ראשי > אקטואליה > עדכון – שיעור באזרחות נוסח ארגון המורים העל יסודיים: נפל האסימון – (2)

עדכון – שיעור באזרחות נוסח ארגון המורים העל יסודיים: נפל האסימון – (2)


האסימון נפל בארגון המורים העל יסודיים בשעות הערב של יום חמישי (30/8/2007). דובריו שיחררו הודעה לציבור בה בישרו כי הארגון החליט לכבד את צווי בית הדין לעבודה ולא ישבית את פתיחת שנת הלימודים בשבוע הבא. המורים יתייצבו לעבודה ולא יהיו שיבושים מצידם.

יש לברך על ההודעה. טוב שהאסימון נפל להם במקום הנכון, לעסקני ארגון המורים העל יסודיים. אמנם באיחור, שהרי בימים האחרונים מסרו בהודעות לתקשורת מטעמם, ובראיונות שהעניק  יו"ר הארגון, כי כלל לא בטוח שפסיקת בית  הדין תכובד על ידם. "הם שוקלים, יתכן ויחליטו שלא לכבד את ההחלטה"… ובגרסה הלפני אחרונה אמר יו"ר הארגון כי המורים אמנם יופיעו בבתי הספר בפתיחת שנת הלימודים אך יהיה להם קשה "מבחינה נפשית" לבצע את עבודתם תחת צווי בית המשפט. בשלב זה היה די ברור כי ארגון המורים העל יסודיים מתכוון לכוון את חבריו לשבש, בדרך זו או אחרת, את פתיחת שנת הלימודים.

אבל, מההודעה האחרונה של הארגון, מיום חמישי בערב, עולה כי הארגון שינה כיוון ומורה לחבריו לכבד את צווי בית המשפט. מה קרה? לכך ישנם שני הסברים:

ההסבר האחד הוא כי עסקני הארגון הבינו כי לא תצמח להם תועלת מהפרת צווי המניעה של בית המשפט. נכון שהציבור בישראל לא אוהב שביתות, אך  הוא סובל אותן בשקט יחסי, כל זמן שאין הן מתרחשות בניגוד לצווי בית הדין לעבודה. כך קרה כבר מספר פעמים בחדשים האחרונים בשביתות שההסתדרות הכריזה עליהן במגזר הציבורי, ובית המשפט לא עצר אותן בימים הראשונים. אבל פתיחת שביתה בלתי פופולארית, מעצם טבעה, תוך הפרת איסור מפורש שהטיל עליה בית הדין לעבודה – זה כבר סיפור אחר. כנראה שבארגון המורים לא רצו להיות חלוצים בתחום זה. טוב שכך.

הסבר נוסף  הוא כי כל ההכרזות הלוחמניות של המורים העל יסודיים היו מלכתחילה "ספין" תקשורתי שלא הייתה להם כוונה להוציאו לפועל, וכל כוונתם בכך הייתה לצבור כותרות בתקשורת כדי לשמר את מאבקם על סדר היום הציבורי.

איך שלא יהיה – המורים העל יסודיים התקפלו. אך עצם המהלך בו חשבו לנקוט אינו מדבר בזכותם. חבל שחשבו לנקוט בו מלכתחילה, טוב שירדו מהעץ גם אם במאוחר מעט. מה שמלמד פעם נוספת כי סוף מעשה במחשבה תחילה.

 

קישור לחלקה הראשון של רשימה זו

http://www.notes.co.il/raboy/35802.asp

:קטגוריותאקטואליה
  1. עדיין אין תגובות.
  1. No trackbacks yet.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: