להדחתה של השרה המכהנת פרופ' יולי תמיר. התעוררה תגובה פוליטית וציבורית חריפה. איילון נרתע וויתר על התפקיד. אך לא על הרצון להצטרף לממשלה. חבריו למפלגה לא רצו אותו שם בתפקיד בכיר ממש, וכך נותר פנוי תפקיד השר ללא תיק.
וכך איילון, ממבקריו החריפים של ראש הממשלה לאחר מלחמת לבנון, מצטרף לממשלת אולמרט. מי צריך אותו בממשלה כשר בלי תיק? צריך אותו ראש הממשלה אהוד אולמרט. הוא יצרף בכך עוד אחד ממבקריו החריפים , מאלה שקראו לו להתפטר, מאלה שהצהירו שלא יכהנו איתו יחד,  לממשלתו. כן לאותה ממשלה שפסלו אותה מלכתחילה בגלל העומד בראשה. לגיטימציה ציבורית לא ירוויח מכך מר אולמרט, אך פוליטית אולי יחזק במקצת את מעמדו. מי עוד צריך את איילון בממשלה? צריך אותו אהוד ברק. כדי שלא ישמש כאופוזיציה נגדו, ולא יתחרה בו על הנהגת המפלגה. ואמנם איילון כבר הצהיר על כך בסמוך להודעה על מינויו הצפוי. גורם נוסף שצריך את איילון בממשלה הוא איילון עצמו שאינו מורגל בשירות של חבר כנסת מן השורה , כזה שאינו נושא  בשום משרה ציבורית (להיות חבר כנסת "סתם" כנראה לא נחשב תפקיד מספיק  "כבד" בעייני מר איילון.) גם חברי הנהגת מפלגת העבודה צריכים את איילון בממשלה בתפקיד של שר בלי תיק, (ואכן תפקיד כזה קיבל). עדיף מבחינתם שהאיש יצטרף לחבורה, לא בתפקיד בכיר מידי, ולא יצהיר באוזניהם כל שני וחמישי כי הכיסא אינו חזות הכול וכי אסור להמשיך ולשבת בממשלה הרעה הזו.
מי לא צריך את עמי איילון בממשלה? – הציבור הישראלי לא צריך אותו שם. בעצם גם איילון עצמו לא צריך את התפקיד. בהסכמתו לקבל אותו, נכנע לפיתוי להכניס עצמו למלכודת פוליטית. הוא הסיר מעליו באחת את הבידול שהפריד אותו ממנהיגי ועסקני מפלגת העבודה. הוא  ניסה למצב עצמו כאלטרנטיבה נקייה ללא פניות להנהגה הקיימת. עכשיו הוא מצטרף לאלה שיצא נגדם בעבר. יחודו נמחק. ביתר כבר יטפלו שרי מפלגת העבודה. הם מומחים בכך.

פורסם גם באתר "מחלקה ראשונה"

http://www.nfc.co.il/Archive/003-D-24676-00.html?tag=12-34-29  

קישור לרשימה נוספת בנושא למי שלא ראה/קרא

http://www.notes.co.il/raboy/36389.asp

 

:קטגוריותאקטואליה
  1. 12 בספטמבר 2007 ב- 19:11

    האם ניתן להתחיל מסע ציבורי של אני לא צריך אותו שם?
    דרך אגב, הוא מצטרף חמקבלי הגימלה התקציבית המשולשת וגם זה מרגיז.

  1. No trackbacks yet.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: